Informace o situaci v české koleji Nepomucenum v Římě

Jak vypadá situace v Papežské koleji sv. Jana Nepomuckého v Římě? Níže aktuální zpráva:
Publikováno: 16. 3. 2020 10:30


Vážení přátelé a příznivci Papežské koleje Nepomucenum.
 
Ve světle aktuálních událostí se mnozí z Vás obávají o zdraví a bezpečnost obyvatel koleje. Rádi bychom Vás všechny ujistili, že se všichni těšíme dobrému zdraví, zachováváme chladnou hlavou a dobrou mysl. I přes mnohá úskalí jsme se rozhodli neopouštět Řím.

Každodenní život koleje se sice změnil, ale i nadále se snažíme dostát všem povinnostem, které k formaci ke kněžství patří. Vědomi tíživé situace ve světě, spojujeme se v modlitbě za všechny naše blízké, přátele, a zvláště pak za nemocné a umírající. V našich modlitbách také nezapomínáme na naši milovanou vlast. S důvěrou setrváváme před Nejsvětější svátostí v adoraci, abychom prosili za dar odvrácení této veliké rány pro svět. S vědomím, že nespočet křesťanů se ocitlo v okamžiku bez možnosti fyzicky se účastnit mše svaté, obětujeme vděčně tyto chvíle právě za všechny, jenž touží po uzdravení ve svátostech. 


S důvěrou tedy očekáváme, a za to i prosíme, uzdravení světa a růst lidstva ve víře v Krista.

V modlitbách, 


Představení, kněží, sestry,
alumni a spolupracovníci
Papežské koleje Nepomucenum

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Připomínáme si 15. výročí smrti papeže Jana Pavla II.

Před 15 lety dne 2. dubna 2005 ve 21.37 hodin zemřel papež Jan Pavel II. Během liturgické slavnosti Božího milosrdenství se tak uzavřel třetí nejdelší pontifikát v dějinách křesťanství.
02.04.2020

Papež František: Nemějme strach, otevřme brány svého srdce Duchu svatému, aby nás očistil a vedl cestou vstříc plné radosti.

Při pravidelné středeční katechezi se papež František v knihovně Apoštolského paláce věnoval šestému blahoslavenství "Blahoslavení čistého srdce" jehož příslibem je vidění Boha, a podmínkou čistota srdce.
01.04.2020

Dopis řeholníkům a řeholnicím 70 let po násilném rušení klášterů v socialistickém Československu

Přinášíme vám dopis předsedů konferencí vyšších řeholních představených, arciopata Petra Prokopa Siostrzonka OSB a Sr. Kristy Ludmily Chládkové OP, k 70 letům od Akce K a Akce Ř.
01.04.2020

Katolický týdeník: Velikonoční triduum v kruhu rodiny?

Velikonoce jsou svátky, které se už od svých židovských kořenů slaví částečně ve společenství Božího lidu a částečně v domácnosti, v kruhu rodiny.
01.04.2020

Kardinál Angelo De Donatis je pozitivní na koronavirus

V pondělí 30. března 2020 byl kardinál Angelo De Donatis, generální vikář římské diecéze, po projevu některých symptomů pozitivně testován na koronavirus (COVID-19). Kardinál byl převezen do nemocnice Gemelli v Římě.
31.03.2020