Programové tipy Radia Proglas na 49. týden 2019

V týdnu od 2. prosince se na Proglasu naladíte například premiérové Čtení na pokračování nebo rorátní mše svaté.
Publikováno: 29. 11. 2019 10:00

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 3. prosince v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za zemřelé přátele posluchače Proglasu, ve středu 4. prosince v 6.20 rorátní mši svatou ze studia Proglasu, ve čtvrtek 5. listopadu od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 6. prosince v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v sobotu 7. prosince v 6.30 rorátní mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 8. prosince v 9.00 mši svatou ze studia Proglasu, na poděkování za vstup do 25. roku vysílání Proglasu ji bude sloužit biskup brněnské diecéze Mons. Vojtěch Cikrle.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (světla), ve čtvrtek (světla), v pátek (radostný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Adventních litanií se můžete připojit v pátek v 15.10.

Se začátkem adventu najdete v programu Proglasu několik změn. Jako každý rok i letos se můžete těšit na rorátní mše svaté – ve středy 4. a 18. prosince je budeme přenášet z našeho studia od 6.20, v soboty 7., 14. a 21. prosince naladíte roráty z kostela sv. Augustina v Brně, vždy od 6.30.  Pro děti jsou připraveny tematické Večerní zívačky s úkoly podle adventního časopisu Duha, číst budeme o Floriánovi a jeho rodině. Můžete se k nám připojit a vybarvovat hvězdičky. Čekají nás také speciální ranní Duchovní slova (ve všední dny v 6.20 o víkendu v 6.50) – úvahy otce biskupa Josefa Hrdličky z knihy Pane, kde bydlíš?

V prvním adventním týdnu odvysílá Proglas v rámci Čtení na pokračování pět povídek spisovatele Karla Schulze z knihy Peníz z noclehárny. Lyrické, stylisticky bohaté prózy jsou výjimečné svou sociální tematikou i důvěryhodným duchovním přesahem. Povídky uslyšíte v podání moderátora Jana Novotného, redakčně připravila Hana Svanovská každý všední den od pondělí 2. prosince v 11.05 a ve 21.30.

V magazínovém Barvínku si v úterý 3. prosince od 16.00 můžete poslechnout, jak prožívají advent a Vánoce ve Finsku. Může se stát, že na Štědrý den zapadnou v závějích sněhu? To vše a mnohem víc pro vás přímo ve finských Helsinkách zjišťovala Aňa. Společně s lidmi z ekologické organizace Lipka povíme, kde se vůbec bere sníh. Budete také moci soutěžit o originální adventní kalendář. A opět nám také došel dopis od páťačky Barbory.

V pořadu Hrajte, kapely! se spolu s námi podívat do historie. Roky 1899 a 1909 byly pro dění v oblasti dechové hudby významné. Proč? Mezi „devítkové“ osobnosti patří skladatelé Josef Stelibský, Rudolf Antonín Dvorský i textař Václav Zeman. Jejich hudební portréty přináší další vydání týdeníku pro všechny milovníky dechovky ve čtvrtek 5. prosince od 16.55.

50. výročí příchodu sester do kláštera Mendryka připadá na sobotu 7. prosince 2019, z tohoto důvodu v mimořádném čase od 10.00 uslyšíte pořad studia Vojtěch. Redaktor Martin Weisbauer se svými hosty prozradí, jaká byla a jaká v současnosti je úloha tohoto kláštera s neobvyklým jménem. Byl postaven ve stejnojmenné romantické osadě, kterou najdeme poblíž obce Janov u Litomyšle.

V sobotu 7. prosince vám Proglas mimořádně nabídne přímý přenos benefičního koncertu pro pomoc křesťanům v Íráku. Od 19.30 vystoupí ve strahovském kostele soubor Porta Benefica. Z tohoto důvodu výjimečně naladíte cyklus Dotýkání světla již v 16.15.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

(Autorka anonce: Sabina Hauserová, Radio Proglas)

Autor článku:
Radka Blajdová

Související články

Další aktuality

125. plenární zasedání ČBK proběhlo opět částečně online

Biskupové Čech, Moravy a Slezska jednali v rámci 125. plenárního zasedání 19. - 20. ledna 2021 v Praze na Arcibiskupství pražském. Z důvodu protipandemických opatření ze strany Vlády ČR se část biskupů setkala osobně a část se připojila na jednání formou online konference stejně jako na podzimním jednání loni. Hlavním tématem tohoto plenárního zasedání byly ekonomické záležitosti, jejichž schválení bylo nezbytné pro další chod církevních institucí v roce 2021.
20.01.2021

Papež František: Jednota je dar, o nějž je třeba prosit modlitbou

Dopoledne pronesl Petrův nástupce v přímém přenosu z knihovny Apoštolského paláce pravidelnou katechezi. Jako každý rok zaměřil papež pozornost na probíhající Týden modliteb za jednotu křesťanů (18. - 25. ledna), což dobře zapadlo do cyklu, ve kterém již od 6. května loňského roku pojednává o modlitbě. Ve své katechezi připomněl, že jednoty je dosaženo pouze s Boží milostí, a ne naší vlastní silou vůle.
20.01.2021

Akční plán Strategie regionálního rozvoje ČR 21+ schválila Vláda ČR

Vláda ČR na svém zasedání 11. ledna 2021 schválila Akční plán Strategie regionálního rozvoje ČR 2021+ pro roky 2021 a 2022, na jehož tvorbě se podíleli i zástupci České biskupské konference.
20.01.2021

Katolický týdeník: Sociální izolace drtí vztahy

Za poslední rok jsme to slyšeli bezpočtukrát: buďte doma, s nikým se nepotkávejte. Zvláště jste-li vyššího věku, nemocní nebo s někým takovým žijete.
20.01.2021

IROP podpoří projekty v oblasti zdravotnictví, sociálních služeb a IZS

Evropská unie poskytne ČR dodatečné prostředky z nového investičního nástroje REACT-EU. Celkem se jedná o cca 21,7 mld. Kč, které budou rozděleny prostřednictvím nových výzev Integrovaného regionálního operačního programu.
19.01.2021