Svatý otec zaslal své poselství na Madagaskar a Mauricius

Již zítra 4. září odlétá papež František na africký kontinent. Kromě Mosambiku, jehož lidu zaslal své videoposelství již minulý týden, zasílá nyní své pozdravy také obyvatelům Madagaskaru a Mauricia.
Publikováno: 3. 9. 2019 14:00

Foto: Daniel Ibáñez/CNA

Drazí bratři a sestry Madagaskaru!

S milostí Boží budu za několik dnů mezi vámi! Rád bych vás chtěl už nyní srdečně pozdravit a poděkovat vám za vše, co jste udělali a děláte pro přípravu mojí návštěvy. Především vám děkuji za vaši modlitbu jak osobní, tak v rodinách a farních společenstvích, jakož i v nemocnicích a vězeních. Modlitba nezná hranic a až budu na Madagaskaru, třebaže budu moci navštívit jen některá místa, modlitbou dosáhnu ke všem a budu všem vyprošovat Boží požehnání.

Drazí malgašští přátelé, vaše země je proslulá přírodními krásami, pro které říkáme: Laudato si´! Je naší povinností pečlivě je opatrovat. Je však jiná krása, která leží více na srdci Kristu i papeži: její lid, to znamená vaše svatost! Proto přicházím, abyste byli utvrzeni ve víře čerpali z ní. Svatá Panna ať nám vyprosí tento dar. Díky a brzo na viděnou!

Drazí bratři a sestry Mauricia!

Již se blíží apoštolská cesta, která mě zavede také na váš krásný ostrov. Už z Říma vám zasílám svůj vřelý pozdrav a vyjadřuji své poděkování, neboť vím, že se na toto setkání připravujete již dlouho.

Bude mi potěšením hlásat evangelium uprostřed vašeho lidu, který se vyznačuje tím, že ho tvoří různé etnické skupiny, a tudíž oplývá bohatstvím různých kulturních a také náboženských tradic. Katolická církev je od samého počátku poslána ke všem lidem a hovoří všemi světovými jazyky. Ale jazykem evangelia, jak víte, je láska. Kéž mě Pán, na přímluvu Panny Marie, udělí milost hlásat vám evangelium mocí Ducha Svatého tak, abyste ho všichni mohli pochopit a přijmout.

Žádám vás, abyste v těchto dnech prosím posílili své modlitby, zatímco já vás již nosím ve svém srdci a modlím se za vás. Díky a uvidíme se brzy!

(Zdroj: Vatican News, Tiskové středisko Svatého stolce)

Autor článku:
Radka Blajdová

Související články

Další aktuality

Aktualizovaný program papežské cesty do Thajska a Japonska

Přinášíme aktualizovaný program 32. apoštolské zahraniční cesty papeže Františka. Dnes 19. listopadu ve večerních vycestuje Svatý otec do Thajska, kde navštíví  hlavní město Bangkok a v sobotu 23. listopadu se přesune na čtyřdenní návštěvu Japonska, kde kromě hlavního města Tokia zavítá také do Nagasaki a Hirošimy. Zpět do Říma se vrátí v úterý 26. listopadu. V programu uvádíme také čas, kdy můžete jednotlivé body programu sledovat na TV Noe.
19.11.2019

Svatý otec zaslal do Thajska a Japonska videoposelství

Před nadcházející zahraniční cestou zaslal papež František svá videoposelství obyvatelům Thajska a Japonska, jejichž země v tomto týdnu navštíví. V Thajsku chce Svatý otec položit důraz na mezináboženský dialog a mottem japonské cesty je „Chránit život“. Videoposelství přinášíme v plném znění.
19.11.2019

V Římě se konalo zasedání Dikasteria pro laiky, rodinu a život

V minulém týdnu se ve dnech 13.-16. listopadu konalo v Římě první plenární zasedání Dikasteria pro laiky, rodinu a život, založeného papežem Františkem v roce 2015. Poslední den zasedání se asi 60 účastníků setkalo se Svatým otcem. Českou republiku zde zastupoval P. Jan Balík.
19.11.2019

Katolický týdeník: Jsme svědky pravdy?

Právě v těchto dnech před třiceti lety prožívali lidé v Československu období velké naděje. Mottem této bouřlivé etapy moderní historie se stala věta, které se dnes spousta lidí cynicky vysmívá: Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí.
19.11.2019

Církevní školy opět v hledáčku médií

Dívky, které by jinak skončily na ulici nebo doma s invalidním důchodem, mají už třicet let útočiště v Dívčí katolické střední škole. V klášteře Křižovníků s červenou hvězdou u Karlova mostu, kde se naše nejstarší církevní škola nachází, v tuhle chvíli studuje přes padesát dívek. Řád založila sv. Anežka Česká, kterou si tento rok připomínáme i v souvislosti s 30. výročím jejího svatořečení a událostmi roku 1989. Podívejte se na reportáž Jolany Matějkové zde: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/219452801240035/video/733643
19.11.2019