Papež František se modlil za konec pandemie

Svatý otec se dnes vydal na soukromou návštěvu baziliky Santa Maria Maggiore a kostela sv. Marcela na Via del Corso v Římě, aby se pomodlil za konec pandemie, její oběti, nemocné, zdravotníky a další.
Publikováno: 15. 3. 2020 19:45

Dnes odpoledne krátce po 16:00 hodině opustil papež František Vatikán a odjel na soukromou návštěvu do baziliky Santa Maria Maggiore, aby se pomodlil před obrazem Panny Marie “Salus populi Romani”. Svatý otec pak - jako poutník - šel pěšky část cesty po ulici Via del Corso do kostela sv. Marcela, kde je umístěný zázračný kříž, který byl v roce 1522 nesen v procesí městem, aby v Římě skončil “velký mor”.

Svatý otec ve své modlitbě prosil za konec pandemie, která postihla celý svět a za uzdravení nemocných. Pamatoval také na oběti této pandemie, a aby jejich rodiny a přátelé našli útěchu v těchto těžkých dnech. Modlil se i za zdravotníky, lékaře, zdravotní sestry a všechny, kteří v dnešní době svou prací zaručují fungování společnosti.

Zdroj: Vatican Media

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Svatý stolec chce využít distanční výuky k rozšíření akademické formace

Kongregace pro katolickou výchovu dnes zveřejnila „Instrukci pro uplatňování modality distančního vyučování na církevních univerzitách a fakultách“. Její text, datovaný 13. května, podepsali prefekt zmíněné kongregace, kard. Giuseppe Versaldi, a její sekretář, arcibiskup Angelo Vincenzo Zani.
03.08.2021

Papež píše mladým do Medžugorje: Jděte za Kristem

Účastníkům festivalu mládeže Mladifest, které se koná od 1. do 6. srpna 2021 v Medžugorje, zaslal dnes papež poselství, ve kterém komentuje setkání Ježíše s bohatým mladíkem a předkládá tak nejen mladým svou meditaci nad následováním Ježíše Krista.
03.08.2021

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
02.08.2021

Akreditace novinářů na návštěvu papeže Františka na Slovensku je otevřena do 5. září

Akreditace novinářů na návštěvu papeže Františka na Slovensku (12. - 15. září 2021) bude probíhat prostřednictvím webové stránky www.navstevapapeza.sk a je otevřena od 1. srpna do 5. září 2021. Akreditace bude udělována na základě registrací podaných přes elektronický formulář, který je k dispozici v slovenském i v anglickém jazyce.
02.08.2021

Fotogalerie z vysvěcení nového kostela v Karakoši, na který přispěla katolická církev z České republiky

Křesťané z iráckého města Karakoš mají od soboty 31. července nový kostel. Na jeho stavbu významně finančně přispěla i česká katolická církev díky sbírce ČBK na pomoc křesťanům na Blízkém východě. Nový kostel bude zasvěcený Panně Marii, Matce naděje, jako výraz poděkování, že se mohli po válce s Islámským státem v roce 2018 vrátit do svých domovů.
02.08.2021