banner sekce
Sekce

Školství

Katolické gymnázium Třebíč získalo ocenění Gympl roku

Ke konci roku 2019 dostalo Katolické gymnázium Třebíč vánoční dárek v podobě ocenění Gympl roku v Kraji Vysočina. Toto hlasování je průzkumem mezi studenty a absolventy gymnázií v České republice zaměřené na to, jak se jim na jejich gymnáziu studuje nebo studovalo. „Nejlepším doporučením je osobní zkušenost. Velmi si vážíme letošního prvního místa. Neustále se snažíme školu modernizovat, důležité je, aby studenti měli příjemné prostředí pro výuku a širokou nabídku volnočasových aktivit. Toto ocenění je pro nás dobrou zpětnou vazbou, že jdeme správným směrem,“ shrnuje ředitel Katolického gymnázia Vít Feldbabel.
Publikováno: 20. 12. 2019 13:00

V současné době má škola plnou kapacitu studentů, celkem 356. Zájem o studium se každý rok zvyšuje.

Moderní učebny v nové budově

Letošní školní rok je prvním v nové moderní budově. Nacházejí se zde jazykové učebny, odborné učebny a laboratoře chemie a biologie. „V rámci církevních škol byla stavba nové budovy největší investicí financovanou z evropských fondů,“ upřesňuje Zdeňka Matějková, zástupkyně ředitele pro oblast ekonomiky. Gymnázium má dále v plánu výměnu oken v původní klášterní budově a také jí chce dát nový kabát ve formě opravené fasády.

Spolupráce se základními školami a výměnné studijní pobyty

Na podzim připravili učitelé a studenti dva projektové dny pro základní školy na Třebíčsku zaměřené na matematiku, biologii, chemii a fyziku. Studenti gymnázia v letošním školním roce absolvovali výměnný pobyt v Turecku, a to díky projektu Erasmus +. Nejenže si procvičili v praxi jazykové dovednosti, ale také se seznámili s tamní kulturou. Celý týden totiž bydleli v tureckých rodinách. Další pobyt je v plánu na příští školní rok.

Aktivní spolek rodičů a přátel školy

KG klub, který při gymnáziu působí, sdružuje rodiče studentů a přátele školy. Ti se aktivní podílejí na organizaci akcí školy. Pořádají sběr papíru, pomáhají při dnu otevřených dveří, připravují oblíbená Třebíčská nokturna.

Třetí ročník charitativní kavárny

Cílem školy je připravit studenty na život a nabídnout jim kvalitní všeobecné vzdělání. Není to jen o „sezení v lavicích“, ale o hledání různých forem. Zajímavým projektem je charitativní kavárna. Uspořádali ji první adventní neděli studenti 2. A a sexty. Pátým rokem totiž spolupracuje Katolické gymnázium a Halahoj s organizací Chuť pomáhat. Přednášku o situaci na Ukrajině připravila bývalá studentka Anička Váňová, která úzce s touto organizací spolupracuje. Během víkendu se do kavárny přišlo podívat přes 250 lidí.  Za prodej panenek Motanek a tašek a za kavárnu se podařilo letos vybrat částku 38 136 korun.

Aktuality sledujte na webu www.kgtrebic.cz a také na Facebooku a Instagramu.

Soubory ke stažení

velikost 9 412 KB
velikost 298 KB
velikost 299 KB
velikost 298 KB
Autor článku:
Mgr. Marta Vacušková

Další aktuality

Bratrská škola hledá pedagoga

Bratrská škola v Praze – Holešovicích hledá pro příští školní rok 2022/23 pedagoga s aprobací Zeměpis/Tělocvik pro druhý stupeň ZŠ. Zájemci, obraťte se na ředitele školy Mgr. Rostislava Konopovu: rostislav.konopa@bratrska.cz, tel.: 724 025 354
06.01.2022

Evangelická církev vyhlásila literární soutěž

Českobratrská církev evangelická vyhlásila první ročník studentské literární soutěže s lidskoprávní tematikou. Žáci a studenti od 12 do 20 let se mohou formou eseje chopit letošního tématu „Nejsem rasista, ale…“ Nad soutěží převzal záštitu předseda Senátu Parlamentu České republiky pan Miloš Vystrčil. Právě v Senátu budou 17. března 2022 slavnostně vyhlášeni vítězové, a to u příležitosti Mezinárodního dne boje proti rasismu.
05.01.2022

Přání k Vánocům a novému roku 2022

Pokojné Vánoce a požehnaný rok 2022 za Sekci církevního školství ČBK přejí biskup Tomáš Holub, Martin Čech a Marta Vacušková
22.12.2021

Mateřská škola a základní škola speciální Diakonie ČCE Praha hledá prostory od 1. 9. 2022 do 31. 12. 2022

Mateřská škola a základní škola speciální Diakonie ČCE Praha plánuje zásadní rekonstrukci budovy speciální školy na Praze 4. V tuto chvíli hledá pronájem prostor pro žáky po dobu rekonstrukce, tj. od 1. 9. 2022 do 31. 12. 2022. Hledá čtyři učebny pro čtyři třídy o velikosti místností od 25 m2 do 40 m2. Ve třídách bude umístěno 7 až 8 žáků se středně těžkým až těžkým mentálním postižením, o které se postarají tři pedagogičtí pracovníci. Provoz školy bude od 7.45 do 13.30. Ideálně potřebují umístit minimálně dvě třídy do jednoho objektu. Pokud zvažujete možnost pomoci, neváhejte napsat e-mail (Cerny@skoladiakonie.cz) či zavolat (tel: +420 737 258 416). www.skolapraha.diakonie.cz
15.11.2021

Církevní dětský domov Emanuel přijme do HPP 2 vychovatele/ky

Církevní dětský domov Emanuel přijme do HPP 2 vychovatele/ky, termín nástupu od listopadu-prosince 2021. CV a motivační dopisy zasílejte na emailovou adresu krutilova@cddemanuel.cz.
04.11.2021