Česká salesiánská provincie má nového provinciála

V pátek 10. ledna 2020 hlavní představený Angel Fernandez Artime se svou radou a na základě průzkumu mezi českými salesiány jmenoval provinciálem pro období 2020 – 2026 salesiána P. Martina Hobzu. Martinu Hobzovi je 49 let a 21 let působí v kněžské službě. knězem. Ve funkci vystřídá P. Petra Vaculíka, který českou provincii vede deset roků.
Publikováno: 14. 1. 2020 11:30

Martin Hobza je 10. provinciálem v historii české salesiánské provincie a prvním z generace salesiánů, kteří byli formováni po revoluci v roce 1989.
 
Narodil se 1. března 1970 v Třebíči. V 18 letech vstoupil do kněžského semináře v Litoměřicích, kde poznal salesiány Dona Boska. Od roku 1991 prožíval v pražském semináři období přednoviciátu. V roce 1991 vstoupil do noviciátu do Hodoňovic u Frýdku Místku, který po roce zakončil svými prvními sliby. V devadesátých letech udělal zkušenost s italskou oratoří v Římě ve farnosti Santa Maria della Speranza, kde také složil své věčné sliby. Na papežské salesiánské univerzitě v Římě (UPS) vystudoval salesiánskou spiritualitu. Po návratu z Itálie působil jako ředitel střediska v Brně-Žabovřeskách a později v Českých Budějovicích měl na starost salesiánské studenty. V Praze-Kobylisích byl nejprve ředitelem komunity a nyní působí jako farář.

Zdroj: web Salesiáni Dona Boska

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Česká tenisová špička podpořila Arcidiecézní charitu Praha

V areálu pražské Sparty se odehrává charitativní turnaj O pohár prezidenta Českého tenisového svazu. Akce se účastní nejlepší čeští tenisté a tenistky včetně Petry Kvitové, Barbory Strýcové, Jiřího Veselého či Lukáše Rosola. Hráči se rozhodli vzdát části startovného ve prospěch Nadace Pohyb bez pomoci a Arcidiecézní charity Praha.
28.05.2020

Brno ozdobí socha P. Martina Středy

V rámci projektu Magistrátu statutárního města Brna "Sochy pro Brno" ozdobí jihomoravskou metropoli nová socha, tentokrát jezuitského kněze P. Martina Středy. Slavnostně bude odhalena v rámci srpnových oslav Dne Brna.
28.05.2020

P. Jiří Mannl oslavil sté narozeniny

Před sto lety se 21.5. narodil kněz královéhradecké diecéze Jiří Mannl, který nyní žije ve farnosti ve Vysokém Mýtě.
28.05.2020

Nominantka za ČBK Hana Lipovská byla zvolena do Rady České televize

ČBK nominovala do Rady České televize Hanu Lipovskou, která dnes tuto nominaci proměnila a poslanci ji 114 hlasy zvolili za novou členku rady.
27.05.2020

Papež: Modlitba přitahuje Boží moc

Pravidelná středeční katecheze byla papežem pronesena v knihovně Apoštolského paláce před televizními kamerami. Uvedena byla četbou několika veršů ze Žalmu (Žl 17, 1-3.5): »Slyš, Hospodine, spravedlivou žádost, všimni si mého nářku«. V katechezi se pak papež František zaměřil na modlitbu spravedlivých.
27.05.2020