Streamování bohoslužeb z facebooku

Pokud má vaše farnost facebook a chtěli byste v této mimořádné situaci streamovat mši svatou v reálném čase, přinášíme jednoduchý návod jak na to. Stačí k tomu mobil s rychlým internetem a facebook. Sdílení videa je zdarma a nejsou k tomu potřeba další aplikace, programy apod.
Publikováno: 14. 3. 2020 9:30

Návod na streamování videa z facebooku

1. Vytvořit stream na facebooku (vytvořit příspěvek -> živé vysílání)

2. Zkopírovat odkaz - URL videa (další volby u videa (tři tečky) ->
zkopírovat odkaz)

Odkaz lze poslat mailem nebo vložit na webové stránky. Pokud chcete vložit video přímo na vaše webové stránky pokračujte takto:

3. vytvořit zdrojový kód na této stránce

https://developers.facebook.com/docs/plugins/embedded-video-player/?prefill_href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FBrevnovskyFarniPles%2Fvideos%2F302345664075213%2F#configurator

- vložit URL videa
- zvolit šířku
- zapnout celý obsah (Include full post)
- vytvořit zdrojový kód (Get code)

4. zkopírovat zdrojový kód do stránky nebo příspěvku (musí být zapnutý
editor v režimu HTML)

5. vypsat pole Stručný výpis příspěvku – text, který se zobrazí v seznamu článků

5. teď už stačí jen publikovat

Za návod děkujeme Tiborovi Csukásovi!!

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Papež František: Křesťanství je živý vztah s Pánem

Při promluvě před nedělní modlitbou Regina Coeli, která se konala poprvé od 14. března opět z okna Apoštolského paláce, papež František připomněl, že křesťanství není jen nauka nebo morální ideál, ale je to živý vztah s Bohem.
18.04.2021

Videokázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti - 3. neděle velikonoční

Nedělní kázání (nejen) pro děti P. Romana Vlka pro 3. neděli velikonoční.
18.04.2021

Fotogalerie: Beatifikace P. Jana Dominika Zavřela z Chodova

V italském opatství Casamari byli dnes beatifikováni cisterciáčtí mučedníci ze sklonku 18. století, ctihodný Simeon Cardona a jeho pět druhů, mezi kterými je také původem český kněz P. Jan Chryzostom Dominik Zavřel O.Cist. Slavnostní bohoslužby se účastnil i velvyslanec ČR při Svatém stolci Václav Kolaja, rektor Papežské koleje sv. Jana Nepomuckého v Římě P. Roman Czudek, profesor Papežské univerzity sv. Tomáše Akvinského (Angelicum) v Římě P. Efrem Jindráček OP, cisterciáci z Vyššího Brodu v čele s jejich převorem. Níže krátká reflexe P. Czudka z dnešní slavnosti:
17.04.2021

Kardinál Semeraro při beatifikaci v Casamari: Láska přemáhá strach

Prefekt Kongregace pro svatořečení, kard. Marcello Semeraro, dnes v opatství Casamari, vzdáleném zhruba sto kilometrů jižně od Říma, slavil beatifikační liturgii cisterciáckých mučedníků ze sklonku 18. století, ctihodného Simeona Cardony a pěti druhů, mezi nimiž je také původem český kněz, P. Jan Chryzostom Dominik Zavřel O.Cist., mučedník eucharistie.
17.04.2021

TOP - Týden otevřených kostelů v Hradci Králové

Týden otevřených kostelů (TOK), pokud to vládní nařízení dovolí, se letos uskuteční v Hradci Králové ve dnech 23. - 30. 5. 2021. Projekt má za cíl představit křesťanství a ukázat co nejširší rozsah jeho aktivit a tím pomoci odbourat zažité předsudky, rozšířit povědomí o historicko-kulturním dědictví křesťanství, které nabízejí sakrální stavby a praktické připomenutí toho, že jsou centrem společenského a kulturního života města i dnes.
16.04.2021