Programové tipy Radia Proglas na 39. týden 2019

V týdnu od 23. září se můžete těšit například na tematický svatováclavský program v sobotu 28. září nebo novinku – Barvínkovský jukebox.
Publikováno: 20. 9. 2019 13:45

V aktuálním týdnu vysílá Proglas následující bohoslužby: v úterý 24. září v 18.00 mši svatou z baziliky sv. Kříže v Kežmarku prostřednictvím Rádia Lumen, ve čtvrtek 26. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 27. září mimořádně v 17.30 mši svatou z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně u příležitosti 10. výročí návštěvy papeže Benedikta XVI. v Brně, celebruje Mons. Vojtěch Cikrle, o slavnosti sv. Václava v sobotu 28. září v 11.00 mši svatou z kostela sv. Václava v Ochozi u Brna, celebruje P. Zdeněk Drštka, v neděli 29. září v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek v 15.10.

 

V Barvínku se nyní každé poslední úterý v měsíci budete moci zapojit do jukeboxu. Můžete si tak přát písničku a poslat ji tomu, na koho zrovna myslíte. Zavolejte do vysílání, splňte zábavný úkol nebo odpovězte na otázku a písnička je vaše! Poprvé v úterý 24. září od 16.00. Těší se na vás Alžběta Havlová a Anežka Wiewiorková.

Ve čtvrtek 26. září od 9.00 bude o svém bohatém životě vyprávět, letos sedmdesátiletá, sestra Miriam Baumruková z kongregace Školských sester de Notre Dame, která rovněž řadu let zastávala funkci matky představené na generalátě kongregace v Hradci Králové. Historickými poznámkami doplní vyprávění historik a teolog Michal Sklenář z Ústavu pro studium totalitních režimů.

V pátek 27. září na Proglasu naladíte mimořádný přenos mše svaté k 10. výročí návštěvy papeže Benedikta XVI. v Brně. V katedrále sv. Petra a Pavla ji bude od 17.30 sloužit brněnský biskup Mons. Vojtěch Cikrle. Z tohoto důvodu naladíte týdeník Oktáva mimořádně již v 16.25. Pavel Smolek se bude věnovat klavíristovi Miroslavovi Sekerovi.

Na státní svátek v sobotu 28. září pro vás Proglas připravil tematický program. V 9.00 uslyšíte Barvínek věnovaný svatému Václavovi. Těšit se můžete na rozhovor se jmenovcem, otcem Václavem Sloukem o tom, co ho spojuje se svatým Václavem. Politik Marek Výborný se zamyslí nad tím, zda se dnešní vládci země inspirují svatým Václavem. Kateřina Kovaříková připravila na 10.30 speciální Voničku pro milovníky dechovky, ve které se představí zpěváci s křestním jménem Václav. V 11.00 začíná přenos mše svaté z kostela sv. Václava v Ochozi u Brna, celebruje P. Zdeněk Drštka. Sváteční Hudební siesta bude od 12.05 zaměřena na skladby českých autorů, které spojuje světec svatý Václav. Těšit se můžete na skladby od Adama Václava Michny z Otradovic, Josefa Kličky a Petra Ebena a Josefa Suka. Ve 14.00 naladíte sváteční pohádku Divotvorný meč z pera Boženy Němcové. Jako příspěvek k významnému dni naladíte v sobotu od 20.15 premiérový pořad s názvem Svatý Václav v dějinách naší země. Jeho odkaz je nejen připomínám, ale také stále aktualizován. Mnohdy byl však také zneužit. Jak se dějiny naší země protínaly se svatým Václavem, si přiblíží pořad s historikem Jaroslavem Šebkem. Řeč bude zejména od roce 1929, ale také o dalších důležitých událostech 20. a 21. století.

 

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Účastníci panamazonské synody obnovili Pakt z katakomb

Asi 150 účastníků a sympatizantů Panamazonské synody se v neděli 20. října sešlo v Domitiliných katakombách při římské Via Ardeatina, aby obnovili tzv. „Pakt z katakomb“, kterým na sklonku II. vatikánského koncilu deklarovala skupina převážně latinskoamerických biskupů svou odhodlanost k životu podle postulátu „chudá církev pro chudé“. Nová verze dokumentu nese nadpis: „Pakt z katakomb za společný dům. Za církev s amazonskou tváří, chudou a sloužící, prorockou a samaritánskou“. Oproti původnímu paktu je zcela přepracovaná a hlavní důraz klade na ekologickou problematiku, obranu domorodců a jejich práv a nároků v profánní i církevní sféře.
22.10.2019

Růže v zimě - nový film o Edith Steinové putuje Evropou

Růže v zimě – tak zní titul nového filmu o významné katolické myslitelce židovského původu, karmelitce Edith Steinové, zavražděné ve vyhlazovacím táboře v Osvětimi a svatořečené Janem Pavlem II. v roce 1998. Podle vlastního scénáře jej zrežíroval herec, režisér a producent Joshua Sinclair, který se pro film o německé mystičce rozhodl po jednom přátelském telefonátu s Johnem Debnym, skladatelem hudby k filmu Mela Gibsona Umučení Krista.
22.10.2019

Blahoslavený se srdcem misionáře

Itálie má nového blahoslaveného. Stal se jím minulou sobotu 19. října italský misionář a mučedník z Myanmaru, otec Alfredo Cremonesi z Papežského institutu zahraničních misií (PIME). Blahořečen byl v lombardském městečku Crema.
22.10.2019

Nový „turnus“ Studijně-formačního kurzu

Jako již tradičně, začal nový „turnus“ Studijně-formačního kurzu, pod záštitou Sekce pro mládež ČBK – kurz probíhal ve dnech 13. až 18. října 2019. Tentokrát se účastníci sešli v rekreační oblasti Češkovice nad Blanskem, kterou obklopuje krásná a nyní podzimně zbarvená Drahanská vrchovina.
21.10.2019

Konference připomněla duchovní odkaz kardinála Tomáše Špidlíka

V rámci oslav 100. výročí narození kardinála Tomáše Špidlíka se dnes uskutečnila v Hlavním sále Valdštejnského paláce mezinárodní konference nazvaná „Duchovní odkaz J. E. Tomáše kardinála Špidlíka SJ (1919 – 2010)“. Na konferenci vystoupil kardinál Dominik Duka OP, apoštolský nuncius Charles Daniel Balvo, prof. Pavel Ambros a další osobnosti.
21.10.2019