Arcidiecézní charita Praha pořádá benefiční koncert s Lucií Bílou

Charita v pražské arcidiecézi si letos připomíná 100. výročí svého založení. Pro své spolupracovníky, dárce a partnery chystá benefiční koncert s Lucií Bílou a Petrem Maláskem.
Publikováno: 30. 9. 2019 12:00

Foto: Arcidiecézní charita Praha

Koncert se uskuteční ve čtvrtek 31. října od 19 hodin ve Smetanově síni Obecního domu v Praze 1. Se svou hudební gratulací vystoupí Symfonický orchestr hl. m. Prahy a Pražský filharmonický sbor. Na programu bude Te Deum Antonína Dvořáka, slavnostní a vznosné dílo na text liturgického chvalozpěvu Te Deum laudamus (Tebe Bože chválíme).

Svým vystoupením podpoří Charitu i Lucie Bílá s klavírním doprovodem Petra Maláska.

„Čeká nás krásný hudební zážitek a navíc – výtěžek ze slavnostního večera podpoří Českou nemocnici v Ugandě,“ říká Jaroslav Němec, ředitel Arcidiecézní charity Praha.

Benefiční koncert v Obecním domě pořádá Arcidiecézní charita Praha již po dvacáté osmé. Letošní ročník bude výjimečný nejen svým hudebním programem. Pražská Charita si připomene 100. výročí svého založení.

„Založení Arcidiecézní charity Praha datujeme do období po druhé světové válce,“ říká Jaroslav Němec, ředitel Arcidiecézní charity Praha. „Válka zanechala mnoho lidí v invaliditě, bez domova a v sociální tísni. To vedlo k značnému rozvoji církevních spolků a ústavů, které se v roce 1919 sdružily do Svazu katolické charity v Království českém a začaly působit jako jeden celek.“

Rozhovor s ředitelem Jaroslavem Němcem: 100 let pomoci potřebným

Zdroj: Arcidiecézní charita Praha

Soubory ke stažení

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Účastníci panamazonské synody obnovili Pakt z katakomb

Asi 150 účastníků a sympatizantů Panamazonské synody se v neděli 20. října sešlo v Domitiliných katakombách při římské Via Ardeatina, aby obnovili tzv. „Pakt z katakomb“, kterým na sklonku II. vatikánského koncilu deklarovala skupina převážně latinskoamerických biskupů svou odhodlanost k životu podle postulátu „chudá církev pro chudé“. Nová verze dokumentu nese nadpis: „Pakt z katakomb za společný dům. Za církev s amazonskou tváří, chudou a sloužící, prorockou a samaritánskou“. Oproti původnímu paktu je zcela přepracovaná a hlavní důraz klade na ekologickou problematiku, obranu domorodců a jejich práv a nároků v profánní i církevní sféře.
22.10.2019

Růže v zimě - nový film o Edith Steinové putuje Evropou

Růže v zimě – tak zní titul nového filmu o významné katolické myslitelce židovského původu, karmelitce Edith Steinové, zavražděné ve vyhlazovacím táboře v Osvětimi a svatořečené Janem Pavlem II. v roce 1998. Podle vlastního scénáře jej zrežíroval herec, režisér a producent Joshua Sinclair, který se pro film o německé mystičce rozhodl po jednom přátelském telefonátu s Johnem Debnym, skladatelem hudby k filmu Mela Gibsona Umučení Krista.
22.10.2019

Blahoslavený se srdcem misionáře

Itálie má nového blahoslaveného. Stal se jím minulou sobotu 19. října italský misionář a mučedník z Myanmaru, otec Alfredo Cremonesi z Papežského institutu zahraničních misií (PIME). Blahořečen byl v lombardském městečku Crema.
22.10.2019

Nový „turnus“ Studijně-formačního kurzu

Jako již tradičně, začal nový „turnus“ Studijně-formačního kurzu, pod záštitou Sekce pro mládež ČBK – kurz probíhal ve dnech 13. až 18. října 2019. Tentokrát se účastníci sešli v rekreační oblasti Češkovice nad Blanskem, kterou obklopuje krásná a nyní podzimně zbarvená Drahanská vrchovina.
21.10.2019

Konference připomněla duchovní odkaz kardinála Tomáše Špidlíka

V rámci oslav 100. výročí narození kardinála Tomáše Špidlíka se dnes uskutečnila v Hlavním sále Valdštejnského paláce mezinárodní konference nazvaná „Duchovní odkaz J. E. Tomáše kardinála Špidlíka SJ (1919 – 2010)“. Na konferenci vystoupil kardinál Dominik Duka OP, apoštolský nuncius Charles Daniel Balvo, prof. Pavel Ambros a další osobnosti.
21.10.2019