Arcidiecézní charita Praha pořádá benefiční koncert s Lucií Bílou

Charita v pražské arcidiecézi si letos připomíná 100. výročí svého založení. Pro své spolupracovníky, dárce a partnery chystá benefiční koncert s Lucií Bílou a Petrem Maláskem.
Publikováno: 30. 9. 2019 10:00

Foto: Arcidiecézní charita Praha

Koncert se uskuteční ve čtvrtek 31. října od 19 hodin ve Smetanově síni Obecního domu v Praze 1. Se svou hudební gratulací vystoupí Symfonický orchestr hl. m. Prahy a Pražský filharmonický sbor. Na programu bude Te Deum Antonína Dvořáka, slavnostní a vznosné dílo na text liturgického chvalozpěvu Te Deum laudamus (Tebe Bože chválíme).

Svým vystoupením podpoří Charitu i Lucie Bílá s klavírním doprovodem Petra Maláska.

„Čeká nás krásný hudební zážitek a navíc – výtěžek ze slavnostního večera podpoří Českou nemocnici v Ugandě,“ říká Jaroslav Němec, ředitel Arcidiecézní charity Praha.

Benefiční koncert v Obecním domě pořádá Arcidiecézní charita Praha již po dvacáté osmé. Letošní ročník bude výjimečný nejen svým hudebním programem. Pražská Charita si připomene 100. výročí svého založení.

„Založení Arcidiecézní charity Praha datujeme do období po druhé světové válce,“ říká Jaroslav Němec, ředitel Arcidiecézní charity Praha. „Válka zanechala mnoho lidí v invaliditě, bez domova a v sociální tísni. To vedlo k značnému rozvoji církevních spolků a ústavů, které se v roce 1919 sdružily do Svazu katolické charity v Království českém a začaly působit jako jeden celek.“

Rozhovor s ředitelem Jaroslavem Němcem: 100 let pomoci potřebným

Zdroj: Arcidiecézní charita Praha

Soubory ke stažení

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Dekalog Krzysztofa Kieślowského na TV Noe

Televize Noe uvede Dekalog polského režiséra Krzysztofa Kieślowského, proslulou sérii 10 televizních filmů natočených na motivy desatera Božích přikázání. První díl bude možné sledovat na TV Noe již dnes, 11. dubna 2021, od 20.05 hodin.
11.04.2021

Papež František na neděli Božího milosrdenství: Jsme milosrdní k jiným?

Papež František dnes na neděli Božího milosrdenství slavil mši svatou v římském kostele Santo Spirito in Sassia. Ve své homilii vyzval k tomu, abychom projevovali milosrdenství vůči druhým, protože bez toho by se naše víra stala mrtvou. Milosrdný postoj pramení z vědomí, že jsme sami byli obdařeni pokojem, odpuštěním a ranami milosrdného Ježíše, vysvětlil Svatý Otec.
11.04.2021

Neděle Božího milosrdenství je příležitostí vystavit se proudu Boží milosti

Druhá neděle po Velikonocích je nazývána Bílou nedělí (Dominica in albis) a od roku 2000 je slavena jako neděle Božího milosrdenství. Ukazuje tak na vzkříšeného Krista jako zdroj důvěry a naděje.
10.04.2021

Videokázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti - 2. neděle velikonoční

09.04.2021

Mladý Bergoglio – noční adorátor

Papež František zaslal dopis španělskému katolickému týdeníku „Alfa y Omega”, v němž vzpomíná na noční adorace v buenosaireské bazilice Nejsvětější svátosti. V padesátých letech minulého století je sdílel se svým rodným bratrem Oscarem Bergogliem.
09.04.2021