Česká salesiánská provincie má nového provinciála

V pátek 10. ledna 2020 hlavní představený Angel Fernandez Artime se svou radou a na základě průzkumu mezi českými salesiány jmenoval provinciálem pro období 2020 – 2026 salesiána P. Martina Hobzu. Martinu Hobzovi je 49 let a 21 let působí v kněžské službě. knězem. Ve funkci vystřídá P. Petra Vaculíka, který českou provincii vede deset roků.
Publikováno: 14. 1. 2020 11:30

Martin Hobza je 10. provinciálem v historii české salesiánské provincie a prvním z generace salesiánů, kteří byli formováni po revoluci v roce 1989.
 
Narodil se 1. března 1970 v Třebíči. V 18 letech vstoupil do kněžského semináře v Litoměřicích, kde poznal salesiány Dona Boska. Od roku 1991 prožíval v pražském semináři období přednoviciátu. V roce 1991 vstoupil do noviciátu do Hodoňovic u Frýdku Místku, který po roce zakončil svými prvními sliby. V devadesátých letech udělal zkušenost s italskou oratoří v Římě ve farnosti Santa Maria della Speranza, kde také složil své věčné sliby. Na papežské salesiánské univerzitě v Římě (UPS) vystudoval salesiánskou spiritualitu. Po návratu z Itálie působil jako ředitel střediska v Brně-Žabovřeskách a později v Českých Budějovicích měl na starost salesiánské studenty. V Praze-Kobylisích byl nejprve ředitelem komunity a nyní působí jako farář.

Zdroj: web Salesiáni Dona Boska

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Podpořme zaměstnávání handicapovaných dívek

Dívčí katolická střední škola Praha handicapované dívky nejen vzdělává, ale rovněž i zaměstnává – ve školní chráněné dílně Inspirace. Prosíme, podpořte nebo svým známým doporučte kampaň na Startovači zaměřenou právě na pomoc zaměstnávání handicapovaných dívek a žen. Zde: https://www.startovac.cz/projekty/inspirace-pro-tebe/ Děkujeme!!!
27.01.2020

Přímé přenosy bohoslužeb od 27. ledna do 2. února 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
27.01.2020

Prohlášení předsednictva Rady evropských biskupských konferencí (CCEE) a předsedy Komise biskupských konferencí zemí Evropské unie (COMECE) k 75. výročí osvobození německého nacistického vyhlazovacího tábora Auschwitz-Birkenau.

27.01.2020

"Dejme v sobě prostor Božímu Slovu" připomněl papež František u příležitosti neděle Božího slova

V neděli dopoledne sloužil římský biskup v bazilice sv. Petra mši u příležitosti neděle Božího slova, kterou stanovil v roce 2019 na svátek sv. Jeronýma (30. září) v listu Aperuit illis.
26.01.2020

Papež František: Naší povinností je plnit přednostní přání Boha spasit všechny

V římské bazilice sv. Pavla za hradbami se v sobotu odpoledne konala bohoslužba nešpor, jak je zvykem na svátek Obrácení sv. Pavla, kterým se končí Týden modliteb za jednotu křesťanů.
25.01.2020