Streamování bohoslužeb z facebooku

Pokud má vaše farnost facebook a chtěli byste v této mimořádné situaci streamovat mši svatou v reálném čase, přinášíme jednoduchý návod jak na to. Stačí k tomu mobil s rychlým internetem a facebook. Sdílení videa je zdarma a nejsou k tomu potřeba další aplikace, programy apod.
Publikováno: 14. 3. 2020 10:30

Návod na streamování videa z facebooku

1. Vytvořit stream na facebooku (vytvořit příspěvek -> živé vysílání)

2. Zkopírovat odkaz - URL videa (další volby u videa (tři tečky) ->
zkopírovat odkaz)

Odkaz lze poslat mailem nebo vložit na webové stránky. Pokud chcete vložit video přímo na vaše webové stránky pokračujte takto:

3. vytvořit zdrojový kód na této stránce

https://developers.facebook.com/docs/plugins/embedded-video-player/?prefill_href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FBrevnovskyFarniPles%2Fvideos%2F302345664075213%2F#configurator

- vložit URL videa
- zvolit šířku
- zapnout celý obsah (Include full post)
- vytvořit zdrojový kód (Get code)

4. zkopírovat zdrojový kód do stránky nebo příspěvku (musí být zapnutý
editor v režimu HTML)

5. vypsat pole Stručný výpis příspěvku – text, který se zobrazí v seznamu článků

5. teď už stačí jen publikovat

Za návod děkujeme Tiborovi Csukásovi!!

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Obnovujeme živobytí na severu Iráku

Charita Česká republika spustila v březnu 2020 nový projekt, jehož cílem je podpora živobytí zranitelných rodin jak v městských, tak venkovských částech provincie Ninive na severu Iráku. Soustředíme se na komunity kolem měst Karakoš, Karemlaš a Bartella 30 minut jihovýchodně od Mosulu a 50 minut severozápadně od Erbílu.
07.08.2020

Papež: Užití atomovové energie k válečným cílům je nemorální

Papež František v poselství, adresovaném prefektovi hirošimské prefektury Hidehikovi Juzakimu, pozdravil účastníky včerejšího vzpomínkového aktu, který se uskutečnil u příležitosti pětasedmdesátého výročí svržení atomové bomby na toto japonské město. Římský biskup se v listě srdečně obrací zejména k obětem, které bombardování přežily a jimž se v japonštině říká „hibakuša“.
07.08.2020

Křest udělovaný pozměněnými svátostnými formulemi je neplatný

Kongregace pro nauku víry dnes zveřejnila věroučnou nótu o slovech, kterými se udílí svátost křtu, a záporně odpověděla na dotaz, zda je platný křest udělený slovy: „My tě křtíme ve jménu Otce i Syna i Ducha Svatého“; zároveň prohlásila, že v případě této změněné formulace je třeba křest vykonat správně znovu. Svatý otec František přijal toto rozhodnutí letos 8. června a nařídil jej zveřejnit.
06.08.2020

Maronitský patriarcha prosí o pomoc

Libanonský kardinál Béchara Boutros Raï požádal mezinárodní společenství o pomoc raněnému Libanonu. V textu nazvaném „Výzva ke státům světa“ volá po vytvoření zvláštního fondu pro Libanon pod záštitou OSN. Maronitský patriarcha zdůrazňuje, že hlavní město Libanonu je zničeno a v důsledku dvou obrovských explozí vypadá, jako by se jím přehnala válka. Stovky rodin naráz přišly o dům.
06.08.2020

Katolický týdeník: Sociální bubliny

Často slýcháme o problému sociálních bublin. Jde o názorově či věkově spřízněné skupiny, do nichž rádi zamíříme a pobudeme zde s ostatními. A rádi. Od přátel se leccos dozvíme, vzájemně si pomáháme, víme, že jsme si nablízku. Jenže platí to i v případě, kdy se ocitneme ve virtuálním světě - kde také máme své „přátele“?
06.08.2020