Svatý otec zaslal své poselství do Mosambiku

První africkou zemí, kterou papež František příští týden navštíví, bude Mosambik, do kterého zaslal své videoposelství. Mosambický lid ujišťuje o svých modlitbách a vzkazuje mu, že se velmi těší na návštěvu jeho země. Videoposelství přinášíme v plném znění. 
Publikováno: 30. 8. 2019 12:15

Foto: Mazur/catholicnews.org.uk / CC BY-NC-SA 2.0

Drahý lide Mosambiku!

Za pár dní začne moje návštěva vaší země, a i když navštívím jen hlavní město, mé srdce zahrnuje a objímá vás všechny, především ty, kteří žijí v obtížích. Chtěl bych vás ujistit: všichni jste v mých modlitbách a velmi se na vás těším.

Na základě pozvání pana prezidenta a mých bratrů biskupů, za které jsem velmi vděčný, vás všechny vyzývám, abyste se připojili k mé modlitbě, aby Bůh, Otec všech, upevnil smíření, bratrské usmíření v Mosambiku a v celé Africe, což je jedinou nadějí na pevný a trvalý mír.

Těším se na možnost společného sdílení víry přímo s vámi a že uvidím růst semeno, které zde zasel můj předchůdce sv. Jan Pavel II. Tato cesta mi umožní se setkat s katolickou komunitou a ujistit ji ve svědectví evangelia, které učí důstojnosti každého muže a každé ženy, a žádá nás, abychom otevřeli svoje srdce druhým, zejména chudým a potřebným.

Drazí bratři a přátelé, vím, že mnozí z vás pracují na přípravě mé návštěvy a modlí se za ni, a ze srdce vám za všechno děkuji. Vyprošuji vám a vaší zemi Boží požehnání a ochranu naší nebeské Matky. Uvidíme se brzy!

(Zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce)

Autor článku:
Radka Blajdová

Související články

Další aktuality

Papež František: Chceme ze zemského povrchu vykázat jakékoli násilí na nezletilých

Až 800 milionů dětí ve světě užívá internet, čímž tvoří více než čtvrtinu z celkového počtu tří miliard jeho uživatelů. Web je však také místem, kde se nejvíce rozbujela pedopornografie. Microsoft odhaduje, že denně se na webových stránkách objeví 270 tisíc nových videonahrávek či snímků zachycujících sexuální zneužívání nezletilých.
14.11.2019

Papež František: Půdu pro růst víry připravili laici

Pravidelná středeční audience se konala paralelně v aule Pavla VI., kde před začátkem papež pozdravil asi 250 nemocných, a na náměstí sv. Petra, kde se shromáždilo asi 14.000 poutníků. Ve své katechezi se Svatý otec věnoval 18. kapitole Skutků apoštolů a nazval ji „Priscilla a Akvila ho vzali k sobě. (Sk 18,26) Manželský pár ve službě evangelia.“
14.11.2019

Rok 2020 bude Rokem Bible

Na neděli 17. listopadu, tj. týden před Slavností Ježíše Krista Krále, připadá tradiční Den Bible, jehož cílem je podpořit šíření Bible v našich zemích. Příští rok vyhlásila Katolická biblická federace Rokem Bible, který se začne slavit o první neděli adventní 1. prosince 2019 a potrvá až do památky svatého Jeronýma 30. září 2020.
14.11.2019

Bohoslužba v lateránské bazilice zakončila národní pouť

Česká národní pouť k připomínce 30. výročí svatořečení Anežky České skončila dnes odpoledne mší svatou v bazilice svatého Jana v Lateránu. Bohoslužbu celebroval biskup litoměřický Jan Baxant, homilii pronesl biskup českobudějovický Vlastimil Kročil. Ve svém kázání se zaměřil především na téma svobody.
13.11.2019

Papež František českým poutníkům: Kéž se za vás sv. Anežka přimlouvá

Dnešní pravidelné audience se na náměstí sv. Petra zúčastnilo na čtyři tisíce poutníků z České republiky, kteří papeži předali dar - sochu Koruny svaté Anežky České a částku 1,2 milionu Kč pro chudé. Ve svém pozdravu Svatý otec připomněl svatořečení sv. Anežky a povzbudil poutníky z naší vlasti, aby žili s novým nadšením podle evangelia mezi tolika spoluobčany, kteří Pána Ježíše ještě neznají.
13.11.2019