Katolické gymnázium Třebíč získalo ocenění Gympl roku

Datum publikace20. 12. 2019, 13.00

Ke konci roku 2019 dostalo Katolické gymnázium Třebíč vánoční dárek v podobě ocenění Gympl roku v Kraji Vysočina. Toto hlasování je průzkumem mezi studenty a absolventy gymnázií v České republice zaměřené na to, jak se jim na jejich gymnáziu studuje nebo studovalo.„Nejlepším doporučením je osobní zkušenost. Velmi si vážíme letošního prvního místa. Neustále se snažíme školu modernizovat, důležité je, aby studenti měli příjemné prostředí pro výuku a širokou nabídku volnočasových aktivit. Toto ocenění je pro nás dobrou zpětnou vazbou, že jdeme správným směrem,“ shrnuje ředitel Katolického gymnázia Vít Feldbabel.

V současné době má škola plnou kapacitu studentů, celkem 356. Zájem o studium se každý rok zvyšuje.

Moderní učebny v nové budově

Letošní školní rok je prvním v nové moderní budově. Nacházejí se zde jazykové učebny, odborné učebny a laboratoře chemie a biologie. „V rámci církevních škol byla stavba nové budovy největší investicí financovanou z evropských fondů,“ upřesňuje Zdeňka Matějková, zástupkyně ředitele pro oblast ekonomiky. Gymnázium má dále v plánu výměnu oken v původní klášterní budově a také jí chce dát nový kabát ve formě opravené fasády.

Spolupráce se základními školami a výměnné studijní pobyty

Na podzim připravili učitelé a studenti dva projektové dny pro základní školy na Třebíčsku zaměřené na matematiku, biologii, chemii a fyziku. Studenti gymnázia v letošním školním roce absolvovali výměnný pobyt v Turecku, a to díky projektu Erasmus +. Nejenže si procvičili v praxi jazykové dovednosti, ale také se seznámili s tamní kulturou. Celý týden totiž bydleli v tureckých rodinách. Další pobyt je v plánu na příští školní rok.

Aktivní spolek rodičů a přátel školy

KG klub, který při gymnáziu působí, sdružuje rodiče studentů a přátele školy. Ti se aktivní podílejí na organizaci akcí školy. Pořádají sběr papíru, pomáhají při dnu otevřených dveří, připravují oblíbená Třebíčská nokturna.

Třetí ročník charitativní kavárny

Cílem školy je připravit studenty na život a nabídnout jim kvalitní všeobecné vzdělání. Není to jen o „sezení v lavicích“, ale o hledání různých forem. Zajímavým projektem je charitativní kavárna. Uspořádali ji první adventní neděli studenti 2. A a sexty. Pátým rokem totiž spolupracuje Katolické gymnázium a Halahoj s organizací Chuť pomáhat. Přednášku o situaci na Ukrajině připravila bývalá studentka Anička Váňová, která úzce s touto organizací spolupracuje. Během víkendu se do kavárny přišlo podívat přes 250 lidí.  Za prodej panenek Motanek a tašek a za kavárnu se podařilo letos vybrat částku 38 136 korun.

Aktuality sledujte na webu www.kgtrebic.cz a také na Facebooku a Instagramu.

velikost 9 412 KB
Autor článku: Mgr. Marta Vacušková