Pozdrav českých a moravských biskupů věřícím

Biskupové Čech, Moravy a Slezska vydali ze svého 120. zasedání na Svatém Hostýně pozdrav věřícím:
Publikováno: 24. 10. 2019 6:30

Drazí věřící,

my, biskupové Čech, Moravy a Slezska jsme dnes poprvé shromážděni k pracovnímu jednání na Svatém Hostýně, kde při společné modlitbě růžence myslíme také na vás a posíláme Vám pozdrav z pouti. Modlíme se také za naši vlast a celou Evropu. Při poledním Anděl Páně vzpomínáme, že původ této modlitby sahá do roku 1456, kdy se křesťané v Evropě cítili ohrožení. Tehdy papež Kalist III. nařídil polední zvonění, při kterém se všichni křesťané mají sjednotit v modlitbě. Křesťanská Evropa byla tehdy zachráněná.

Evropa dnes není ohrožena nepřátelskými vojsky, ale vlažností víry nás křesťanů. Prožíváme Mimořádný misijní měsíc, který papež František vyhlásil, aby v nás znovu probudil misijního ducha. Dar víry jsme dostali k tomu, abychom mohli být užiteční. Tento poklad nesmíme skrývat či nechávat si jen pro sebe. Všichni pokřtění jsou také poslaní vydávat svědectví o Boží lásce 
a Kristově vykoupení.

Děkujeme všem, kdo přijmou naše povzbuzení ke křesťanskému svědectví a také na polední či večerní vyzvánění zvonů odpoví modlitbou Anděl Páně za Evropu.
 
Každému z vás ze srdce žehnají
 
vaši biskupové

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Papež František mladým Thajcům: Buďte zakořeněni v Kristu a pěstujte s Ním přátelství

Poslední den v Thajsku věnoval papež František setkání s duchovenstvem a mládeží. Biskupům připomněl první misionáře, kteří můžou být svým temperamentem, odvahou a radostí zrcadlem pro dnešní evangelizátory. Ve své promluvě mladým zdůraznil, aby neměli strach z budoucnosti a pěstovali přátelství s Kristem, které je nezbytným olejem k osvětlení nejen naší cesty, ale i cesty těch, kteří nás obklopují.
22.11.2019

Česko opět spojí vzpomínka na oběti nehod

Vzpomenout na ty, kdo zemřeli především na silnicích, vyjádřit solidaritu, a připomenout dlouhodobé dopady dopravních nehod – to jsou hlavní cíle již tradičního řetězce pietních aktů, bohoslužeb a dalších setkání, kterými se lidé a organizace v České republice připojují ke Světovému dni obětí dopravních nehod. Ten Světová zdravotnická organizace vyhlašuje vždy na třetí neděli v listopadu, ale vzhledem ke státnímu svátku se proto některé akce přesunuly na nadcházející víkend.
22.11.2019

Papež Thajcům: Jste lid úsměvu

Dnešním dnem začal oficiální program papežovy návštěvy v Bangkoku. Dopoledne se Svatý otec setkal s předsedou thajské vlády a veřejnými činiteli. Poté následovala návštěva u nejvyššího patriarchy buddhistů a nemocnice St. Louis. Posledním bodem programu byla mše svatá, která se konala na národním stadiónu.
21.11.2019

Papež František dorazil do Thajska

Dnes v brzkých ranních hodinách středoevropského času dorazil papež František do Thajska, kde zahájil svoji 32. zahraniční cestu. Na letišti v Bangkoku ho kromě oficiální delegace přivítala i jeho sestřenice řeholnice Ana Rosa Sivoriová, která uvedla, že v zemi panuje tzv. „papežská horečka“, neboť všichni chtějí vidět papeže.
20.11.2019

Vyjádření kardinála Dominika Duky k rozhodnutí Krajského soudu v Brně

Přinášíme vyjádření kardinála Dominika Duky k dnešnímu rozhodnutí Krajského soudu v Brně, který zamítl žalobu ohledně omluvy Brněnských divadel za uvedení hry O. Frljiče.
20.11.2019