120. plenární zasedání ČBK se uskuteční na Svatém Hostýně

Čeští a moravští biskupové i představitelé mužských a ženských řádů se sejdou na 120. plenárním zasedání, které se bude konat ve dnech 21. - 23. října 2019 na Svatém Hostýně.
Publikováno: 16. 10. 2019 14:30

V rámci plenárního zasedání ČBK se biskupové českých a moravských diecézí a zástupci konferencí vyšších řeholních představených seznámí s informacemi o církvi ve společnosti či novinkami z řádů a řeholí (KVŘP). Jiště budou reagovat i na rozhodnutí Ústavního soudu, který 15.10. zamítl zákon ohledně zdanění tzv. církevních náhrad. Celého plenárního zasedání se bude účastnit i apoštolský nuncius pro Českou republiku arcibiskup Charles D. Balvo.

Biskupové budou řešit ekonomické záležitosti týkající se organizací, které církev zřizuje nebo které spadají pod její gesci. Na programu bude mimo jiné schválení Kodexu Charity ČR či informace, na jaké účely půjde výtěžek se sbírky na Blízký Východ. Biskupové budou také hovořit o dohodě mezi ČBK a ERC ohledně duchovní služby u Policie ČR. Budou debatovat o možném zřízení katechetického institutu či o nabídce pro přípravu na manželství pro civilně sezdávané atd.

Na Svatý Hostýn přijede i velvyslanec ČR ve Vatikánu Václav Kolaja, se kterým by měli biskupové hovořit o stavu příprav na listopadovou národní pouť v Římě, která se koná u příležitosti 30 let od kanonizace sv. Anežky České.

Veřejnost se může s biskupy sejít na koncelebrované mši svaté v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Svatém Hostýně v úterý 22. října v 17.30. Hlavním celebrantem bude biskup František Radkovský, kazatelem biskup Pavel Posád.

Kontakt pro média: Monika Klimenentová, klimentova@cirkev.cz, 731 625984

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Podpořme zaměstnávání handicapovaných dívek

Dívčí katolická střední škola Praha handicapované dívky nejen vzdělává, ale rovněž i zaměstnává – ve školní chráněné dílně Inspirace. Prosíme, podpořte nebo svým známým doporučte kampaň na Startovači zaměřenou právě na pomoc zaměstnávání handicapovaných dívek a žen. Zde: https://www.startovac.cz/projekty/inspirace-pro-tebe/ Děkujeme!!!
27.01.2020

Přímé přenosy bohoslužeb od 27. ledna do 2. února 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
27.01.2020

Prohlášení předsednictva Rady evropských biskupských konferencí (CCEE) a předsedy Komise biskupských konferencí zemí Evropské unie (COMECE) k 75. výročí osvobození německého nacistického vyhlazovacího tábora Auschwitz-Birkenau.

27.01.2020

"Dejme v sobě prostor Božímu Slovu" připomněl papež František u příležitosti neděle Božího slova

V neděli dopoledne sloužil římský biskup v bazilice sv. Petra mši u příležitosti neděle Božího slova, kterou stanovil v roce 2019 na svátek sv. Jeronýma (30. září) v listu Aperuit illis.
26.01.2020

Papež František: Naší povinností je plnit přednostní přání Boha spasit všechny

V římské bazilice sv. Pavla za hradbami se v sobotu odpoledne konala bohoslužba nešpor, jak je zvykem na svátek Obrácení sv. Pavla, kterým se končí Týden modliteb za jednotu křesťanů.
25.01.2020