Aktuální program listopadové národní pouti do Říma

Datum publikace4. 11. 2019, 14.00

Pozor, změna v programu národní pouti do Říma:

PROGRAM NÁRODNÍ POUTI V ŘÍMĚ:

Pondělí 11. 11. 2019

• 11.00 Modlitba českých a moravských biskupů a společná modlitba litanií k našim národním patronům v bazilice sv. Klimenta nad hrobem sv. Cyrila (kapacita baziliky je omezená, proto prosíme poutníky, aby baziliku navštívili v jiném termínu).
  • 15.00 Slavnostní zahájení národní pouti v Římě v bazilice Santa Maria Maggiore

Úterý 12. 11. 2019 - den 30. výročí kanonizace sv. Anežky České

• 10.00 Hlavní bohoslužba národní pouti v bazilice sv. Petra ve Vatikánu (po bohoslužbě se pouze biskupové a členové oficální delegace pomodlí za vlast u oltáře sv. Václava a v katakombách baziliky sv. Petra u sochy sv. Anežky české, u hrobu sv. Petra i na místě dlouhodobého odpočinku kardinála Josefa Berana)

Pozor změna!!!!

• 18.00 Reprezentativní koncert 'České nebe' v bazilice sv. Jana v Lateránu. Hudební doprovod zajistí Hudba Hradní stráže a Policie ČR a pěvecké sbory Collegium Hortense, Entropie, Pěvecký sbor SGV (Filip Macek), Schola brněnské mládeže (Štěpán Policer) a SMoG pod vedením Plk. Mgr. Jana Zástěry.

Nabídka pro poutníky:

Během pouti bude v titulárním kostele kardinála Dominika Duky sv. Marcelina a Petra (Via Merulana) probíhat výstava o životě a díle sestry Elišky Pretschnerové, služebnice Boží „Jsem zde s Bohem pro vás“.

• 20:00 Koncert chval Scholy brněnské mládeže (SBM) v kostele sv. Marcelína a Petra v Lateránu (Via Merulana), řídí Štěpán Policer - upozornění: kapacita kostela je omezená

Středa 13.11.2019 - svátek sv. Anežky České

• 9.30 Generální audience u papeže Františka - Svatopetrské náměstí ve Vatikánu - předání Charitativní sbírky Koruny sv. Anežky České daru ČR papeži Františkovi pro chudé a potřebné
  • 15.00 Slavná bohoslužbabazilice sv. Jana v Lateránu a slavnostní zakončení národní pouti v Římě

Informace pro kněze: prosíme, vezměte si s sebou ke koncelebraci svoji albu a bílou štolu

Slavnostní bohoslužba v pražské katedrále

Po návratu z Říma v sobotu 16. listopadu, v předvečer státního svátku, jsou všichni pozváni do pražské katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha ke společné bohoslužbě od 10.00 hodin, které bude předsedat kardinál Stanisław Dziwisz, emeritní krakovský arcibiskup a někdejší sekretář papeže Jana Pavla II.

Autor článku: Radka Blajdová