Dárek na Vánoce z kláštera

Nevíte čím letos pod stromečkem obdarovat svoje nejbližší? Co třeba klášterními produkty? Máte na výběr mezi marmeládou, sušenkami, sušenými bylinkami, čaji, vínem, pivem, tinkturami, ale třeba i přírodní kosmetikou, obrázky, knihami či zdobenými svíčkami.
Publikováno: 13. 12. 2019 13:00

Pro výrobky můžete přijet přímo do klášterů, ale není to třeba, protože můžete nakupovat i v e-shopech. Produkty jsou ovšem k dostání také v kamenných obchodech (v prodejnách s náboženskou literaturou či zdravou výživou); nejrozšířenější síť tvoří Karmelitánské nakladatelství, jenž naleznete ve dvanácti českých a moravských městech.

Proč vybrat právě klášterní produkty?

Produkty z církevního hospodářství se vyznačují snahou o šetrné zpracování surovin, výrobu citlivou k životnímu prostředí či snahou o individuální přístup výrobce. Některé jsou k dostání v bio kvalitě, bývá kladen důraz na kvalitu, podíl mnišské práce, receptury …

Chcete darovat kulinářský zážitek? I ten je pro vás nachystaný

V posledních letech vznikalo několik restaurací a kaváren, které patří církvi  - v Litoměřicích a Želivi. Na výborné estonské speciality a sladké dobroty můžete zajít v do kavárny ÕDE v Olomouci či posedět ve stejném městě v pizzerii U Kristýna, nebo v Brně do restaurace L'Eau Vive. Pak existuje nesčetná řada podniků, které odkazují na kláštery, ale je to jen o názvu – maximálně tradici místa, ale jinak je to plně v soukromých rukou– Strahovský Pivovar, Břevnovský pivovar, restaurace v Rajhradě.
 
Kde najít klášterní produkty?
Podívejte se do přílohy pod článkem, kde vám nabízíme přehled o výrobcích.
Klášterní produkty také prodávají:

Monastery Deli & Cosmetics Market – (z 20 klášterů) - www.MonasteryDeliMarket.cz
ANGELOS  - (z 2 klášterů a neklášterní zboží) - www.angelos.8u.cz
DONUM – katolické knihkupectví a prodejna církevních potřeb, Petrov 9, Brno www.donum.cz
TIMOTEJ (z 2 klášterů a neklášterní zboží) - www.timotej.cz
Benediktus (z 2 klášterů a neklášterní zboží)  –- www.KlasterniProdukty.cz
Trapisté v Novém Dvoře (ze 3 klášterů) – www.NovyDvur-Obchod.cz
Mešní Vína, piva a neklášterní zboží  – PAVEL NEBOJSA www.mesnivino.cz

Soubory ke stažení

Autor článku:
Nela Fabiánová

Související články

Další aktuality

Futsalisté se modlili v pražské katedrále

Portugal, Belarus, Kosova, Austria: už nápisy na bundách věřících prozrazují, že tentokrát zasedli do katedrálních lavic sportovci. Jsou z celé Evropy a jsou to futsalisté. A také kněží. Na závěr 14. ročníku evropského šampionátu, který pořádají v Říčanech, se přišli pomodlit do nejvýznamnějšího chrámu v zemi.
20.02.2020

Tři kardinálové vyzývají biskupské konference přijmout uprchlíky z Řecka

Tři kardinálové ve společném dopise apelují za přemístění uprchlíků ze záchytných táborů na řeckém ostrově Lesbos prostřednictvím humanitárních koridorů do jednotlivých zemí Evropy. Kardinálové Hollerich, Czerny a Krajewski zaslali biskupským konferencím zemí Evropské unie spolu s listem i směrnice k proceduře přemístění uprchlíků a žadatelů o azyl. Pomáhat jim v tom bude Komunita sv. Egidia.
20.02.2020

Josef Toufar - akce v příštích dnech

Připomenutí 70. výročí úmrtí číhošťského faráře Josefa Toufara.
20.02.2020

Papež: Tichost spojuje, hněv rozděluje

Vatikánská aula Pavla VI. se dnes dopoledne zcela zaplnila lidmi, kteří přišli na generální audienci se Svatým otcem. Byla zahájena čtením Žalmu (Žl 37,3-8-11), který nabádá: »Doufej v Hospodina a čiň dobro, pak budeš přebývat v zemi a těšit se klidu«, a konstatuje, že »pokorní budou vlastnit zemi«.
19.02.2020

Katolický týdeník: Chraň své srdce

Slýcháváme řadu dobrých rad, jak předcházet infarktu a dalším srdečním onemocněním úpravou jídelníčku či sportem, ale jak často bereme ohled na svá srdce ve významu duchovním? Je to přitom výzva právě pro blížící se postní dobu.
18.02.2020