Maďarská biskupská konference se rovněž připojila k podpoře krakovského arcibiskupa

Datum publikace13. 8. 2019, 13.45

Předseda Maďarské biskupské konference, biskup András Veres, se připojil k České biskupské konferenci a Konferenci biskupů Slovenska a podpořil prohlášení předsedy Polské biskupské konference, ve kterém vyzývá, aby o polemikách LGBT nebyl nikdo vyřazen z veřejné debaty, ale i odpůrcům byla přiznána rovná práva k diskuzi.

Biskup András Veres ve svém dopise polskému arcibiskupovi píše:

'Z naší historie víme, že vytrvale stát za učením naší víry může mnohokrát vyvolat hněv druhých. Přesto s údivem sledujeme nedávné nespravedlivé útoky, ke kterým došlo na základě toho, že jste pouze vyjádřili učení katolické církve tváří tvář fenoménu naší doby. Je nepříjemné, že ti, kteří očekávají schválení svého přesvědčení, zároveň odmítají přiznat vám právo vyjádřit se, stejně jako těm, kteří zastávají jiný názor.

Jelikož jsou tyto útoky opravdu závažné, chceme tímto listem vyjádřit naši solidaritu a naši bratrskou podporu.“

Arcibiskupa Gadeckého již podpořila Česká biskupská konference a Konference biskupů Slovenska, a byl to právě kardinál Dominik Duka, který tyto dvě konference vyzval, aby se k podpoře polského arcibiskupa připojili.

Autor článku: Monika Klimentová