Komunikace s lidmi bez domova - lektorka Mgr. Leona Martinková

Datum publikace20. 5. 2021, 10.30

Oslovují Vás lidé bez domova s žádostí o pomoc? Cítíte výčitku, když jejich požadavkům vyhovíte i nevyhovíte? Leží Vám chudí na srdci a zároveň pochybujete o účinné pomoci? Jaké je skutečné poslání kněze ve vztahu k lidem bez domova?

Semináře nabízíme aktuálně pro kněze, jáhny, řeholníky, řeholnice a odborníky z řad zaměstnanců biskupství a dalších církevních institucí.

Termín semináře:
Termín vypíšeme podle zájmu.

V případě zájmu se předběžně přihlašujte na vzdelavani@cirkev.cz.

Účastnický poplatek je 600,- Kč.

Seminář o tom, jak přistupovat k lidem bez domova se zkušenou lektorkou Leonou Martinkovou. Snad každý z nás se setkává s tím, že jej lidé bez domova někdy poprosí o pomoc. Většinou finanční. Nejsme banka, ale svědomí nám může připomínat, že „cokoliv jsme učinili pro jednoho z těchto nepatrných“, pro Krista jsme učinili. Jenže z bratra bezdomovce je cítit alkohol a rozum velí nepodporovat závislost. Navíc většinou nás osloví tehdy, když běžíme na vlak či důležitou schůzku a není čas něco řešit.

Mám pro vás nabídku. Věnujte jeden den tomu, že se pokusíte zjistit všechno, co vás k tématu bezdomovectví zajímá! Kdo jsou lidé bez domova? Jak člověk skončí na ulici? Je cesta zpátky? Má nějaká pomoc smysl? Jak to skutečně mají lidé bez přístřeší s alkoholem? Co zadluženost? Duševní nemoci? Mohu nějak pomoc nebo naopak moje aktivity jen udržují jejich „životní styl“?

Na semináři rozkryjeme i problém duševních onemocnění, závislosti na alkoholu či zadluženosti. Zaměříme se na řešení problémů a nefunkční strategie i práci s vlastní nejistotou a pocitem ohrožení.

Sestra Leona Martinková vystudovala obory sociální práce a Management a supervize v sociálních organizacích a současně má absolvovaný výcvik v Kognitivně-behaviorální terapii. Během svého působení v různých charitních organizacích pracovala s lidmi bez domova, duševně nemocnými či seniory, nicméně lidé bez domova jsou její „srdeční záležitostí“. Pomáhala také zakládat nízkoprahové denní centrum a následně ordinaci pro lidi bez domova v Charitě Olomouc. Je sestrou kongregace Milosrdných sester sv. Kříže.

Pokud máte jakékoliv dotazy k obsahu, obraťte se na pulkrabkova@cirkev.cz.

Minulé semináře:

• 17. 6. 2020, 9:30 - 17:00, Praha