Papež František se modlil za konec pandemie

Datum publikace15. 3. 2020, 19.45

Svatý otec se dnes vydal na soukromou návštěvu baziliky Santa Maria Maggiore a kostela sv. Marcela na Via del Corso v Římě, aby se pomodlil za konec pandemie, její oběti, nemocné, zdravotníky a další.

Dnes odpoledne krátce po 16:00 hodině opustil papež František Vatikán a odjel na soukromou návštěvu do baziliky Santa Maria Maggiore, aby se pomodlil před obrazem Panny Marie “Salus populi Romani”. Svatý otec pak - jako poutník - šel pěšky část cesty po ulici Via del Corso do kostela sv. Marcela, kde je umístěný zázračný kříž, který byl v roce 1522 nesen v procesí městem, aby v Římě skončil “velký mor”.

Svatý otec ve své modlitbě prosil za konec pandemie, která postihla celý svět a za uzdravení nemocných. Pamatoval také na oběti této pandemie, a aby jejich rodiny a přátelé našli útěchu v těchto těžkých dnech. Modlil se i za zdravotníky, lékaře, zdravotní sestry a všechny, kteří v dnešní době svou prací zaručují fungování společnosti.

Zdroj: Vatican Media

Autor článku: Monika Klimentová