Programové tipy Radia Proglas na 51. týden 2019

Datum publikace13. 12. 2019, 17.00

V týdnu od 16. prosince se můžete těšit na rozhovory s Ivem Šmoldasem nebo s cukrářkou Ivetou Fabešovou.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 17. prosince v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za přátele posluchače Proglasu, ve středu 18. prosince od 6.20 rorátní mši svatou ze studia Proglasu, ve čtvrtek 29. listopadu od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 20. prosince v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v sobotu 21. prosince v 6.30 rorátní mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 22. prosince v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (radostný) v 18.00, v úterý (radostný), ve čtvrtek (radostný), v pátek (radostný) a v sobotu (radostný) od 22.30.

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek v 15.10.

Nakladatelský redaktor, spisovatel, překladatel, básník, moderátor a příležitostný herec. Tím vším byl a je doktor Ivo Šmoldas. K adventnímu rozhovoru si ho do studia pozvala Marcela Kopecká – připojte se k poslechu pořadu Vítejte, senioři! v pondělí 16. prosince od 9.00.

Ženy trápí ledacos – vlastní nedokonalost, zranění z dětství, rozpadlé vztahy, zátěž rodičovství, neúspěchy v kariéře nebo kila navíc. Co takhle místo sčítání ztrát hledat pozitiva? K takovému uvažování a zralosti inspiruje nová knížka lektorky Mileny Mikulkové s názvem Hlavu mírně vzhůru, ženy. S autorkou si bude povídat v Kafemlýnku v úterý 17. prosince po deváté hodině a o knížku budeme i soutěžit.

Iveta Fabešová je cukrářka původem ze Znojma, která v Praze provozuje čtyři kavárny. V nich nabízí pečlivě připravované dezerty z poctivých a nešizených surovin. Pečení je její vášní, vydala několik kuchařek a jednou z nich je kniha plná sladkých vánočních receptů. O cukrařině, tradici českého vánočního pečení  a profesionálním úspěchu se s dvojnásobnou maminkou bude bavit Marcela Kopecká v pořadu Okolo stolu ve středu 18. prosince v 9.00.

V listopadu Radio Proglas založilo na finanční podporu svého vysílání dceřinou firmu Slyš.to, která se zaměřuje na vydávání audioknih. Těšit se můžete na tituly z těchto oblastí: Spiritualita, Osobní rozvoj, Výchova, Beletrie, Pohádky a Poradenství v přelomových životních situacích. Slyš.to vzniklo jako forma tzv. sociálního podnikání – veškerý zisk podpoří provoz Proglasu. Ve vrcholícím adventu si můžete jako dárek stáhnout část oblíbené Bible v liturgii (dobu adventní, cyklus A), kterou můžete znát právě z vysílání Proglasu. Projekt vznikl ve spolupráci s Českým katolickým biblickým dílem. Těšit se můžete na výklady k jednotlivým nedělním liturgickým čtením. Pokud vás série zaujme, můžete si koupit kompletní výklad k liturgickému cyklu A. Co dalšího najdete v nabídce? Největším lákadlem je audiokniha Modlitba argentinských nocí Marka Orko Váchy načtená samotných autorem, která vznikla ve spolupráci s nakladatelstvím Cesta. Do konce roku 2019 navíc pořídíte všechny audioknihy se slevou 20%. Pokud sháníte originální dárek pro své blízké, zkuste dárkové poukazy. Více na www.slyš.to.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

Autor článku: Tereza Myslilová