Červená středa: Program hlavních akcí v Praze

Datum publikace7. 11. 2019, 12.45

Středa 27. listopadu 2019 - den, kdy chceme připomínat osoby pronásledované ve světě pro víru. Přinášíme Vám program hlavní akce Červené středy v Praze.

Kromě akcí ve farnostech a sborech se v Praze uskuteční hlavní akce Červené středy v centru Prahy. Nejprve v prostorách Karolina Univerzity Karlovy proběhne konference, kterou organizuje Institut pro křesťansko-demokratickou politiku (IKDP) ve spolupráci s Českou biskupskou konferencí (ČBK), Ekumenickou radou církví (ERC) a Federací židovských obcí (FŽO).
Na konferenci přijede mimo jiné i Marcela Szymanski, zástupce organizace Aid to the Church in Need, která Červenou středu mezinárodně koordinuje. Na ni naváže podobně jako v loňském roce židovsko-křesťanská modlitba, (nejen) její účastníci jsou zváni poté k tichému průvodu kolem budov nasvícených na červeno na připomínku trpících pro víru - kostel sv. Havla, kostel sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí a skončí se u Staronové synagogy. U každé z nasvícených budov bude zastavení s krátkým zamyšlením a modlitbou. Srdečně zveme k účasti na všech nebo na některých částech programu.

Program

13:00 - 17:00 Konference 'Problémy náboženské svobody v Evropě' za účasti zahraničních hostů (Vlastenecký sál Karolina)

18:00 - Židovsko-křesťanská modlitba (Velká aula Karolina) - předsedají apoštolský nuncius Charles D. Balvo, předseda Ekumenické rady církví Daniel Ženatý a rabín David Rosen

18:30 - Průvod kolem červeně nasvícených budov (Můžete si přinést červené svíčky.)

Karolinum, Ovocný trh 3, Praha 1 Mapa.

Pozn.: Na konferenci se prosíme registrujte, na modlitbu i průvod není třeba se přihlašovat.

Trasa průvodu

Karolinum - kostel sv. Havla - kostel sv. Mikuláše - Staronová synagoga

Více informací o celé iniciativě na www.cervenastreda.cz

Iniciativa Červená středa - Red Wednesday se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

Autor článku: Tereza Myslilová