Přímé přenosy bohoslužeb od 23. do 29. září 2019

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v TV Noe, Radiu Proglas, České televizi a Českém rozhlasu.
Publikováno: 23. 9. 2019 10:00

Foto Člověk a Víra

Významným momentem bude v sobotu slavnost sv. Václava, hlavního patrona českých zemí. Národní pouť k tomuto světci se uskuteční v místě jeho mučednické smrti ve Staré Boleslavi: mše svatá zde začne v 10.00 a hlavním celebrantem i kazatelem bude apoštolský nuncius, arcibiskup Charles D. Balvo. Přímý přenos této události odvysílá Česká televize (na druhém programu) i Český rozhlas (na stanici Vltava).

Televize Noe zve od pondělí do pátku k bohoslužbě ve 12.05, uskuteční se v kapli ostravského studia Telepace. V neděli od 10.00 pak stanice odvysílá mši svatou z kostela sv. Jakuba v Trnavě.

V nabídce Radia Proglas jsou mše svaté zařazeny v úterý a čtvrtek od 18.00, v tomto týdnu budou přenášeny z baziliky sv. Kříže v Kežmaroku a z pražského kostela Panny Marie Sněžné. V pátek od 17.30 stanice odvysílá bohoslužbu, kterou bude v brněnské katedrále sv. Petra a Pavla u příležitosti 10. výročí návštěvy papeže Benedikta XVI. celebrovat biskup Vojtěch Cikrle. Sobotní slavnost sv. Václava oslaví Proglas v 11.00 mší svatou přenášenou z kostela zasvěceného tomuto světci v Ochozi u Brna. Nedělní bohoslužba pak začíná v 9.00 a přenášena bude z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou. Během týdne Proglas zve také k modlitbě růžence: v pondělí a středu od 18.00 a v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu od 22.30, a v pátek od 15.10 i k modlitbě korunky k Božímu milosrdenství.

Česká televize

sobota 28. 9., 9.45, ČT2: přímý přenos mše svaté z Národní svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi

Český rozhlas

sobota 28. 9., 10.00, ČRo Vltava: přímý přenos mše svaté z Národní svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi

Televize Noe

pondělí 23. 9., 12.05: mše svatá z kaple Telepace

úterý 24. 9., 12.05: mše svatá z kaple Telepace

středa 25. 9., 12.05: mše svatá z kaple Telepace

čtvrtek 26. 9., 12.05: mše svatá z kaple Telepace

pátek 27. 9., 12.05: mše svatá z kaple Telepace

neděle 29. 9., 10.00: mše svatá z kostela sv. Jakuba v Trnavě

Radio Proglas

úterý 24. 9., 18.00: mše svatá z baziliky sv. Kříže v Kežmaroku prostřednictvím Radia Lumen

čtvrtek 26. 9., 18.00: mše svatá z kostela Panny Marie Sněžné v Praze

pátek 27. 9., 17.30: mše svatá z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně u příležitosti 10. výročí návštěvy papeže Benedikta XVI. v Brně, celebruje biskup Vojtěch Cikrle

sobota 28. 9., 11.00: mše svatá z kostela sv. Václava v Ochozi u Brna, celebruje P. Zdeněk Drštka

neděle 29. 9., 9.00: mše svatá z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou

 

Autor článku:
Jiří Gračka

Související články

Další aktuality

Papež na kanonizační mši: Nechť jsou noví svatí vlídným světlem v šeru světa

Papež František dnes na svatopetrském náměstí celebroval mši, při které bylo kanonizováno 5 nových svatých. Jsou jimi kardinál John Newman a 3 řeholnice a 1 terciářka - Giuseppina Vanniniová, Marie Tereza Chiramel Mankidiyanová, Dulce Lopes Pontesová a Markéta Baysová. Ve své homilii papež reflektoval „pouť víry“ podle evangelia sv. Lukáše.
13.10.2019

Noví světci: Markéta Baysová - “svatá od vedle”

Poslední z pěti nových světců je švýcarská františkánská terciářka Markéta Baysová, která žila v 19. století. Tato aktivní zasvěcená laička pracovala jako švadlena a katechetka, chudé nazývala Božími vyvolenými a byla jim láskyplnou přítelkyní.
12.10.2019

Kanonizace Johna Newmana - rozhovor s mediálním koordinátorem Jackem Valerou

Přinášíme vám překlad rozhovoru s mediálním koordinátorem kanonizačního procesu Johna Henry Newmana, kterým je zakladatel mediální sítě Catholic Voices Jack Valero.
12.10.2019

Účastníci synody o Amazonii: Utvářet církev s domorodou tváří

Dnes se uzavřel první týden synody o Amazonii. Během sobotního dopoledne její účastníci projednávali zejména témata spojené s pastorační praxí v tomto regionu. Před novináře pak předstoupili sestra Zully Riosa Rojas Quispe z Peru, ekvádorský biskup Rafael Cob Garcia, brazilský jáhen Francisco Andrade de Lima a brazilský biskup Adriano Ciocca Vasino.
12.10.2019

Účastníci synody o Amazonii: Musíme se posunout od pastoračních návštěv k pastorační přítomnosti

Pátým dnem pokračovala zvláštní biskupská synoda o Amazonii ve Vatikánu. Shromáždění biskupů dnes probíralo témata týkající se prosazování integrální ekologie v panamazonském regionu a situace původních obyvatel a v neposlední řadě se zabývalo úskalími pastorační činnosti v této oblasti. Před novináře pak předstoupili čtyři účastníci synody, mezi nimi mexický arcibiskup Carlos Aguiar Retes, brazilští arcibiskupové Pedro Brito Guimarâes a Joaquín Pertíñez Fernández a sestra Birgit Weilerová z kongregace Suore Missionarie Mediche.
11.10.2019