Poutní balíčky na národní pouť do Říma

Sdělení poutního výboru národní pouti do Říma ohledně tzv. poutních balíčků:
Publikováno: 14. 10. 2019 13:45

Ilustrační foto

Součástí poutního balíčku bude publikace Průvodce národní pouti sestavený P. Stanislavem Přibylem a liturgický průvodce, sestavený Mgr. Vojtěchem Mátlem (obě publikace vydává Karmelitánské nakladatelství), památný svatý růženec Řím-Praha a také především nezbytné označení poutníka a průkaz poutníka sloužící jako vstupenky na všechny programy národní pouti. Dále pak na 4 stranách formátu A5 aktuální pokyny, jak pro průvodce, tak pro poutníky a přehled vysílání TV NOE celé národní pouti.

Poutní balíček je pro každého poutníka nezbytný. Klienti přihlášení u jedné ze sedmi cestovních kanceláří( Avetour, Awertour, Hladký, Miklas, Palomino, Veligradtour, Voma, Řád Maltézských rytířů (handicapovaní)), obdrží poutní balíček před odjezdem (odletem) na pouť.

Jednotlivci, kteří se k národní pouti připojí sami nebo jiné, samostatně cestující, skupiny či organizace si poutní balíček objednají u Poutního výboru ČBK, a to písemně, nejlépe e-mailem: poutnik@bihk.cz nebo písemně na adrese: Českomoravská Fatima, č.p.195, 569 11 Koclířov u Svitav. A mohou požádat o jeho (jejich) zaslání na dobírku nebo si jej osobně vyzvednout v Českomoravské Fatimě v Koclířově ve dnech 29. 10. - 3. 11. 2019 (včetně) na recepci v čase  9 - 17 hod. Poutní výbor prosí o příspěvek na Národní pouť(poutní balíček) ve výši 10,- eur nebo 250,- Kč.

Zdroj: Poutní výbor ČBK

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Papež František mladým Thajcům: Buďte zakořeněni v Kristu a pěstujte s Ním přátelství

Poslední den v Thajsku věnoval papež František setkání s duchovenstvem a mládeží. Biskupům připomněl první misionáře, kteří můžou být svým temperamentem, odvahou a radostí zrcadlem pro dnešní evangelizátory. Ve své promluvě mladým zdůraznil, aby neměli strach z budoucnosti a pěstovali přátelství s Kristem, které je nezbytným olejem k osvětlení nejen naší cesty, ale i cesty těch, kteří nás obklopují.
22.11.2019

Česko opět spojí vzpomínka na oběti nehod

Vzpomenout na ty, kdo zemřeli především na silnicích, vyjádřit solidaritu, a připomenout dlouhodobé dopady dopravních nehod – to jsou hlavní cíle již tradičního řetězce pietních aktů, bohoslužeb a dalších setkání, kterými se lidé a organizace v České republice připojují ke Světovému dni obětí dopravních nehod. Ten Světová zdravotnická organizace vyhlašuje vždy na třetí neděli v listopadu, ale vzhledem ke státnímu svátku se proto některé akce přesunuly na nadcházející víkend.
22.11.2019

Papež Thajcům: Jste lid úsměvu

Dnešním dnem začal oficiální program papežovy návštěvy v Bangkoku. Dopoledne se Svatý otec setkal s předsedou thajské vlády a veřejnými činiteli. Poté následovala návštěva u nejvyššího patriarchy buddhistů a nemocnice St. Louis. Posledním bodem programu byla mše svatá, která se konala na národním stadiónu.
21.11.2019

Papež František dorazil do Thajska

Dnes v brzkých ranních hodinách středoevropského času dorazil papež František do Thajska, kde zahájil svoji 32. zahraniční cestu. Na letišti v Bangkoku ho kromě oficiální delegace přivítala i jeho sestřenice řeholnice Ana Rosa Sivoriová, která uvedla, že v zemi panuje tzv. „papežská horečka“, neboť všichni chtějí vidět papeže.
20.11.2019

Vyjádření kardinála Dominika Duky k rozhodnutí Krajského soudu v Brně

Přinášíme vyjádření kardinála Dominika Duky k dnešnímu rozhodnutí Krajského soudu v Brně, který zamítl žalobu ohledně omluvy Brněnských divadel za uvedení hry O. Frljiče.
20.11.2019