Biskupové zaslali papeži Františkovi blahopřání k výročí svěcení a narozeninám

Papež František si dnes připomíná 50. výročí od přijetí svého kněžského svěcení a o pár dní později, v úterý 17. prosince, oslaví i své 83. narozeniny. Při příležitosti těchto výročí poslal Svatému otci jménem celé České biskupské konference blahopřání její předseda kardinál Dominik Duka OP.
Publikováno: 13. 12. 2019 19:15

„Vaše Svatosti, u příležitosti Vašich narozenin a zejména zlatého kněžského jubilea, které si v tomto čase připomínáte, děkujeme Pánu za dar Vašeho života, za velký příklad živé víry a následování našeho Pána," píše v blahopřání kardinál Dominik Duka OP, předseda ČBK.

Jménem biskupů České biskupské konference papeži vyprošuje Boží blízkost a ochrannou ruku Matky Boží. „Ať Vás Pán zahrne hojnými milostmi moudrosti i odvahy, všeobjímající lásky a všemi dary Svého Ducha, pro dobro křesťanů a celé rodiny lidstva. Ad multos annos." 

Jorge Mario Bergoglio (papež František) byl vysvěcen za kněze na liturgickou památku svaté Lucie (13. prosince 1969). Jedenáct let po svém vstupu do noviciátu jezuitů ho vysvětil arcibiskup argentinské Cordoby Mons. Ramon José Castellano.

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Školení online komunikace

Jednodenní školení je zaměřeno na praktické využití sociálních sítí v marketingu neziskových organizací. Po stručném úvodu do světa sociálních sítí se naučíte jak vytvořit kvalitní a efektivní příspěvek na Facebook, Instagram nebo Twitter, jak a kdy ho publikovat a jak ho dostat k co nejvíce uživatelům.
30.09.2020

Apoštolský list k 1600. výročí úmrtí svatého Jeronýma

Za „velkého učitele a otce církve, který položil bibli do středu svého života“ označil papež František v apoštolském listě svatého Jeronýma, jehož výročí smrti si dnes připomínáme.
30.09.2020

Papež: Laskavost je signálem Ježíšovy přítomnosti

Nádvoří sv. Damase hostilo dnes dopoledne generální audienci Petrova nástupce. Několik stovek lidí si vyslechlo závěrečnou část cyklu papežových katechezí Uzdravit svět. Papež také v závěru audience oznámil, že dnes vydal zvláštní apoštolský list o vztahu k Písmu svatému - Sacrae Scripturae affectus - u příležitosti 1600. výročí smrti svatého Jeronýma.
30.09.2020

Katolický týdeník: O „nebezpečné“ literatuře

Ve středu 7. října uplyne 60 let ode dne, kdy v sanitním voze u Vlčatína zemřel při převozu do třebíčské nemocnice básník Jan Zahradníček. Toto výročí je příležitostí připomenout si jeho tragický osud, ale i další literáty pronásledované nejen v 50. letech.
30.09.2020

Závěrečné poselství z plenárního zasedání CCEE

Na závěr plenárního zasedání Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), které se konalo 26.-27. září, vydali evropští biskupové krátké poselství určené nejen pro katolíky, ale pro všechny obyvatele Evropy:
29.09.2020