Programové tipy Radia Proglas na 3. týden 2020

V týdnu od 13. ledna se můžete na Proglasu těšit na pořad Mezi slovy věnovaný Týdnu modliteb za jednotu křesťanů nebo na rozhovor se zpěvákem Tomášem Klusem a jeho ženou Tamarou.
Publikováno: 10. 1. 2020 16:30

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
 
v úterý 14. ledna v 18.00 mši svatou za posluchače přátelé Proglasu ze studia Proglasu, ve čtvrtek 16. ledna od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 17. ledna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v sobotu 18. ledna v 7.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně u příležitosti začínajícího Týdne modliteb za jednotu křesťanů, v neděli 19. ledna v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.
 
V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.
 
K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek v 15.10.
 
S novinářkou a spisovatelkou Juditou Matyášovou se můžete setkat v dalším vydání pořadu Okolo stolu. S Marcelou Kopeckou bude mluvit nejenom o tom, proč léta pátrá po osudech Čechů, kteří z naší země odcházeli v průběhu 20. století, ale i o projektu Dopis vnoučeti, nebo o knize Přátelství navzdory Hitlerovi. Uslyšíte ve středu 15. ledna od 9.00.
 
Období od Tří králů až do předvelikonočního půstu je časem plesů a bálů. Polky a valčíky znějí na tancovačkách běžně, ale na každý pořádný bál patří také regionální lidové tance. Folklorní okénko bude ve středu 15. ledna patřit tanečním písničkám. Poslechnout, zazpívat nebo si i zatancovat můžete pěkný třasák, kyjovskou skočnou, podlužáckou vrtěnou i hošije, bílovskou a dolněmčanskou sedlckou, horňáckou sedláckou i starosvětskou. K poslechu zve v 16.55 Magdalena Múčková.
 
Hosty pořadu Mezi slovy budou ve čtvrtek 16. ledna od 9.00 farářka Církve československé husitské Sandra Silná, místopředseda Ekumenické rady církví Petr Raus a P. Petr Šikula, farář v Kloboukách u Brna. Pořad Proglas uvádí u příležitosti „Týdne modliteb za jednotu křesťanů“, z tohoto důvodu v programu v sobotu 18. ledna od 7.00 najdete také mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně.
 
Jsou manželé Klusovi reklamou na šťastné manželství? A jak překonali v partnerském vztahu nevěru jednoho z nich? Intimní rozhovor s písničkářem Tomášem a jeho manželkou Tamarou, která je v poslední době čím dál více známá díky Instagramu a dalším aktivitám, uslyšíte v týdeníku Na dřeň ve čtvrtek 16. ledna od 16.00 nebo jako podcast na Spotify, Apple Podcasts nebo Soundtier.
 
V některých zemích západní Afriky, například v Mali, Burkině Faso, Nigeru či Nigérii, v poslední době přibylo násilí ze strany radikálních islamistů, jehož obětí se stávají také tamní křesťané. Situaci a možnosti pomoci přiblíží pořad Všimli jsme si v pátek 17. ledna po 9.00.
 
Benediktu XV. se vyčítá, že chtěl stůj co stůj zachovat monarchii, že nepřál vzniku moderních svobodných států po roce 1918. Pius XII. bývá některými vnímán jako „Hitlerův papež“, Pavlovi VI. se předhazuje encyklika Humanae vitae jakožto symbol „zpátečnictví církve“. Běžně přijímané stereotypy a mýty o papežích podrobí kritice docent Marek Šmíd v závěrečné části seriálu Vatikán ve světových válkách a ideologiích 20. století. V premiéře uslyšíte v pátek 17. ledna ve 20.15.
 
Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Volná pracovní pozice v COMECE: Politický poradce pro sociální a ekonomické záležitosti

COMECE do svého bruselského týmu hledá vhodného kandidáta na post politického poradce pro ekonomické a sociální záležitosti. Jedná se o práci na plný úvazek a na dobu neurčitou
02.04.2020

Přímé přenosy velikonočních bohoslužeb biskupů

Přinášíme vám seznam velikonočních bohoslužeb celebrovaných biskupy z jednotlivých diecézí, které budou přenášeny online nebo v televizi.
02.04.2020

Benefiční koncert Pomozme Itálii

Mimořádný benefiční koncert na pomoc nemocnicím Milosrdných bratří v Itálii v boji s pandemií COVID-19 připravili Milosrdní bratři v Brně ve spolupráci s Triem Bohémo a Televizí Noe. Koncert se uskuteční v neděli 5. dubna večer v brněnské vile Stiassni, v přímém přenosu ho bude vysílat Televize Noe a Radio Proglas.
02.04.2020

Připomínáme si 15. výročí smrti papeže Jana Pavla II.

Před 15 lety dne 2. dubna 2005 ve 21.37 hodin zemřel papež Jan Pavel II. Během liturgické slavnosti Božího milosrdenství se tak uzavřel třetí nejdelší pontifikát v dějinách křesťanství.
02.04.2020

Papež František: Nemějme strach, otevřme brány svého srdce Duchu svatému, aby nás očistil a vedl cestou vstříc plné radosti.

Při pravidelné středeční katechezi se papež František v knihovně Apoštolského paláce věnoval šestému blahoslavenství "Blahoslavení čistého srdce" jehož příslibem je vidění Boha, a podmínkou čistota srdce.
01.04.2020