Streamování bohoslužeb z facebooku

Pokud má vaše farnost facebook a chtěli byste v této mimořádné situaci streamovat mši svatou v reálném čase, přinášíme jednoduchý návod jak na to. Stačí k tomu mobil s rychlým internetem a facebook. Sdílení videa je zdarma a nejsou k tomu potřeba další aplikace, programy apod.
Publikováno: 14. 3. 2020 10:30

Návod na streamování videa z facebooku

1. Vytvořit stream na facebooku (vytvořit příspěvek -> živé vysílání)

2. Zkopírovat odkaz - URL videa (další volby u videa (tři tečky) ->
zkopírovat odkaz)

Odkaz lze poslat mailem nebo vložit na webové stránky. Pokud chcete vložit video přímo na vaše webové stránky pokračujte takto:

3. vytvořit zdrojový kód na této stránce

https://developers.facebook.com/docs/plugins/embedded-video-player/?prefill_href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FBrevnovskyFarniPles%2Fvideos%2F302345664075213%2F#configurator

- vložit URL videa
- zvolit šířku
- zapnout celý obsah (Include full post)
- vytvořit zdrojový kód (Get code)

4. zkopírovat zdrojový kód do stránky nebo příspěvku (musí být zapnutý
editor v režimu HTML)

5. vypsat pole Stručný výpis příspěvku – text, který se zobrazí v seznamu článků

5. teď už stačí jen publikovat

Za návod děkujeme Tiborovi Csukásovi!!

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Připomínáme si 15. výročí smrti papeže Jana Pavla II.

Před 15 lety dne 2. dubna 2005 ve 21.37 hodin zemřel papež Jan Pavel II. Během liturgické slavnosti Božího milosrdenství se tak uzavřel třetí nejdelší pontifikát v dějinách křesťanství.
02.04.2020

Papež František: Nemějme strach, otevřme brány svého srdce Duchu svatému, aby nás očistil a vedl cestou vstříc plné radosti.

Při pravidelné středeční katechezi se papež František v knihovně Apoštolského paláce věnoval šestému blahoslavenství "Blahoslavení čistého srdce" jehož příslibem je vidění Boha, a podmínkou čistota srdce.
01.04.2020

Dopis řeholníkům a řeholnicím 70 let po násilném rušení klášterů v socialistickém Československu

Přinášíme vám dopis předsedů konferencí vyšších řeholních představených, arciopata Petra Prokopa Siostrzonka OSB a Sr. Kristy Ludmily Chládkové OP, k 70 letům od Akce K a Akce Ř.
01.04.2020

Katolický týdeník: Velikonoční triduum v kruhu rodiny?

Velikonoce jsou svátky, které se už od svých židovských kořenů slaví částečně ve společenství Božího lidu a částečně v domácnosti, v kruhu rodiny.
01.04.2020

Kardinál Angelo De Donatis je pozitivní na koronavirus

V pondělí 30. března 2020 byl kardinál Angelo De Donatis, generální vikář římské diecéze, po projevu některých symptomů pozitivně testován na koronavirus (COVID-19). Kardinál byl převezen do nemocnice Gemelli v Římě.
31.03.2020