Benefiční koncert podpoří Adopci na dálku

Ve středu 25. září budou Boni pueri pod vedením sbormistra Marka Štilce zpívat pro chudé indické děti v hradecké katedrále Sv. Ducha od 19:45. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován na vzdělávání školáků z nejchudších indických rodin zapojených do Adopce na dálku®. Na benefiční koncert, kterým vyvrcholí indická návštěva, jsou srdečně zváni všichni dárci i široká veřejnost.
Publikováno: 23. 9. 2019 11:00

Foto: Biskupství královéhradecké

Benefici pořádá Diecézní charita Hradec Králové ve spolupráci s Českým chlapeckým sborem Boni pueri, za podpory Královéhradeckého kraje a OSA, z.s. Záštitu na akcí převzalo Biskupství královéhradecké. Před koncertem od 18:30 bude královéhradecký biskup Jan Vokál sloužit mši svatou spolu s indickými biskupy.

Indický koordinátor charitního projektu Adopce na dálku® P. Patrick Edward Pinto z oblasti Bangalore, který přijel do východních Čech už minulý týden, absolvoval doslova maraton besed a setkání. O životě dětí z nejchudších indických rodin, kterým čeští dárci pomáhají získat vzdělání, vyprávěl studentům na školách v Hradci Králové a na Pardubicku. Živé besedy pro veřejnost se uskutečnily v Poličce, Novém Městě nad Metují, Kutné Hoře, Dobrušce nebo Rychnově. Ve čtvrtek 19. září se P. Pinto setkal s radním Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavlem Šotolou.

Ve dnech 24. až 26. září navštíví Hradec Králové také indický arcibiskup Peter Machado z Bangalore v doprovodu biskupa Dereka Fernandese z diecéze Belgaum. Oba jsou klíčovými partnery projektu Adopce na dálku® Diecézní charity Hradec Králové, který už téměř dvacet let pomáhá dětem z  chudých indických rodin k lepšímu vzdělání. Setkají se s královéhradeckým biskupem Janem Vokálem (25. 9.), hejtmanem Jiřím Štěpánem (26. 9.) a dalšími osobnostmi. Vydají se i do společnosti Petrof (25. 9. v 9:00) a na zkoušku do hradecké Filharmonie, jejíž zaměstnanci podporují indické školáky ve vzdělání (25. 9. v 10:15). Indický biskup Derek Fernandes z Belgaum bude ve čtvrtek 26. 9. dopoledne od 9:00 hod. také besedovat se studenty Biskupského gymnázia Bohuslava Balbína v Hradci Králové, kteří jsou rovněž zapojeni do Adopce na dálku®.

Bližší informace o programu indické návštěvy a akcích pro veřejnost naleznete na webových stránkách https://adopce.hk.caritas.cz/akce/ a na facebooku https://www.facebook.com/adopce.dchhk.cz/.

Více také na www.hk.caritas.cz.

Soubory ke stažení

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Dekalog Krzysztofa Kieślowského na TV Noe

Televize Noe uvede Dekalog polského režiséra Krzysztofa Kieślowského, proslulou sérii 10 televizních filmů natočených na motivy desatera Božích přikázání. První díl bude možné sledovat na TV Noe již dnes, 11. dubna 2021, od 20.05 hodin.
11.04.2021

Papež František na neděli Božího milosrdenství: Jsme milosrdní k jiným?

Papež František dnes na neděli Božího milosrdenství slavil mši svatou v římském kostele Santo Spirito in Sassia. Ve své homilii vyzval k tomu, abychom projevovali milosrdenství vůči druhým, protože bez toho by se naše víra stala mrtvou. Milosrdný postoj pramení z vědomí, že jsme sami byli obdařeni pokojem, odpuštěním a ranami milosrdného Ježíše, vysvětlil Svatý Otec.
11.04.2021

Neděle Božího milosrdenství je příležitostí vystavit se proudu Boží milosti

Druhá neděle po Velikonocích je nazývána Bílou nedělí (Dominica in albis) a od roku 2000 je slavena jako neděle Božího milosrdenství. Ukazuje tak na vzkříšeného Krista jako zdroj důvěry a naděje.
10.04.2021

Videokázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti - 2. neděle velikonoční

09.04.2021

Mladý Bergoglio – noční adorátor

Papež František zaslal dopis španělskému katolickému týdeníku „Alfa y Omega”, v němž vzpomíná na noční adorace v buenosaireské bazilice Nejsvětější svátosti. V padesátých letech minulého století je sdílel se svým rodným bratrem Oscarem Bergogliem.
09.04.2021