Vánoční svátky s papežem Františkem

Datum publikace19. 12. 2019, 11.00

Přinášíme přehled bohoslužeb, jimž bude v letošním vánočním období předsedat papež František.

Foto: Vatican News

Vigilie Narození Páně 24. prosince

• 21.30, Svatopetrská bazilika - Papež František bude předsedat „půlnoční“ mši svaté. Obřadům bude předcházet zpěv „Kalendy“, neboli zpívané zvěsti o narození Spasitele. (Přímý přenos na TV Noe od 21.30.)

Slavnost Narození Páně 25. prosince

• 12.00, centrální balkon Svatopetrské baziliky - Papež František přednese své vánoční poselství světu a udělí požehnání „Urbi et Orbi“. (Přímý přenos na TV Noe od 12.00.)

Slavnost Matky Boží, Panny Marie 31. prosince

• 17.00, Svatopetrská bazilika - Papež František bude předsedat prvním nešporám ze Slavnosti Matky Boží, Panny Marie. Po nich bude následovat výstav Nejsvětější svátosti, tradiční zpěv „Te Deum“ u příležitosti zakončení občanského roku a eucharistické požehnání. (Přímý přenos na TV Noe od 17.00.)

Slavnost Matky Boží, Panny Marie 1. ledna

• 10.00 Svatopetrská bazilika - Papež František bude předsedat mši sv. ze Slavnosti Matky Boží, Panny Marie v oktávu Narození Páně. V tento den si bude církev připomínat 53. Světový den míru, který má téma: „Mír jako cesta naděje: dialog, usmíření a ekologická přeměna“(Přímý přenos na TV Noe od 10.00.)

Slavnost Zjevení Páně 6. ledna

• 10.00 Svatopetrská bazilika - Papež František bude předsedat mši svaté ze Slavnosti Zjevení Páně.

(Zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce)

Autor článku: Radka Blajdová