Průvod v čele s třemi králi na velbloudech upozorní na Tříkrálovou sbírku

Centrem Prahy projde v neděli 5. ledna 2020 Tříkrálový průvod v čele s třemi králi na velbloudech. Vydá se v 15 hodin z Malostranského náměstí přes Karlův most až na Staroměstské náměstí. Průvodu bude předcházet požehnání tříkrálovým koledníkům, které v kostele sv. Tomáše vyprosí arcibiskup pražský kardinál Dominik Duka.
Publikováno: 31. 12. 2019 14:45

Průvod v čele s třemi králi na velbloudech vyrazí v 15.00 hodin z Malostranského náměstí v Praze 1 a bude pokračovat přes Karlův most, Karlovu ulici a Malé náměstí k živému betlému na Staroměstském náměstí (na pódiu), kde podle biblické legendy předají králové své dary nově narozenému Ježíškovi. 

„Srdečně zveme k účasti především rodiny s dětmi i všechny, kdo chtějí spolu s námi vychutnat vánoční atmosféru,“ říká Jaroslav Němec, ředitel Arcidiecézní charity Praha. „Děti se budou moci vyfotit s velbloudy, dospělé, věříme, zaujme Rybova Česká mše vánoční, která celou akci uzavře."

Požehnání koledníkům Tříkrálové sbírky

Průvodu Tří králů bude předcházet bohoslužba slova v kostele sv. Tomáše v Praze 1. Kardinál Dominik Duka při ní udělí požehnání koledníkům Tříkrálové sbírky. Právě na dobročinnou sbírku, kterou Charita pořádá již po dvacáté, chce velkolepý průvod upozornit. Výtěžek sbírky podpoří projekty Charity na pomoc sociálně potřebným lidem v naší zemi, mj. azylový dům v Kralupech nad Vltavou, sociální bydlení, pomoc nejchudším rodinám a stovky dalších projektů.


Česká mše vánoční

Tříkrálový průvod uzavře koncert na pódiu na Staroměstském náměstí. Pod vedením dirigenta Jana Rezka zazní tradiční Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Vystoupí sólisté Národního divadla v Praze Lucie Silkenová, Stanislava Jirků, Martin Slavík a Luděk Vele. Dále účinkují Svatojakubský orchestr St. Jacobi Camerata a pěvecké sbory z Prahy, Rakovníka a Karlových Varů. Varhanního partu se ujme Vladimír Roubal.


Průběh Tříkrálového průvodu:
 14.30 Požehnání kardinála Dominika Duky koledníkům Tříkrálové sbírky (kostel sv. Tomáše)  
 15.00 Zahájení průvodu Tří králů na velbloudech na Malostranském náměstí
 16.30 Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční (pódium, Staroměstské nám.)

Autor: Jarmila Lomozová, Arcidiecézní charita Praha
 

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Dekalog Krzysztofa Kieślowského na TV Noe

Televize Noe uvede Dekalog polského režiséra Krzysztofa Kieślowského, proslulou sérii 10 televizních filmů natočených na motivy desatera Božích přikázání. První díl bude možné sledovat na TV Noe již dnes, 11. dubna 2021, od 20.05 hodin.
11.04.2021

Papež František na neděli Božího milosrdenství: Jsme milosrdní k jiným?

Papež František dnes na neděli Božího milosrdenství slavil mši svatou v římském kostele Santo Spirito in Sassia. Ve své homilii vyzval k tomu, abychom projevovali milosrdenství vůči druhým, protože bez toho by se naše víra stala mrtvou. Milosrdný postoj pramení z vědomí, že jsme sami byli obdařeni pokojem, odpuštěním a ranami milosrdného Ježíše, vysvětlil Svatý Otec.
11.04.2021

Neděle Božího milosrdenství je příležitostí vystavit se proudu Boží milosti

Druhá neděle po Velikonocích je nazývána Bílou nedělí (Dominica in albis) a od roku 2000 je slavena jako neděle Božího milosrdenství. Ukazuje tak na vzkříšeného Krista jako zdroj důvěry a naděje.
10.04.2021

Videokázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti - 2. neděle velikonoční

09.04.2021

Mladý Bergoglio – noční adorátor

Papež František zaslal dopis španělskému katolickému týdeníku „Alfa y Omega”, v němž vzpomíná na noční adorace v buenosaireské bazilice Nejsvětější svátosti. V padesátých letech minulého století je sdílel se svým rodným bratrem Oscarem Bergogliem.
09.04.2021