Postní dobu zahájí papež František na Aventinu

Datum publikace26. 2. 2020, 14.00

Podle dávné tradice zahajuje papež postní dobu na římském Aventinu. Liturgie popeleční středy začne dnes v benediktinské bazilice sv. Anselma a bude pokračovat procesím do baziliky sv. Sabiny. Ve čtvrtek bude papež zpovídat kněze v Lateránské bazilice.

Foto: Vatican Media

Liturgickým vstupem do postní doby bude dnes večerní mše svatá v 17.00 hodin v bazilice sv. Sabiny. Kající procesí však začne už o půl hodiny dříve u benediktinského kostela sv. Anselma. Popelec udělí papeži titulární kardinál baziliky sv. Sabiny Jozef Tomko. Někdejší prefekt Kongregace pro evangelizaci národů oslaví 11. března 96. narozeniny.

Ve čtvrtek 27. února povede Svatý otec duchovní obnovu pro kněze římské diecéze v Lateránské bazilice. Po úvodní meditaci římského vikáře kardinála Angela De Donatis budou mít kněží možnost přistoupit ke svátosti smíření. Několik z nich vyzpovídá také František, který na závěr krátce promluví a udělí požehnání.

Zdroj: Vatican News

Autor článku: Monika Klimentová