Charita Ostrava: Umělci podpoří při benefici azylový dům pro matky s dětmi

David Stypka a Bandjeez, pěvkyně Martina Kociánová a Patricie Janečková spolu s dalšími sólisty a Janáčkovým komorním orchestrem vystoupí v úterý 17. září od 19 h v Divadle A. Dvořáka v Ostravě. Benefice Charity Ostrava - Sešli se, aby pomohli... podpoří Charitní dům sv. Zdislavy – azylový dům pro matky s dětmi.
Publikováno: 6. 9. 2019 11:00

Foto: Charita Ostrava

O žánrovou pestrost benefičního večera se postarají pěvkyně Patricia Janečková a violoncellista Jiří Hanousek v doprovodu Janáčkova komorního orchestru, dále pěvkyně Martina Kociánová s harfenistkou Kateřinou Englichovou a se svým aktuálním koncertním programem vystoupí David Stypka & Bandjezz. Vstupenky jsou dostupné v předprodeji.

Celý výtěžek vstupného 14. ročníku benefičního koncertu Charity Ostrava bude využit v rámci veřejné sbírky na podporu rekonstrukce objektu charitního azylového domu sv. Zdislavy. Jeho posláním je poskytovat dočasné zázemí matkám s dětmi a těhotným ženám, které se dostaly do nepříznivé sociální situace spojené se ztrátou bydlení. Sociální práce v azylovém domě směřuje k jejich podpoře v soběstačnosti a zapojení zpět do běžného života.

Původní objekt azylového domu, sloužící od roku 1994, již nevyhovuje aktuálním potřebám služby. Celý výtěžek vstupného využijeme na podporu rekonstrukce nového azylového domu,“ přibližuje účel koncertu ředitel Charity Ostrava Martin Pražák. „Získané finance přispějí k vytvoření bezbariérové ubytovací jednotky pro klienty se zdravotním hendikepem, podstatně se zvýší celková kapacita a budeme schopni nabídnout pomoc také maminkám se třemi a více dětmi, kterým ve stávající budově službu poskytovat nemůžeme,“ doplňuje smysl benefice ředitel Pražák. V charitním azylovém domě nachází každoročně podporu zhruba osm desítek uživatelů služby.

Finanční podporu pro Charitní dům sv. Zdislavy je možné zaslat rovněž na konto povolené veřejné sbírky č. ú. 17000277/0100 s uvedením variabilního symbolu: 11148. Lidi v závěru života lze podpořit také zasláním dárcovské sms ve tvaru DMS CHARITAOSTRAVA 30 (nebo 60, 90) na číslo 87 777. Cena jedné SMS je 30, 60 nebo 90,- Kč, z částky obdrží Charita Ostrava 29, 59 nebo 89,- Kč. Více o DMS na: www.darcovskasms.cz.

Záštitu nad koncertem převzali František V. Lobkowicz, biskup Diecéze ostravsko-opavské, Tomáš Macura, primátor statutárního města Ostravy a Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje. Koncert bude moderovat Martina Kociánová. Statutární město Ostrava i Moravskoslezský kraj poskytli pro realizaci koncertu finanční podporu i spolu s dalšími partnery.

Zdroj: Charita Ostrava

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Dekalog Krzysztofa Kieślowského na TV Noe

Televize Noe uvede Dekalog polského režiséra Krzysztofa Kieślowského, proslulou sérii 10 televizních filmů natočených na motivy desatera Božích přikázání. První díl bude možné sledovat na TV Noe již dnes, 11. dubna 2021, od 20.05 hodin.
11.04.2021

Papež František na neděli Božího milosrdenství: Jsme milosrdní k jiným?

Papež František dnes na neděli Božího milosrdenství slavil mši svatou v římském kostele Santo Spirito in Sassia. Ve své homilii vyzval k tomu, abychom projevovali milosrdenství vůči druhým, protože bez toho by se naše víra stala mrtvou. Milosrdný postoj pramení z vědomí, že jsme sami byli obdařeni pokojem, odpuštěním a ranami milosrdného Ježíše, vysvětlil Svatý Otec.
11.04.2021

Neděle Božího milosrdenství je příležitostí vystavit se proudu Boží milosti

Druhá neděle po Velikonocích je nazývána Bílou nedělí (Dominica in albis) a od roku 2000 je slavena jako neděle Božího milosrdenství. Ukazuje tak na vzkříšeného Krista jako zdroj důvěry a naděje.
10.04.2021

Videokázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti - 2. neděle velikonoční

09.04.2021

Mladý Bergoglio – noční adorátor

Papež František zaslal dopis španělskému katolickému týdeníku „Alfa y Omega”, v němž vzpomíná na noční adorace v buenosaireské bazilice Nejsvětější svátosti. V padesátých letech minulého století je sdílel se svým rodným bratrem Oscarem Bergogliem.
09.04.2021