banner sekce
Sekce

Školství

Katolické gymnázium Třebíč získalo ocenění Gympl roku

Ke konci roku 2019 dostalo Katolické gymnázium Třebíč vánoční dárek v podobě ocenění Gympl roku v Kraji Vysočina. Toto hlasování je průzkumem mezi studenty a absolventy gymnázií v České republice zaměřené na to, jak se jim na jejich gymnáziu studuje nebo studovalo. „Nejlepším doporučením je osobní zkušenost. Velmi si vážíme letošního prvního místa. Neustále se snažíme školu modernizovat, důležité je, aby studenti měli příjemné prostředí pro výuku a širokou nabídku volnočasových aktivit. Toto ocenění je pro nás dobrou zpětnou vazbou, že jdeme správným směrem,“ shrnuje ředitel Katolického gymnázia Vít Feldbabel.
Publikováno: 20. 12. 2019 14:00

V současné době má škola plnou kapacitu studentů, celkem 356. Zájem o studium se každý rok zvyšuje.

Moderní učebny v nové budově

Letošní školní rok je prvním v nové moderní budově. Nacházejí se zde jazykové učebny, odborné učebny a laboratoře chemie a biologie. „V rámci církevních škol byla stavba nové budovy největší investicí financovanou z evropských fondů,“ upřesňuje Zdeňka Matějková, zástupkyně ředitele pro oblast ekonomiky. Gymnázium má dále v plánu výměnu oken v původní klášterní budově a také jí chce dát nový kabát ve formě opravené fasády.

Spolupráce se základními školami a výměnné studijní pobyty

Na podzim připravili učitelé a studenti dva projektové dny pro základní školy na Třebíčsku zaměřené na matematiku, biologii, chemii a fyziku. Studenti gymnázia v letošním školním roce absolvovali výměnný pobyt v Turecku, a to díky projektu Erasmus +. Nejenže si procvičili v praxi jazykové dovednosti, ale také se seznámili s tamní kulturou. Celý týden totiž bydleli v tureckých rodinách. Další pobyt je v plánu na příští školní rok.

Aktivní spolek rodičů a přátel školy

KG klub, který při gymnáziu působí, sdružuje rodiče studentů a přátele školy. Ti se aktivní podílejí na organizaci akcí školy. Pořádají sběr papíru, pomáhají při dnu otevřených dveří, připravují oblíbená Třebíčská nokturna.

Třetí ročník charitativní kavárny

Cílem školy je připravit studenty na život a nabídnout jim kvalitní všeobecné vzdělání. Není to jen o „sezení v lavicích“, ale o hledání různých forem. Zajímavým projektem je charitativní kavárna. Uspořádali ji první adventní neděli studenti 2. A a sexty. Pátým rokem totiž spolupracuje Katolické gymnázium a Halahoj s organizací Chuť pomáhat. Přednášku o situaci na Ukrajině připravila bývalá studentka Anička Váňová, která úzce s touto organizací spolupracuje. Během víkendu se do kavárny přišlo podívat přes 250 lidí.  Za prodej panenek Motanek a tašek a za kavárnu se podařilo letos vybrat částku 38 136 korun.

Aktuality sledujte na webu www.kgtrebic.cz a také na Facebooku a Instagramu.

Soubory ke stažení

velikost 9 412 KB
velikost 298 KB
velikost 299 KB
velikost 298 KB
Autor článku:
Mgr. Marta Vacušková

Další aktuality

Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola v Odrách pomáhá

Zdravíme všechny čtenáře ze Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy svaté Anežky České a přejeme jim v této těžké době hlavně hodně zdraví a Boží ochranu, ale také klid a dobrou mysl – těžkosti vždy pominou. A snášejí se lépe s dobrými zprávami, těch je kolem nás nyní také mnoho a malou zásilku rádi přidáváme.
20.03.2020

Dívčí škola v časech koronaviru

Školní chráněná dílna Dívčí katolické střední školy šije roušky pro pečovatelky školní pečovatelské služby.
17.03.2020

Zrušení Celostátní přehlídky církevních škol v zájmové umělecké činnosti v Odrách

S ohledem na epidemiologickou situaci a na základě doporučení Odboru školství, mládeže a sportu KÚ MSLK a také po konzultaci s Krajskou hygienickou stanicí Moravskoslezského kraje rušíme konání Celostátní přehlídky církevních škol v zájmové umělecké činnosti, která se měla konat v příštím týdnu 16.3. - 20.3.2020 v Odrách.
09.03.2020

Podpořme zaměstnávání handicapovaných dívek

Dívčí katolická střední škola Praha handicapované dívky nejen vzdělává, ale rovněž i zaměstnává – ve školní chráněné dílně Inspirace. Prosíme, podpořte nebo svým známým doporučte kampaň na Startovači zaměřenou právě na pomoc zaměstnávání handicapovaných dívek a žen. Zde: https://www.startovac.cz/projekty/inspirace-pro-tebe/ Děkujeme!!!
27.01.2020

Duchovní obnova pro dívky

Ve Slavonicích na faře ve dnech 27.- 29. března 2020 uskuteční duchovní obnova pro dívky s P. Karlem Janů a se sestrami boromejkami na téma „Návrat k prvotní lásce.“ Adresa: Náměsti míru 477, 378 81 Slavonice, okr. Jindřichův Hradec http://www.farnosti-slavonicka.cz/farnosti/farnost-slavonice.html
23.01.2020