Mediace - lektor Mgr. Aleš Bednařík

Datum publikace6. 9. 2021, 12.30

Seminář je navázáním na kurz Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů. Lektor Aleš Bednařík představí interaktivní metody vedení skupinových diskuzí, které pomáhají vést ke konstruktivnímu řešení a smysluplným cílům pro skupinu. Jsou konflikty, ve kterých už strany neumějí nebo nechtějí spolu jednat, ale jejich dohoda je potřebná, nebo si ji sami přejí, ale neumějí se k ní dopracovat. V těchto situacích se často obracejí na autoritu, aby jim pomohla. Kněz nebo jáhen jako mediátor – jako nestranná třetí osoba může takovéto spory pomáhat řešit.

Semináře nabízíme aktuálně pro kněze, jáhny, řeholníky, řeholnice a odborníky z řad zaměstnanců biskupství a dalších církevních institucí.

Termín kurzu:
- vypíšeme podle zájmu

Můžete se předběžně přihlásit na vzdelavani@cirkev.cz.

Účastnický poplatek je 600,- Kč. Kurz je hrazen z grantové podpory Americké biskupské konference (USCCB).

Během celodenního semináře se seznámíte s hlavními technikami mediace, které si současně během kurzu budete moct osvojit. Dozvíte se odpovědi na otázky:

• Jaké dovednosti potřebuje mediátor?
  • Jak má mediátor postupovat, aby pomáhal stranám v konstruktivním řešení konfliktu?
  • Jak zachovat nestrannost, neutralitu a podporovat obě strany stejně?
  • Podle čeho rozpoznat, kdy poslat strany k jinému odborníkovi – psychologovi, právníkovi a podobně?

Lektor během kurzu představí základní kroky mediace a jak jimi procházet. Naučíte se několik klíčových dovedností potřebných k vedení mediace. Školení je kombinací teorie, praktických ukázek a kazuistik z praxe.

Pokud máte jakékoliv dotazy k obsahu, obraťte se na pulkrabkova@cirkev.cz.

Minulé semináře:

• 26. října 2021, 9:30 - 16,00, Velehrad