Aktivizace života farností: Duchovní mezi paragrafy a kánony

Pozvánka na půldenní seminář s lektorem JUDr. Jakubem Křížem, Ph.D. Cílem je praktické uvedení do základů práva v kontextu působení v pastoraci. Výklad je strukturován podle životních událostí, v nichž se duchovní ocitá při správě a řízení farnosti. Pro kněze, jáhny a seminaristy.
Publikováno: 25. 9. 2019 12:00

Seminář se koná 22. 10. 2019 v Praze, na ČBK, Thákurova; 9.30 – 14.30. Určeno pro kněze, jáhny a seminaristy. V případě zájmu se přihlašujte ZDE.

Pozornost se soustředí na postavení duchovního jako statutárního orgánu, z něj vyplývající odpovědnost a související otázka právního jednání. Stručně se v semináři dotkneme také veřejnoprávních omezení života duchovního správce, zejména trestněprávních. Cílem je vybavit účastníky základní orientací v právním prostoru, aby byli v praxi schopni odhadnout potřebu sjednání podpory odborníka a formulovat vůči němu své potřeby.

Kurz je specificky zaměřen na faráře a administrátory farností, poznatky jsou obecně přenosné pro potřeby jakékoliv církevní instituce. Maximální počet účastníků: 150

Účastnický poplatek je 300,- Kč. Kurz je spoluhrazen z grantové podpory Americké biskupské konference (USCCB).

Pokud máte jakékoliv dotazy k obsahu, obraťte se na pulkrabkova@cirkev.cz

Autor článku:
Tomáš Tetiva