Programové tipy Radia Proglas na 5. týden 2020

V týdnu od 27. ledna naladíte na Proglasu například rozhovor s britskou zpěvačkou Lucy Grimble nebo pořad Křesťan a svět věnovaný Hnutí Fokoláre.
Publikováno: 24. 1. 2020 17:15

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 28. ledna v 18.00 mši svatou za pracovníky a spolupracovníky Proglasu ze studia Proglasu, celebruje P. Josef Prokeš, ve čtvrtek 30. ledna od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 31. ledna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 2. února v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek v 15.10.

Brány základních uměleckých škol v Praze se otevírají nejstarší generaci v rámci Akademie pro seniory. Nikdy totiž není pozdě na splnění svého snu a navázaní nových přátelství. Vypravte se s námi do ZUŠ ve Štefánikově ulici v Praze, která seniorům nabízí výuku několika hudebních nástrojů, sborový zpěv či kurzy malby, grafiky nebo keramiky – a to v pondělí 27. ledna od 9.00 v pořadu Vítejte, senioři!

Ve věku nedožitých 90 let zemřel v sobotu 18. ledna P. Stanislav Lekavý, vězeň komunismu a dlouholetý správce poutního místa Panny Marie Pomocné (Maria Hilf) u Zlatých Hor. V pondělí 27. ledna ve 20.15 uvede Proglas mimořádnou reprízu pořadu, který v roce 2009 natočil redaktor Antonín Žolnerčík.

Noční cukrárna – 90 minut pro nespavce, převážně nevážně. Dvojice moderátorů jen tak mezi řečí servíruje písničky, které ve vysílání běžně nezachytíte. Celkovou příjemnou náladu dotváří zajímavosti a kuriozity z domova i ze světa, soutěže o hodnotné ceny a kulturní pozvánky. Ve středu 29. ledna od 22.30 se na vás těší Anežka Jakubcová a spolu s ní poprvé náš externí redaktor P. Jan Krbec.

V polovině ledna by oslavil 85. narozeniny houslista, pedagog, komorní hráč a někdejší primáš Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů Bohumil Smejkal. Jeho „husličky z javora“ se rozezní a tím i vzpomeneme na tuto jedinečnou hudební osobnost ve Folklorním okénku ve středu 29. ledna v 16.55.

Britská zpěvačka Lucy Grimble v létě roku 2019 navštívila také Českou republiku a vystoupila na festivalu UNITED. „Psaní písní je pro mě způsob, jak vyjádřit emoce a myšlenky. Také je to způsob, jak upřímně mluvit s Bohem,“ řekla v rozhovoru hudebnice, jejíž nové CD představí pořad Jak se vám líbí ve čtvrtek 30. ledna od 19.15. Těší se na vás redaktorka Mariana Ambrožová.

K několika událostem, které rámovaly konec ledna a závěr prvního pololetí školního roku, se vrátí Filip Breindl v pátek 31. ledna od 9.00 v pořadu Všimli jsme si. Zazní například bilancování rakouského kardinála s českým rodištěm Christopha Schönborna, který v lednu oslavil 75. narozeniny. Řeč bude i o stejném výročí osvobození vyhlazovacího tábora v Osvětimi a odchodu Velké Británie z Evropské unie k termínu 31. ledna.

Dílo Mariino neboli Hnutí Fokoláre usiluje o jednotu v rodinách i ve světě. Základy své spirituality tak položilo na slovech z Ježíšovy velekněžské modlitby: „Aby všichni byli jedno jako ty, Otče, ve mně a já v tobě.“ Co je tedy tím krbem (italsky focolare), u nějž se shromažďují, ohřívají a nabírají sílu? O tom, jak v běhu dní žijí odkaz zakladatelky hnutí Chairy Lubichové, promluví manželé Martina a Karel Fürstovi a kněz Jaroslav Karas v pořadu Křesťan a svět v neděli 2. února ve 20.15.

 

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Videokázání (nejen) pro děti - 15. neděle v mezidobí

Videokázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti na 13. neděli v mezidobí.
11.07.2020

Střední odborná škola sociální u Matky Boží Jihlava hledá učitele/ku

Střední odborná škola sociální u Matky Boží Jihlava hledá od 1. 9. 2020 učitele/učitelku hudební výchovy. Informace na telefonním čísle: 567 213 915 nebo 608 974 737, více na https://web.sosmb.cz.
10.07.2020

Zveme na konferenci představující dotační možnosti nového programového období EU

Česká biskupská konference pořádá konferenci "Příležitosti nového programového období Evropské unie 2021 – 2027 pro církevní organizace". Akce se koná 19. listopadu 2020 od 9.30 hodin do 16:30 hodin v Arcibiskupském paláci v Praze.
10.07.2020

Benedikt XVI. napsal list k pohřbu svého bratra Georga

Emeritní papež Benedikt XVI. sledoval pohřeb svého bratra Georga Ratzingera, zesnulého 1. července, v přímém přenosu z Vatikánu. Zůstal tak v duchovním spojení s komunitou v řezenském dómu, zdůraznil biskup Rudolf Voderholzer při zahájení rekviem. Na pohřebních obřadech, které začaly ve středu 8.7.2020 v 10 hodin v řezenském dómu, zastupoval emertiního papeže jeho osobní sekretář, arcibiskup Georg Gänswain, který také přednesl pohřební řeč napsanou Benediktem XVI. a adresovanou řezenskému biskupovi. Přinášíme ji v plném znění:
09.07.2020

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc červenec 2020

Naléhavý úmysl papeže Františka na tento měsíc se věnuje modlitbě k Panně Marii, aby nám vyprosila moudré a svobodné srdce, které Bohu svým životem říká: dělej si, Pane, se mnou, co chceš!
09.07.2020