Tři novici Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele složili dočasné sliby

Datum publikace16. 8. 2019, 13.00

Během včerejší slavnosti Nanebevzetí Panny Marie složili v bazilice na Svaté Hoře u Příbrami novici br. Pavel Hudousek, P. Jan Kuník a br. Lukáš Michalovič do rukou provinciála Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele P. Václava Hypiusa dočasné sliby čistoty, chudoby a poslušnosti.

Foto:  archív Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele

Kongregaci Nejsvětějšího Vykupitele založil v roce 1732 v městečku Scala u Neapole sv. Alfonz Maria de Liguori. Z Itálie přinesl redemptoristy přes Alpy sv. Klement Maria Hofbauer, rodák z Tasovic u Znojma, v roce 1785.

Ve světle charismatu sv. Alfonse se redemptoristé na Slovensku a v Česku věnují hlavně lidovým misiím a exerciciím (Podolínec, Kostolná – Záriečie), které jsou zároveň prvními pastoračními prioritami Kongregace v Česku a na Slovensku.

Dalšími prioritami jsou farní pastorace (Frýdek, Svatá Hora, Tasovice, Gaboltov, Banská Bystrica – Radvaň, Bratislava – Kramáre), pastorace povolání, spolupráce s laiky, pastorace přes vydavatelství Slovo medzi nami a také aktivní působení prostřednictvím tradičních i nových médií.

Dekretem generálního představeného působí čeští a slovenští redemptoristé od února 2017 v rámci nové provincie Bratislava – Praha.

(Zdroj: Eva Güttlerová)

Autor článku: Radka Blajdová