Na Velehradě se hovořilo o aktuálních otázkách pastorace povolání

Tento týden se na Velehradě setkalo skoro 60 řeholníků, kněží a laiků, aby spolu hovořili o pastoraci povolání v současném světě. Setkání zaštítil pomocný biskup brněnský Pavel Konzbul. Ze Slovenska navštívil konferenci biskup žilinské diecéze Tomáš Galis. Účastníkům konference byly mimo jiného prezentovány výsledky dotazníku, na který odpovědělo přes 250 mladých lidí hledajících svoji životní cestu.
Publikováno: 29. 1. 2020 9:45

Hlavní přednášku setkání měl P. doc Michal Kaplánek, SDB, Th.D., který působí jako pastorální teolog na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích na téma teologie povolání a doprovázení při hledání životní cesty jako úkol pastorace mládeže.

Psychologický pohled na rozlišování povolání představila sestra Michaela Přibylová, OSF, která je absolventkou Institutu psychologie Papežské gregoriánské univerzity v Římě.

O tom, jestli je možné být svědky Vykupitele v digitálním věku, hovořila Eva Güttlerová, která se věnuje komunikaci a sociálním sítím a je součástí mediálního týmu Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele - redemptoristů.

V rámci setkání byly představeny výsledky dotazníku, který vyplnilo více než 250 mladých lidí hledajících svou životní cestu. Setkání se zúčastnilo téměř 60 řeholníků, kněží a laiků z České i Slovenské republiky, kteří se věnují pastoraci povolání a počáteční formaci kandidátů.

(Zdroj: Kristina hřebíková, OSF)

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Papežská akademie pro život připravuje etické směrnice v oblasti umělé inteligence

„Správný algoritmus? Umělá inteligence: etika, zákon a zdraví“ – tak je nadepsán workshop organizovaný Papežskou akademií pro život, který bude probíhat v příštích dvou dnech (26. – 27. února) v Nové synodní aule ve Vatikánu. 28. února jej uzavře podpis apelu „Rome Call for AI Ethics“, jenž bude následně předložen papeži Františkovi.
27.02.2020

Papež: Půst je umění odříkat se marností a nadbytku

Na Svatopetrském náměstí se zrána sešlo asi 20 tisíc lidí na generální audienci. Byla zahájena čtením z Lukášova evangelia (Lk 4,1), které podává, jak Duch vodil Ježíše po čtyřicet dní pouští a ďábel ho pokoušel. Papež František věnoval svoji katechezi začátku postní doby.
26.02.2020

Postní dobu zahájí papež František na Aventinu

Podle dávné tradice zahajuje papež postní dobu na římském Aventinu. Liturgie popeleční středy začne dnes v benediktinské bazilice sv. Anselma a bude pokračovat procesím do baziliky sv. Sabiny. Ve čtvrtek bude papež zpovídat kněze v Lateránské bazilice.
26.02.2020

Asia Bibi se setká s prezidentem Macronem: Chce žádat o azyl ve Francii

„Nepřežila bych tolik let ve vězení, kdybych neměla víru. V budoucnu bych se chtěla stát hlasem všech těch, kdo v mé vlasti stále trpí kvůli nespravedlivému zákonu o rouhání.“ Říká pákistánská křesťanka Asia Bibi, která strávila ve vězení téměř deset let na základě falešného obvinění z rouhání proti Mohamedovi. Díky angažovanosti mezinárodního společenství se jí podařilo dostat na svobodu a využila nabídky ročního azylu v Kanadě. Nyní zamýšlí požádat o azyl ve Francii.
26.02.2020

Výběrové řízení na místo ředitele Církevního gymnázia v Kutné Hoře

Biskupství královéhradecké jako zřizovatel vyhlašuje výběrové řízení na místo ředitele školské právnické osoby Církevní gymnázium v Kutné Hoře se sídlem Jiřího z Poděbrad 288, 284 01 Kutná Hora s nástupem od 1. 7. 2020.
26.02.2020