Nemlčte k vraždění nigerijských křesťanů, naléhá tamní kněz

Datum publikace16. 1. 2020, 11.39

„Jako křesťané jsme v Nigérii vystaveni skutečnému pronásledování. Každý den jsou naši bratři vražděni na ulicích“, říká ve videonahrávce, kterou zveřejnila organizace Kirche in Not, kněz z nigerijského Maiduguri P. Joseph Bature Fidelis.

Foto: 4 unesení nigerijští seminaristé, Zdroj: AED - Aide à l'Eglise en Détresse

Africký kněz vyjadřuje zejména obavy nad osudem čtyř seminaristů (Pius Kanwai, 19 let; Peter Umenukor, 23 let; Stephen Amos, 23 let; Michael Nnadi, 18 let), kteří byli 8. ledna večer uneseni ze semináře Dobrého Pastýře v městě Kaduna. K jejich únosu se dosud nikdo nepřihlásil.

„Žádám vládu Itálie, země, kde jsem studoval, a také všechny evropské vlády, aby vyvíjely tlak na naši vládu, která by měla zasáhnout na obranu křesťanů“, apeluje P. Fidelis. „Jinak nám hrozí vyhlazení“, pokračuje. „Naši lidé velice trpí. Prosím, pomozte nám a nemlčte k této genocidě, která se odehrává za naprostého ticha“, vyzývá nigerijský kněz. Papežská nadace Kirche in Not vybízí věřící k modlitbě za unesené seminaristy a vyhlašuje zvláštní sbírku na seminář v Maiduguri, kde studuje 53 kandidátů kněžství.

Zdroj: Vatican News

Autor článku: Monika Klimentová