Konference o mládeži - DIGITÁLNÍ EVANGELIZACE

Datum publikace24. 10. 2019, 0.00

Od roku 1995 z iniciace arcibiskupa Jana Graubner začala Sekce pro mládež připravovat konference o mládeži. Letošní XXIII. ročník bude ve znamení DIGITÁLNÍ EVANGELIZACE.

Nedílnou součástí křesťanského života je šířit evangelium dál, což v dnešní době znamená
i v digitálním prostředí. Tématu digitálu se dotýká i nová apoštolská exhortace papeže Františka Christus Vivit (ChV 86–90). Proto přijměte pozvání na konferenci – diskutovat, poznávat a hledat možnosti digitální evangelizace pro české prostředí.

Konference se bude konat ve dnech 5. – 6. prosince 2019 v Rekreačním zařízení Vyhlídka
v Češkovicích u Blanska
.

Na konferenci je možná účast jen s přihlášením. (Do 28.11.2019)
Dress code: smart casual

Nabízíme možnost zajištění ubytování. Každý účastník si hradí ubytování a stravu dle své objednávky. Platba proběhne hotově na místě.

Program konference

5. prosince – čtvrtek

9.30 hod – zahájení konference

10:00 hod – Albín Augustín Balát (@klukvkristu)
– evangelizace skrz sociální sítě, jak využívat Instagram, co mladí sdílejí a čím žijí, evangelizační výzvy, signály.cz

10:30 hod – Dominika Mžyková, DiS. & Josef Batěk (TV Noe)
– Křesťanství, televize, sociální sítě a mladí - jde to dohromady?

11:00 hod – přestávka

11.20 hod – Radovan Moser (LIVE4K) – Virtuální realita VR 360, živé video přenosy
na Facebook/Youtube

12.00 hod – oběd

14.00 hod – Eliška Bučková – Interview: Pozitivní a negativní stránky života na Instagramu
(přes 130 tis followerů).

15.00 hod – diskuze a výměna zkušeností ve skupinách

16.15 hod – přestávka

16.30 hod – biskup Pavel Konzbul – vstup do prostoru digitálního světa, pastorační působení, postřehy a výzvy v pastoraci

17.30 hod – mše svatá – biskup Pavel Konzbul

18.30 hod – večeře

19.45 hod – podněty ze skupin, diskuze

6. prosince – pátek

7.30 hod – mše svatá

8.00  hod – snídaně

8.45 hod – P. Mgr. Libor Všetula, SDB (Salesiánské mediální centrum) – Internetová evangelizace dnes (kde se nachází současná mládež a zkušenosti ze zahraničí s internetovou evangelizací)

9.40 hod – přestávka

10.00 hod – MgA. Jan Perout & Mgr. Karel Studený (Bumerang Film) – Online video jako cesta k víře

10.45 hod – Vojtěch Orlík (Sekce pro mládež ČBK) – Osobní zkušenosti, služba – mladí
a technologie.

11.00 – nabídky, informace

11.30 – oběd
(změna programu vyhrazena)

Kontaktní údaje na organizátora
Asociace křesťanských spolků mládeže, z. s.
a Sekce pro mládež ČBK
mladez@cirkev.cz

kontaktní osoba: Vojtěch Orlík (+420 776 625 339)

Autor článku: Sekce pro mládež