120. plenární zasedání ČBK se uskuteční na Svatém Hostýně

Čeští a moravští biskupové i představitelé mužských a ženských řádů se sejdou na 120. plenárním zasedání, které se bude konat ve dnech 21. - 23. října 2019 na Svatém Hostýně.
Publikováno: 16. 10. 2019 14:30

V rámci plenárního zasedání ČBK se biskupové českých a moravských diecézí a zástupci konferencí vyšších řeholních představených seznámí s informacemi o církvi ve společnosti či novinkami z řádů a řeholí (KVŘP). Jiště budou reagovat i na rozhodnutí Ústavního soudu, který 15.10. zamítl zákon ohledně zdanění tzv. církevních náhrad. Celého plenárního zasedání se bude účastnit i apoštolský nuncius pro Českou republiku arcibiskup Charles D. Balvo.

Biskupové budou řešit ekonomické záležitosti týkající se organizací, které církev zřizuje nebo které spadají pod její gesci. Na programu bude mimo jiné schválení Kodexu Charity ČR či informace, na jaké účely půjde výtěžek se sbírky na Blízký Východ. Biskupové budou také hovořit o dohodě mezi ČBK a ERC ohledně duchovní služby u Policie ČR. Budou debatovat o možném zřízení katechetického institutu či o nabídce pro přípravu na manželství pro civilně sezdávané atd.

Na Svatý Hostýn přijede i velvyslanec ČR ve Vatikánu Václav Kolaja, se kterým by měli biskupové hovořit o stavu příprav na listopadovou národní pouť v Římě, která se koná u příležitosti 30 let od kanonizace sv. Anežky České.

Veřejnost se může s biskupy sejít na koncelebrované mši svaté v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Svatém Hostýně v úterý 22. října v 17.30. Hlavním celebrantem bude biskup František Radkovský, kazatelem biskup Pavel Posád.

Kontakt pro média: Monika Klimenentová, klimentova@cirkev.cz, 731 625984

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Papež František: Hledání Boží tváře je zárukou dobrého konce naší cesty

Petrův nástupce sloužil jako obvykle v kapli Domu sv. Marty mši svatou, ale dnes také v přímém televizním přenosu. Připomněl tímto způsobem svoji první pastorační cestu za hranice svojí diecéze, když se 8. července roku 2013, jen necelých pět měsíců od svého zvolení (13. 3.), vydal na ostrov Lampedusa, nejjižnější výspu Itálie a Evropské unie. Dnešní bohoslužby se proto účastnili členové úřadu Svatého stolce pro integrální lidský rozvoj ze Sekce pro migranty a uprchlíky, kterou vede pod přímým papežovým vedením kardinál Michael Czerny SI.
08.07.2020

Sdělení ČBK k omezením v době pandemie

Sdělení ČBK k zavedeným omezením v liturgii v době pandemie:
07.07.2020

Skončilo 123. plenární zasedání ČBK

Biskupové Čech, Moravy a Slezska se sešli 6. a 7. července na 123. plenárním zasedání ČBK na Velehradě. Jednání se účastnili i předsedové konferencí vyšších řeholních představených. Po celou dobu byl zasedání biskupů přítomen i apoštolský nuncius v ČR arcibiskup Charles D. Balvo.
07.07.2020

Ve Zlíně se uskuteční benefičně-evangelizační akce s názvem MILOVANÉ MĚSTO

Nadační fond Credo zve na benefičně-evangelizační večer Milované město, který se uskuteční 19. července 2020 na náměstí Míru ve Zlíně. Program bude probíhat od 16:00 do 19:00 se vstupem pro všechny zdarma.
07.07.2020

Přímé přenosy bohoslužeb od 7. do 12. července 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
07.07.2020