Pozdrav českých a moravských biskupů věřícím

Biskupové Čech, Moravy a Slezska vydali ze svého 120. zasedání na Svatém Hostýně pozdrav věřícím:
Publikováno: 24. 10. 2019 6:30

Drazí věřící,

my, biskupové Čech, Moravy a Slezska jsme dnes poprvé shromážděni k pracovnímu jednání na Svatém Hostýně, kde při společné modlitbě růžence myslíme také na vás a posíláme Vám pozdrav z pouti. Modlíme se také za naši vlast a celou Evropu. Při poledním Anděl Páně vzpomínáme, že původ této modlitby sahá do roku 1456, kdy se křesťané v Evropě cítili ohrožení. Tehdy papež Kalist III. nařídil polední zvonění, při kterém se všichni křesťané mají sjednotit v modlitbě. Křesťanská Evropa byla tehdy zachráněná.

Evropa dnes není ohrožena nepřátelskými vojsky, ale vlažností víry nás křesťanů. Prožíváme Mimořádný misijní měsíc, který papež František vyhlásil, aby v nás znovu probudil misijního ducha. Dar víry jsme dostali k tomu, abychom mohli být užiteční. Tento poklad nesmíme skrývat či nechávat si jen pro sebe. Všichni pokřtění jsou také poslaní vydávat svědectví o Boží lásce 
a Kristově vykoupení.

Děkujeme všem, kdo přijmou naše povzbuzení ke křesťanskému svědectví a také na polední či večerní vyzvánění zvonů odpoví modlitbou Anděl Páně za Evropu.
 
Každému z vás ze srdce žehnají
 
vaši biskupové

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Syndrom vyhoření a jeho prevence - lektorka Bc. Zuzana Zborayová

Jak hořet ve svém poslání a nevyhořet? Co je syndrom vyhoření, proč k němu dochází a jak mu předejít? Poslání je víc než jen práce. Poslání si žádá celého člověka a pracovní doba prakticky neexistuje. Aby byl člověk schopný něco takového zvládat, potřebuje se naučit vnímat sebe a včas detekovat příznaky stresu a nadměrné zátěže.
15.07.2020

Celosvětová virtuální pouť do Lurd

16. července, v den výročí posledního zjevení Panny Marie sv. Bernardetě Soubirousové, organizuje poutní místo v Lurdech celosvětovou virtuální pouť. Televizní a internetové přenosy z Lurdské jeskyně potrvají 15 hodin.
15.07.2020

Papež daroval plicní ventilátor pro domorodce v brazilském státu Pará

Do nemocnice Hospital de Campanha v brazilském státě Pará dorazil jeden ze čtyř plicních ventilátorů, které papež František daroval především domorodému obyvatelstvu infikovanému koronavirem.
15.07.2020

Dovolená v Česku? Církev nabízí desítky lokalit, pro hosty opravila penziony i chrámy

Prázdniny u moře letos řada lidí oželí kvůli zvýšeným zdravotním rizikům. V atraktivních českých destinacích, jako je Šumava nebo Pálava, zase může být problém sehnat vhodné ubytování nebo se vyhnout tlačenicím. Katolická církev proto upozorňuje na svou nabídku zázemí pro klidnou letní dovolenou na více než 60 zajímavých lokalitách. Ubytování nabízí lidem v hotelích, ale také na farách nebo v klášterních areálech. „Chceme vyjít vstříc hlavně rodinám s dětmi, které budou hledat alternativy – finančně dostupnou, klidnou dovolenou bez davů a na hezkém místě,“ vysvětluje P. Stanislav Přibyl generální sekretář České biskupské konference.
15.07.2020

Zemřel eparchální mukačevský biskup Milan Šášik

V úterý 14.7.2020 zemřel biskup Milan Šášik CM, eparchiální mukačevský biskup. Biskup Milan Šášik zemřel v nemocnici v Užhorodě na Ukrajině.
15.07.2020