Benefiční koncert podpoří Adopci na dálku

Ve středu 25. září budou Boni pueri pod vedením sbormistra Marka Štilce zpívat pro chudé indické děti v hradecké katedrále Sv. Ducha od 19:45. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován na vzdělávání školáků z nejchudších indických rodin zapojených do Adopce na dálku®. Na benefiční koncert, kterým vyvrcholí indická návštěva, jsou srdečně zváni všichni dárci i široká veřejnost.
Publikováno: 23. 9. 2019 13:00

Foto: Biskupství královéhradecké

Benefici pořádá Diecézní charita Hradec Králové ve spolupráci s Českým chlapeckým sborem Boni pueri, za podpory Královéhradeckého kraje a OSA, z.s. Záštitu na akcí převzalo Biskupství královéhradecké. Před koncertem od 18:30 bude královéhradecký biskup Jan Vokál sloužit mši svatou spolu s indickými biskupy.

Indický koordinátor charitního projektu Adopce na dálku® P. Patrick Edward Pinto z oblasti Bangalore, který přijel do východních Čech už minulý týden, absolvoval doslova maraton besed a setkání. O životě dětí z nejchudších indických rodin, kterým čeští dárci pomáhají získat vzdělání, vyprávěl studentům na školách v Hradci Králové a na Pardubicku. Živé besedy pro veřejnost se uskutečnily v Poličce, Novém Městě nad Metují, Kutné Hoře, Dobrušce nebo Rychnově. Ve čtvrtek 19. září se P. Pinto setkal s radním Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavlem Šotolou.

Ve dnech 24. až 26. září navštíví Hradec Králové také indický arcibiskup Peter Machado z Bangalore v doprovodu biskupa Dereka Fernandese z diecéze Belgaum. Oba jsou klíčovými partnery projektu Adopce na dálku® Diecézní charity Hradec Králové, který už téměř dvacet let pomáhá dětem z  chudých indických rodin k lepšímu vzdělání. Setkají se s královéhradeckým biskupem Janem Vokálem (25. 9.), hejtmanem Jiřím Štěpánem (26. 9.) a dalšími osobnostmi. Vydají se i do společnosti Petrof (25. 9. v 9:00) a na zkoušku do hradecké Filharmonie, jejíž zaměstnanci podporují indické školáky ve vzdělání (25. 9. v 10:15). Indický biskup Derek Fernandes z Belgaum bude ve čtvrtek 26. 9. dopoledne od 9:00 hod. také besedovat se studenty Biskupského gymnázia Bohuslava Balbína v Hradci Králové, kteří jsou rovněž zapojeni do Adopce na dálku®.

Bližší informace o programu indické návštěvy a akcích pro veřejnost naleznete na webových stránkách https://adopce.hk.caritas.cz/akce/ a na facebooku https://www.facebook.com/adopce.dchhk.cz/.

Více také na www.hk.caritas.cz.

Soubory ke stažení

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Papež na kanonizační mši: Nechť jsou noví svatí vlídným světlem v šeru světa

Papež František dnes na svatopetrském náměstí celebroval mši, při které bylo kanonizováno 5 nových svatých. Jsou jimi kardinál John Newman a 3 řeholnice a 1 terciářka - Giuseppina Vanniniová, Marie Tereza Chiramel Mankidiyanová, Dulce Lopes Pontesová a Markéta Baysová. Ve své homilii papež reflektoval „pouť víry“ podle evangelia sv. Lukáše.
13.10.2019

Noví světci: Markéta Baysová - “svatá od vedle”

Poslední z pěti nových světců je švýcarská františkánská terciářka Markéta Baysová, která žila v 19. století. Tato aktivní zasvěcená laička pracovala jako švadlena a katechetka, chudé nazývala Božími vyvolenými a byla jim láskyplnou přítelkyní.
12.10.2019

Kanonizace Johna Newmana - rozhovor s mediálním koordinátorem Jackem Valerou

Přinášíme vám překlad rozhovoru s mediálním koordinátorem kanonizačního procesu Johna Henry Newmana, kterým je zakladatel mediální sítě Catholic Voices Jack Valero.
12.10.2019

Účastníci synody o Amazonii: Utvářet církev s domorodou tváří

Dnes se uzavřel první týden synody o Amazonii. Během sobotního dopoledne její účastníci projednávali zejména témata spojené s pastorační praxí v tomto regionu. Před novináře pak předstoupili sestra Zully Riosa Rojas Quispe z Peru, ekvádorský biskup Rafael Cob Garcia, brazilský jáhen Francisco Andrade de Lima a brazilský biskup Adriano Ciocca Vasino.
12.10.2019

Účastníci synody o Amazonii: Musíme se posunout od pastoračních návštěv k pastorační přítomnosti

Pátým dnem pokračovala zvláštní biskupská synoda o Amazonii ve Vatikánu. Shromáždění biskupů dnes probíralo témata týkající se prosazování integrální ekologie v panamazonském regionu a situace původních obyvatel a v neposlední řadě se zabývalo úskalími pastorační činnosti v této oblasti. Před novináře pak předstoupili čtyři účastníci synody, mezi nimi mexický arcibiskup Carlos Aguiar Retes, brazilští arcibiskupové Pedro Brito Guimarâes a Joaquín Pertíñez Fernández a sestra Birgit Weilerová z kongregace Suore Missionarie Mediche.
11.10.2019