Programové tipy Radia Proglas na 4. týden 2020

V týdnu od 20. ledna se můžete těšit na premiérové Čtení na pokračování z knihy Radka Habáně Hádej, kdo se vrátil, nebo na speciální Myšlenky na den k týdnu modliteb za jednotu křesťanů.
Publikováno: 17. 1. 2020 15:15

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 21. ledna v 18.00 mši svatou za posluchače přátelé Proglasu ze studia Proglasu, ve čtvrtek 23. ledna od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 24. ledna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 26. ledna v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek v 15.10.

V Týdnu modliteb za jednotu křesťanů uslyšíte ve vysílání Proglasu speciální sérii Myšlenek na den. Těšit se můžete na sérii krátká zamyšlení na téma „jednota křesťanů“ a „ekumenismus“. Poslouchejte od soboty 18. ledna do soboty 25. ledna v 5.27, 11.57 a v 17.55. Pozvání k mikrofonu přijaly osobnosti z různých křesťanských církví. Těšit se můžete třeba na úvahu pražského pomocného biskupa Václava Malého, ředitele Brněnské tiskové misie Jana Titěry, religionisty a teologa Pavla Hoška, husitské farářky Marie Viktorie Kopecké a dalších výrazných osobností křesťanského života u nás.

Ve Čtení na pokračování uslyšíte v premiéře román moderátora Proglasu Radka Habáně Hádej, kdo se vrátil. Veselá a prostořeká Anežka, nadpozemsky krásná a slavná Gábina, životem zkoušený Jakub a plachý Staník, ze kterého se stane ten největší mluvka na světě – to jsou hrdinové romantického, komediálně laděného románu. Po patnácti letech se ze své strastiplné cesty za štěstím vrací domů Jakub Zachoval. Poklidný a ničím nerušený život jeho otce a sestry rázem vezme za své. Stejně tak sourozenců Sauerových, se kterými prožil dětství. Jakubův návrat ve všech vyvolá zašlé vzpomínky na mládí a ne tak docela ztracenou chuť společně zažít něco nového. Kniha vnikla na motivy podobenství o marnotratném synovi. Účinkují: Kateřina Rýznarová, Radek Habáň, Zdislava Začalová, Jiří Miroslav Valůšek, Jan Novotný, Mariana Ambrožová, Ondřej Krajtl a v roli vypravěče Igor Dostálek. Poslouchejte každý všední den od pondělí 20. ledna v 11.05 a ve 21.30.

Jaký dětský film v roce 2019 byl nejlepší? A který se naopak vůbec nepovedl? Redaktor Radek Habáň opět přichází s žebříčkem všech dětských filmů, které se v uplynulém roce objevily na plátnech kin. Od těch největších propadáků přes průměr a klasiku až po ty, které se podle Radka opravdu povedly. V úterý 21. ledna od 16.00 se můžete těšit i na filmovou hudbu.

Po třech letech rekonstrukce se slavnostně otevřela Státní opera. Jedním z nejkrásnějších operních domů v Evropě, který je trvalou součástí našeho kulturního dědictví se můžete projí ve středu 22. ledna v 9.00 v pořadu Okolo stolu. Průvodkyní bude archivářka Národního divadla Marie Hradecká.

V pořadu Mezi slovy ve čtvrtek 23. ledna přivítá Kateřina Rózsová Irenu Sargánkovou. Doktorka přírodních věd svůj život úzce spojila s Hnutím fokoláre. Věnovala se redakční práci a několik let pracovala jako mluvčí České biskupské konference. Po smrti otce, o kterého dlouhodobě pečovala, se vydala pracovat do Afriky. Čtvrtým rokem žije v Keni, kde pracuje jako poradkyně pro komunikaci a studium. O každodenním životě v Keni, stejně jako o žité spiritualitě jednoty s ní budeme mluvit po 9.00.

 

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Připomínáme si 70. výročí úmrtí P. Josefa Toufara

Dnes si připomínáme 70. výročí úmrtí číhošťského faráře Josefa Toufara, který 25. února 1950 zemřel na následky krutého mučení.
25.02.2020

Poselství Svatého otce Františka k postní době 2020

„Kristovým jménem vyzýváme: Smiřte se s Bohem!“ (2 Kor 5,20)
24.02.2020

Papež František v Bari: Nejvyšším cílem každé společnosti je mír

Svatý Otec František navštívil v neděli 23. února italské město Bari při příležitosti setkání katolických biskupů ze širokého okolí Středozemního moře, zaměřeného na budování pokoje ve složité oblasti kontaktu různých kultur a náboženství. Vytvářet pokoj je prioritou pro církev i společnosti, zdůraznil papež biskupům shromážděným v bazilice sv. Mikuláše.
24.02.2020

Prožijte postní dobu s myšlenkami arcibiskupa Graubnera

Každý den jednu krátkou myšlenku arcibiskupa Jana Graubnera naleznou během postní doby čtenáři olomouckého arcidiecézního webu na adrese www.ado.cz. Objevovat se bude v sekci „Myšlenka na týden“ v rámci titulní strany webu, a to od Popeleční středy (26. února) až do Velikonoc – poslední je plánována na slavnost Zmrtvýchvstání Páně (12. dubna).
24.02.2020

Přímé přenosy bohoslužeb od 24. února do 1. března 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, Radiu Proglas a Českém rozhlasu.
24.02.2020