Programové tipy Radia Proglas na 49. týden 2019

V týdnu od 2. prosince se na Proglasu naladíte například premiérové Čtení na pokračování nebo rorátní mše svaté.
Publikováno: 29. 11. 2019 11:00

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 3. prosince v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za zemřelé přátele posluchače Proglasu, ve středu 4. prosince v 6.20 rorátní mši svatou ze studia Proglasu, ve čtvrtek 5. listopadu od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 6. prosince v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v sobotu 7. prosince v 6.30 rorátní mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 8. prosince v 9.00 mši svatou ze studia Proglasu, na poděkování za vstup do 25. roku vysílání Proglasu ji bude sloužit biskup brněnské diecéze Mons. Vojtěch Cikrle.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (světla), ve čtvrtek (světla), v pátek (radostný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Adventních litanií se můžete připojit v pátek v 15.10.

Se začátkem adventu najdete v programu Proglasu několik změn. Jako každý rok i letos se můžete těšit na rorátní mše svaté – ve středy 4. a 18. prosince je budeme přenášet z našeho studia od 6.20, v soboty 7., 14. a 21. prosince naladíte roráty z kostela sv. Augustina v Brně, vždy od 6.30.  Pro děti jsou připraveny tematické Večerní zívačky s úkoly podle adventního časopisu Duha, číst budeme o Floriánovi a jeho rodině. Můžete se k nám připojit a vybarvovat hvězdičky. Čekají nás také speciální ranní Duchovní slova (ve všední dny v 6.20 o víkendu v 6.50) – úvahy otce biskupa Josefa Hrdličky z knihy Pane, kde bydlíš?

V prvním adventním týdnu odvysílá Proglas v rámci Čtení na pokračování pět povídek spisovatele Karla Schulze z knihy Peníz z noclehárny. Lyrické, stylisticky bohaté prózy jsou výjimečné svou sociální tematikou i důvěryhodným duchovním přesahem. Povídky uslyšíte v podání moderátora Jana Novotného, redakčně připravila Hana Svanovská každý všední den od pondělí 2. prosince v 11.05 a ve 21.30.

V magazínovém Barvínku si v úterý 3. prosince od 16.00 můžete poslechnout, jak prožívají advent a Vánoce ve Finsku. Může se stát, že na Štědrý den zapadnou v závějích sněhu? To vše a mnohem víc pro vás přímo ve finských Helsinkách zjišťovala Aňa. Společně s lidmi z ekologické organizace Lipka povíme, kde se vůbec bere sníh. Budete také moci soutěžit o originální adventní kalendář. A opět nám také došel dopis od páťačky Barbory.

V pořadu Hrajte, kapely! se spolu s námi podívat do historie. Roky 1899 a 1909 byly pro dění v oblasti dechové hudby významné. Proč? Mezi „devítkové“ osobnosti patří skladatelé Josef Stelibský, Rudolf Antonín Dvorský i textař Václav Zeman. Jejich hudební portréty přináší další vydání týdeníku pro všechny milovníky dechovky ve čtvrtek 5. prosince od 16.55.

50. výročí příchodu sester do kláštera Mendryka připadá na sobotu 7. prosince 2019, z tohoto důvodu v mimořádném čase od 10.00 uslyšíte pořad studia Vojtěch. Redaktor Martin Weisbauer se svými hosty prozradí, jaká byla a jaká v současnosti je úloha tohoto kláštera s neobvyklým jménem. Byl postaven ve stejnojmenné romantické osadě, kterou najdeme poblíž obce Janov u Litomyšle.

V sobotu 7. prosince vám Proglas mimořádně nabídne přímý přenos benefičního koncertu pro pomoc křesťanům v Íráku. Od 19.30 vystoupí ve strahovském kostele soubor Porta Benefica. Z tohoto důvodu výjimečně naladíte cyklus Dotýkání světla již v 16.15.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

(Autorka anonce: Sabina Hauserová, Radio Proglas)

Autor článku:
Radka Blajdová

Související články

Další aktuality

Duchovní mezi paragrafy a kánony – lektor JUDr. Jakub Kříž, Ph.D., advokát

Půldenní seminář praktického uvedení do základů práva v kontextu působení v pastoraci. Výklad je strukturován podle životních událostí, v nichž se duchovní ocitá při správě a řízení farnosti.
24.01.2020

Umění rozhovoru - poradenské dovednosti v pastoraci, lektor Mgr. Marek Jargus

Pro kněze, jáhny a seminaristy; max. 20 účastníků; v rámci semináře se účastníci seznámí se základy poradenského rozhovoru od jeho přípravy, otevření, průběhu až k ukončení (cyklický model pomáhajícího rozhovoru).
24.01.2020

Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů – lektor Mgr. Aleš Bednařík

Jednodenní seminář zkušeného Bratislavského lektora a psychologa Vám dá nahlédnout do světa zvládání každodenních konfliktních situací, ať už se jedná o vaše blízké, farníky či cizí lidi, a ukáže Vám principy pozitivní komunikace a strategie (ne)zvládání emočně náročných komunikačních situací.
24.01.2020

Hospodaření s časem a delegování – lektor RNDr. Michal Chytil, DrSc.

Jednodenní seminář o hospodaření s časem a delegování určený pro kněze, jáhny a seminaristy, max. 20 účastníků. Seminář vede zkušený, empatický a zábavný lektor, který upozorňuje, že je poněkud vetchý, takže je prozíravé přihlásit se raději na dřívější termín :-)
24.01.2020

Programové tipy Radia Proglas na 5. týden 2020

V týdnu od 27. ledna naladíte na Proglasu například rozhovor s britskou zpěvačkou Lucy Grimble nebo pořad Křesťan a svět věnovaný Hnutí Fokoláre.
24.01.2020