Programové tipy Radia Proglas na 49. týden 2019

V týdnu od 2. prosince se na Proglasu naladíte například premiérové Čtení na pokračování nebo rorátní mše svaté.
Publikováno: 29. 11. 2019 11:00

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 3. prosince v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za zemřelé přátele posluchače Proglasu, ve středu 4. prosince v 6.20 rorátní mši svatou ze studia Proglasu, ve čtvrtek 5. listopadu od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 6. prosince v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v sobotu 7. prosince v 6.30 rorátní mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 8. prosince v 9.00 mši svatou ze studia Proglasu, na poděkování za vstup do 25. roku vysílání Proglasu ji bude sloužit biskup brněnské diecéze Mons. Vojtěch Cikrle.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (světla), ve čtvrtek (světla), v pátek (radostný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Adventních litanií se můžete připojit v pátek v 15.10.

Se začátkem adventu najdete v programu Proglasu několik změn. Jako každý rok i letos se můžete těšit na rorátní mše svaté – ve středy 4. a 18. prosince je budeme přenášet z našeho studia od 6.20, v soboty 7., 14. a 21. prosince naladíte roráty z kostela sv. Augustina v Brně, vždy od 6.30.  Pro děti jsou připraveny tematické Večerní zívačky s úkoly podle adventního časopisu Duha, číst budeme o Floriánovi a jeho rodině. Můžete se k nám připojit a vybarvovat hvězdičky. Čekají nás také speciální ranní Duchovní slova (ve všední dny v 6.20 o víkendu v 6.50) – úvahy otce biskupa Josefa Hrdličky z knihy Pane, kde bydlíš?

V prvním adventním týdnu odvysílá Proglas v rámci Čtení na pokračování pět povídek spisovatele Karla Schulze z knihy Peníz z noclehárny. Lyrické, stylisticky bohaté prózy jsou výjimečné svou sociální tematikou i důvěryhodným duchovním přesahem. Povídky uslyšíte v podání moderátora Jana Novotného, redakčně připravila Hana Svanovská každý všední den od pondělí 2. prosince v 11.05 a ve 21.30.

V magazínovém Barvínku si v úterý 3. prosince od 16.00 můžete poslechnout, jak prožívají advent a Vánoce ve Finsku. Může se stát, že na Štědrý den zapadnou v závějích sněhu? To vše a mnohem víc pro vás přímo ve finských Helsinkách zjišťovala Aňa. Společně s lidmi z ekologické organizace Lipka povíme, kde se vůbec bere sníh. Budete také moci soutěžit o originální adventní kalendář. A opět nám také došel dopis od páťačky Barbory.

V pořadu Hrajte, kapely! se spolu s námi podívat do historie. Roky 1899 a 1909 byly pro dění v oblasti dechové hudby významné. Proč? Mezi „devítkové“ osobnosti patří skladatelé Josef Stelibský, Rudolf Antonín Dvorský i textař Václav Zeman. Jejich hudební portréty přináší další vydání týdeníku pro všechny milovníky dechovky ve čtvrtek 5. prosince od 16.55.

50. výročí příchodu sester do kláštera Mendryka připadá na sobotu 7. prosince 2019, z tohoto důvodu v mimořádném čase od 10.00 uslyšíte pořad studia Vojtěch. Redaktor Martin Weisbauer se svými hosty prozradí, jaká byla a jaká v současnosti je úloha tohoto kláštera s neobvyklým jménem. Byl postaven ve stejnojmenné romantické osadě, kterou najdeme poblíž obce Janov u Litomyšle.

V sobotu 7. prosince vám Proglas mimořádně nabídne přímý přenos benefičního koncertu pro pomoc křesťanům v Íráku. Od 19.30 vystoupí ve strahovském kostele soubor Porta Benefica. Z tohoto důvodu výjimečně naladíte cyklus Dotýkání světla již v 16.15.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

(Autorka anonce: Sabina Hauserová, Radio Proglas)

Autor článku:
Radka Blajdová

Související články

Další aktuality

Pokračuje celková rekonstrukce opavské konkatedrály za 78 milionů

Až do prosince letošního roku bude probíhat oprava opavské konkatedrály Nanebevzetí Panny Marie. Celková rekonstrukce za téměř 78 milionů korun zde začala v březnu loňského roku. Podařilo se nám podívat dovnitř kostela, který kompletně vyplnilo lešení.
04.08.2020

Pouť k Panně Marii Klokotské se bude letos konat od 13. do 16. srpna 2020

Letošní pouť k Panně Marii Klokotské bude nabitá bohatým duchovním programem. Konat se bude od čtvrtka 13. srpna do neděle 16. srpna.
04.08.2020

Vatikán: Zdravotní stav emeritního papeže Benedikta XVI. není znepokojující

Vatikánské tiskové středisko reagovalo na zprávy, které se objevily včera (3.8. 2020) v médiích ohledně zdravotního stavu emeritního papeže Benedikta XVI. Podle mluvčího Vatikánu není stav emeritního papeže znepokojující, i když Benedikt XVI. trpí bolestivou chorobou.
04.08.2020

Kéž vás uchvátí a vede Mariin příklad, napsal papež mladým do Medžugorje

Papež František zaslal list účastníkům festivalu mládeže (Mladifest) v Medžugorje. Toto setkání se koná každoročně ve dnech 1. – 6. srpna za účasti několika desítek tisíc lidí z více než stovky zemí. Letošní 31. ročník však probíhá za sanitárních restrikcí, tedy s podstatně menší účastí a hlavně po internetu. Nicméně, vůbec poprvé mu věnoval pozornost Petrův nástupce, který zaslal učastníkům zvláštní list prostřednictvím apoštolského nuncia v Bosně a Hercegovině, mons. Luigi Pezzuta, který jej přečetl během zahajovací ceremonie v sobotu v podvečer (1.8.).
03.08.2020

Biskup Bergoglio a eucharistický zázrak v Buenos Aires

Papež František ještě jako buenosaireský biskup schválil vědecké přešetření domnělého eucharistického zázraku, k němuž došlo v letech 1992-1996 a který bývá označován za „eucharistický zázrak z Buenos Aires“. Již jako kardinál pak vícekrát navštívil kostel Nejsvětější Panny Marie v centru argentinského hlavního města, který uchovává znamení tohoto divu, a vedl tam eucharistickou adoraci.
03.08.2020