Poutní balíčky na národní pouť do Říma

Sdělení poutního výboru národní pouti do Říma ohledně tzv. poutních balíčků:
Publikováno: 14. 10. 2019 13:45

Ilustrační foto

Součástí poutního balíčku bude publikace Průvodce národní pouti sestavený P. Stanislavem Přibylem a liturgický průvodce, sestavený Mgr. Vojtěchem Mátlem (obě publikace vydává Karmelitánské nakladatelství), památný svatý růženec Řím-Praha a také především nezbytné označení poutníka a průkaz poutníka sloužící jako vstupenky na všechny programy národní pouti. Dále pak na 4 stranách formátu A5 aktuální pokyny, jak pro průvodce, tak pro poutníky a přehled vysílání TV NOE celé národní pouti.

Poutní balíček je pro každého poutníka nezbytný. Klienti přihlášení u jedné ze sedmi cestovních kanceláří( Avetour, Awertour, Hladký, Miklas, Palomino, Veligradtour, Voma, Řád Maltézských rytířů (handicapovaní)), obdrží poutní balíček před odjezdem (odletem) na pouť.

Jednotlivci, kteří se k národní pouti připojí sami nebo jiné, samostatně cestující, skupiny či organizace si poutní balíček objednají u Poutního výboru ČBK, a to písemně, nejlépe e-mailem: poutnik@bihk.cz nebo písemně na adrese: Českomoravská Fatima, č.p.195, 569 11 Koclířov u Svitav. A mohou požádat o jeho (jejich) zaslání na dobírku nebo si jej osobně vyzvednout v Českomoravské Fatimě v Koclířově ve dnech 29. 10. - 3. 11. 2019 (včetně) na recepci v čase  9 - 17 hod. Poutní výbor prosí o příspěvek na Národní pouť(poutní balíček) ve výši 10,- eur nebo 250,- Kč.

Zdroj: Poutní výbor ČBK

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Katolický týdeník: O „nebezpečné“ literatuře

Ve středu 7. října uplyne 60 let ode dne, kdy v sanitním voze u Vlčatína zemřel při převozu do třebíčské nemocnice básník Jan Zahradníček. Toto výročí je příležitostí připomenout si jeho tragický osud, ale i další literáty pronásledované nejen v 50. letech.
30.09.2020

Závěrečné poselství z plenárního zasedání CCEE

Na závěr plenárního zasedání Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), které se konalo 26.-27. září, vydali evropští biskupové krátké poselství určené nejen pro katolíky, ale pro všechny obyvatele Evropy:
29.09.2020

Papež zvolil téma pro Světový den sdělovacích prostředků 2021

Svatý stolec dnes zveřejnil téma poselství pro příští Světový den sdělovacích prostředků, který budeme slavit v květnu 2021. Jsou to slova z Janova evangelia: «Pojď a podívej se!» (Jan 1,46) s podtitulem "Komunikovat s lidmi skrze setkání na místech, kde jsou, a v situaci, v níž jsou".
29.09.2020

Studentský Velehrad přinesl studentům „něco navíc“ i na dálku

Heslo „Něco navíc“ doprovázelo celý letošní ročník Studentského Velehradu, který se konal ve dnech 26. – 28. září. I přes ztížené epidemiologické podmínky se setkání uskutečnilo, letos však netradičně online, s doprovodným programem, kterého se studenti mohli zúčastnit v městech jednotlivých Vysokoškolských katolických hnutí.
29.09.2020

Charita Česká republika: Středeční rozhodnutí poslanců jen prohloubí současnou krizi

Ústavně právní výbor Poslanecké sněmovny PČR zamítl při pojednávání novely exekučního řádu ve středu 23. září 2020 všechny varianty teritoriality exekutorů i princip „jeden dlužník – jeden exekutor“.
29.09.2020