Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Na Velehradě se hovořilo o aktuálních otázkách pastorace povolání

Datum publikace29. 1. 2020, 8.45
TiskTisk

Tento týden se na Velehradě setkalo skoro 60 řeholníků, kněží a laiků, aby spolu hovořili o pastoraci povolání v současném světě. Setkání zaštítil pomocný biskup brněnský Pavel Konzbul. Ze Slovenska navštívil konferenci biskup žilinské diecéze Tomáš Galis. Účastníkům konference byly mimo jiného prezentovány výsledky dotazníku, na který odpovědělo přes 250 mladých lidí hledajících svoji životní cestu.

Hlavní přednášku setkání měl P. doc Michal Kaplánek, SDB, Th.D., který působí jako pastorální teolog na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích na téma teologie povolání a doprovázení při hledání životní cesty jako úkol pastorace mládeže.

Psychologický pohled na rozlišování povolání představila sestra Michaela Přibylová, OSF, která je absolventkou Institutu psychologie Papežské gregoriánské univerzity v Římě.

O tom, jestli je možné být svědky Vykupitele v digitálním věku, hovořila Eva Güttlerová, která se věnuje komunikaci a sociálním sítím a je součástí mediálního týmu Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele - redemptoristů.

V rámci setkání byly představeny výsledky dotazníku, který vyplnilo více než 250 mladých lidí hledajících svou životní cestu. Setkání se zúčastnilo téměř 60 řeholníků, kněží a laiků z České i Slovenské republiky, kteří se věnují pastoraci povolání a počáteční formaci kandidátů.

(Zdroj: Kristina hřebíková, OSF)

Autor článku: TS ČBK
Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou