Tisková zpráva ve věci vyšetřování kněze V.Z.

Přinášíme tiskové vyjádření českobudějovického biskupa Vlastimila Kročila ke kauze kněze V.Z.:
Publikováno: 9. 10. 2019 10:30

Foto: www.bcb.cz

Jakožto českobudějovický biskup se tímto omlouvám za nepřesné výroky svého tiskového mluvčího ve věci komentování vyšetřování V.Z., které zazněly v článku Potvrzeno. Kněz zneužíval ženy, církev mlčela. Policie uzavřela případ ze Zvláštního vyšetřování, (Seznam Zprávy, 8.10.2019) zde odkaz

Podstata jeho odpovědi nebyla a nemůže být v tuto chvíli jiná, nežli ta, že k celému případu se vyjádřím já či můj právní zástupce, a to až poté, co nám Policie ČR doručí usnesení ve věci samé. Policii ČR jsme již 2x kontaktovali se žádostí o zaslání usnesení o odložení trestního oznámení, ale zatím nám však doručeno nebylo z důvodu podání stížnosti do usnesení o odložení. Doručeno bude asi do 14 dnů.

Jakmile můj právní zástupce obdrží usnesení, dle závěrů usnesení, budu konat. Je však nutné zdůraznit, že Policie ČR nemůže konstatovat, že se činy staly, protože to může učinit jen nezávislý soud. Pokud však výroky Policie ČR budou mít natolik silné odůvodnění na základě dokazování a provedených důkazů, pak vyzvu kněze V.Z. k vyvození osobní odpovědnosti, jako možného pachatele trestných činů, které jsou kdekoliv ve společnosti nepřijatelné.


Mons. Vlastimil Kročil

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články