Streamování bohoslužeb z facebooku

Datum publikace14. 3. 2020, 9.30

Pokud má vaše farnost facebook a chtěli byste v této mimořádné situaci streamovat mši svatou v reálném čase, přinášíme jednoduchý návod jak na to. Stačí k tomu mobil s rychlým internetem a facebook. Sdílení videa je zdarma a nejsou k tomu potřeba další aplikace, programy apod.

Návod na streamování videa z facebooku

1. Vytvořit stream na facebooku (vytvořit příspěvek -> živé vysílání)

2. Zkopírovat odkaz - URL videa (další volby u videa (tři tečky) ->
zkopírovat odkaz)

Odkaz lze poslat mailem nebo vložit na webové stránky. Pokud chcete vložit video přímo na vaše webové stránky pokračujte takto:

3. vytvořit zdrojový kód na této stránce

- vložit URL videa
- zvolit šířku
- zapnout celý obsah (Include full post)
- vytvořit zdrojový kód (Get code)

4. zkopírovat zdrojový kód do stránky nebo příspěvku (musí být zapnutý
editor v režimu HTML)

5. vypsat pole Stručný výpis příspěvku – text, který se zobrazí v seznamu článků

5. teď už stačí jen publikovat

Za návod děkujeme Tiborovi Csukásovi!!

Autor článku: Monika Klimentová