Programové tipy Radia Proglas na 51. týden 2019

V týdnu od 16. prosince se můžete těšit na rozhovory s Ivem Šmoldasem nebo s cukrářkou Ivetou Fabešovou.
Publikováno: 13. 12. 2019 18:00

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 17. prosince v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za přátele posluchače Proglasu, ve středu 18. prosince od 6.20 rorátní mši svatou ze studia Proglasu, ve čtvrtek 29. listopadu od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 20. prosince v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v sobotu 21. prosince v 6.30 rorátní mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 22. prosince v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (radostný) v 18.00, v úterý (radostný), ve čtvrtek (radostný), v pátek (radostný) a v sobotu (radostný) od 22.30.

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek v 15.10.

Nakladatelský redaktor, spisovatel, překladatel, básník, moderátor a příležitostný herec. Tím vším byl a je doktor Ivo Šmoldas. K adventnímu rozhovoru si ho do studia pozvala Marcela Kopecká – připojte se k poslechu pořadu Vítejte, senioři! v pondělí 16. prosince od 9.00.

Ženy trápí ledacos – vlastní nedokonalost, zranění z dětství, rozpadlé vztahy, zátěž rodičovství, neúspěchy v kariéře nebo kila navíc. Co takhle místo sčítání ztrát hledat pozitiva? K takovému uvažování a zralosti inspiruje nová knížka lektorky Mileny Mikulkové s názvem Hlavu mírně vzhůru, ženy. S autorkou si bude povídat v Kafemlýnku v úterý 17. prosince po deváté hodině a o knížku budeme i soutěžit.

Iveta Fabešová je cukrářka původem ze Znojma, která v Praze provozuje čtyři kavárny. V nich nabízí pečlivě připravované dezerty z poctivých a nešizených surovin. Pečení je její vášní, vydala několik kuchařek a jednou z nich je kniha plná sladkých vánočních receptů. O cukrařině, tradici českého vánočního pečení  a profesionálním úspěchu se s dvojnásobnou maminkou bude bavit Marcela Kopecká v pořadu Okolo stolu ve středu 18. prosince v 9.00.

V listopadu Radio Proglas založilo na finanční podporu svého vysílání dceřinou firmu Slyš.to, která se zaměřuje na vydávání audioknih. Těšit se můžete na tituly z těchto oblastí: Spiritualita, Osobní rozvoj, Výchova, Beletrie, Pohádky a Poradenství v přelomových životních situacích. Slyš.to vzniklo jako forma tzv. sociálního podnikání – veškerý zisk podpoří provoz Proglasu. Ve vrcholícím adventu si můžete jako dárek stáhnout část oblíbené Bible v liturgii (dobu adventní, cyklus A), kterou můžete znát právě z vysílání Proglasu. Projekt vznikl ve spolupráci s Českým katolickým biblickým dílem. Těšit se můžete na výklady k jednotlivým nedělním liturgickým čtením. Pokud vás série zaujme, můžete si koupit kompletní výklad k liturgickému cyklu A. Co dalšího najdete v nabídce? Největším lákadlem je audiokniha Modlitba argentinských nocí Marka Orko Váchy načtená samotných autorem, která vznikla ve spolupráci s nakladatelstvím Cesta. Do konce roku 2019 navíc pořídíte všechny audioknihy se slevou 20%. Pokud sháníte originální dárek pro své blízké, zkuste dárkové poukazy. Více na www.slyš.to.

 

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Podpořme zaměstnávání handicapovaných dívek

Dívčí katolická střední škola Praha handicapované dívky nejen vzdělává, ale rovněž i zaměstnává – ve školní chráněné dílně Inspirace. Prosíme, podpořte nebo svým známým doporučte kampaň na Startovači zaměřenou právě na pomoc zaměstnávání handicapovaných dívek a žen. Zde: https://www.startovac.cz/projekty/inspirace-pro-tebe/ Děkujeme!!!
27.01.2020

Přímé přenosy bohoslužeb od 27. ledna do 2. února 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
27.01.2020

Prohlášení předsednictva Rady evropských biskupských konferencí (CCEE) a předsedy Komise biskupských konferencí zemí Evropské unie (COMECE) k 75. výročí osvobození německého nacistického vyhlazovacího tábora Auschwitz-Birkenau.

27.01.2020

"Dejme v sobě prostor Božímu Slovu" připomněl papež František u příležitosti neděle Božího slova

V neděli dopoledne sloužil římský biskup v bazilice sv. Petra mši u příležitosti neděle Božího slova, kterou stanovil v roce 2019 na svátek sv. Jeronýma (30. září) v listu Aperuit illis.
26.01.2020

Papež František: Naší povinností je plnit přednostní přání Boha spasit všechny

V římské bazilice sv. Pavla za hradbami se v sobotu odpoledne konala bohoslužba nešpor, jak je zvykem na svátek Obrácení sv. Pavla, kterým se končí Týden modliteb za jednotu křesťanů.
25.01.2020