Nejvyšší soud odložil projednání případu kardinála Pella

Australský nejvyšší soud (High Court of Australia), který měl ve dnech 11.-12. března projednat odvolání kardinála George Pella, dnes odložil svůj výrok. Informovala o tom australská média.
Publikováno: 12. 3. 2020 13:15

Podle dnešního oznámení citovaného agenturou Reuters sedm soudců nejvyššího soudu zatím nedospělo k rozhodnutí, zda je Pellovo odvolání legitimní. Pokud soudci dospějí k názoru, že je, pak mohou Pella osvobodit nebo naopak zamítnout jeho odvolání, případně poslat případ zpět k nižšímu odvolacímu soudu ve státě Viktorie. Soudcům nejvyššího soudu trvá zpravidla tři až šest měsíců, než verdikt vynesou, napsala agentura AFP.

Australský kardinál tak zůstává ve vězení, kde je od 13. března loňského roku. Odsouzen byl 11. prosince 2018. 

Zdroj: Vatican News, ČTK

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Videospot: Charita pomáhá už 100 let

Charita Česká republika pomáhá už celé jedno století. Potřebné provází na cestě životem od bezbranného dětství až do bezmocného stáří.
23.06.2022

Charita Česká republika slaví 100 let, po revoluci stál za její obnovou arcibiskup Jan Graubner

Charita vyrostla z přirozené potřeby pomáhat potřebným. V Československu vznikla jako systematicky fungující organizace právě před 100 lety a po pádu komunistického režimu, který se její činnost snažil zastavit, ji církev vybudovala v podstatě znovu. Předseda České biskupské konference arcibiskup Jan Graubner a ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo dnes symbolicky zahájili oslavy tohoto významného jubilea, které budou probíhat až do příštího roku a představí nejen historii Charity a její nejvýznamnější milníky, ale především její současnost, významné projekty a služby, které poskytuje potřebným.
23.06.2022

Živé přenosy na TV Noe v červenci

Televize Noe bude s námi (vámi) po celou dobu velehradských slavností. Bude také živě přenášet na YT kanále Církev.cz přenos z Národního synodálního setkání a nejen to. Přinášíme přehled všech aktuálních živých přenosů TV Noe v červenci.
22.06.2022

Jáhenská svěcení v roce 2022

Přinášíme přehled jáhenských svěcení, která proběhla nebo proběhnou v roce 2022. Z již již uskutečných si můžete prohlédnout přiložené fotografie.
22.06.2022

Velehrad ožije v prvním červencovém týdnu

První týden v červenci bude na Velehradě rušno. 4.- 5. 7. se na tomto významném moravském poutní místě uskuteční již 23. ročník Dnů lidí dobré vůle, na které 6. 7. naváže celodenní Národní synodální setkání. Týden zakončí 132. plenární zasedání ČBK ve dnech 7. – 8. 7.
22.06.2022