Programové tipy Radia Proglas na 41. týden 2019

Datum publikace4. 10. 2019, 9.00

V týdnu od 7. října naladíte na vlnách Proglasu například Noční linku o modlitbě svatého růžence nebo týdeník Mezi slovy na téma Když je máma psychicky nemocná.

V aktuálním týdnu vysílá Proglas následující bohoslužby:

úterý 8. října v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za nemocné posluchače přátelé Proglasu, ve čtvrtek 10. října v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 11. října v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 13. října v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

V týdnu zazní také modlitba růžence: v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek v 15.10.

Kdy jindy se podělit o naše zkušenosti s modlitbou svatého růžence, než v den památky Panny Marie Růžencové? Zavolejte do Noční linky v pondělí 7. října od 22.30. Těší se na vás šéfredaktor Proglasu Pavel Mikšů.

Moravská zemská knihovna ve spolupráci s knihovnami pořádá soutěž Jižní Morava čte, jejímž cílem je budování vztahu dětí ke knihovnám i ke čtení. V úterý 8. října bude hostem Kafemlýnku od 9.00 koordinátorka tohoto projektu Adéla Dilhofová a ohlédneme se také za duchovní obnovou maminek s malými dětmi v Zábřehu.

Sbírka Bílá pastelka proběhne letos již po dvacáté. Asi víte, že pomáhá nevidomým zmírnit následky jejich postižení. Se zástupci Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR, která sbírku pořádá, si bude hovořit redaktor Pavel Smolek. Dozvíte se, jak sbírka probíhá, jaké jsou její cíle a na jaké projekty jsou vybrané peněžní prostředky určeny. Poslouchejte pořad Okolo stolu ve středu 9. října od 9.00.

„Kdo lásku nepoznal, jest mrtev, byť i chodil. Kdo lásky nemá, byť celým světem vládl, chuďas jest.“ Životní osudy „zapadlého vlastence“, učitele, hudebníka a houslaře Věnceslava Metelky z Pasek nad Jizerou, jenž inspiroval Karla Václava Raise pro titulní postavu jeho nejznámějšího románu, představí prostřednictvím autentických deníkových zápisů Folklorní okénko ve středu 9. října od 16.55.

V rámci Týdne obyčejného šílenství nabídne týdeník Mezi slovy rozhovory s matkami, které se potýkají s nějakou formou psychické nemoci. Je vůbec možné vše ustát a zároveň zůstat mámou a manželkou a třeba se ještě realizovat v práci? Je zodpovědné mít děti a vychovat je v kvalitním prostředí? Pohled osobní doplní psychiatr, psycholožka a lidé z terénu – z českobudějovické organizace Fokus, která se lidem s duševním onemocněním věnuje každý den. Poslouchejte ve čtvrtek 10. října od 9.00.

Řešíte krásu svého pracovního prostředí a harmonii mezi svými zaměstnanci? Ekonomika společenství tomu věnuje jednu směrnici pro vedení podniku. Krásné a harmonické mají být podniky především díky své čistotě a pořádku. Podnikatelé by si měli dát záležet i na některých vylepšeních, které i podpoří umělecky a estetický dojem. Ale pozor, bez přehnaného luxusu. Více se dozvíte v dalším díle seriálu Ekonomika společenství s podnikatelem Petrem Láskou a manažerem Jakubem Juráskem ve čtvrtek 10. října od 20.15.

Jak drama Williama Shakespeara Večer tříkrálový vypovídá o mužích a ženách, jejich vztazích a rolích? V rámci vzdělávacího cyklu Spojeni slovem: ženy a muži ve světové literatuře se tím v pátek 11. října ve 20.15 zabývají redaktorka Kateřina Rózsová a literární vědec a proděkan Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Daniel Soukup.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

(Autorka anonce: Sabina Hauserová, Radio Proglas)

Autor článku: Radka Blajdová