banner sekce
Sekce

Mládež

Sekce pro mládež vybízí ke společné modlitbě

Sekce pro mládež ČBK vybízí ke společné modlitbě a k pomoci potřebným v současné složité situaci, kdy se ruší mimo jiné také diecézní setkání mládeže.
Publikováno: 16. 3. 2020 13:45

Ilustrační foto: Anička Vrhelová, Člověk a Víra

Přinášíme vám video, v němž P. Kamil Strak, ředitel Sekce pro mládež ČBK, zdraví všechny mladé z celé republiky a zároveň připomíná naléhavost modlitby v současné složité situaci.

I přesto, že jsou letošní diecézní setkání mládeže zrušena, to neznamená, že bychom se neměli zamyslet nad slovy, které k tomuto setkání papež František vybral, totiž: „Mládenče, pravím ti, vstaň!“ (srov. Lk 7,14). Vybízí proto k vytvoření malých společenství (třeba propojených přes sociální sítě) a ke společné četbě, sdílení a přemýšlení, co pro nás slova tohoto úryvku znamenají. Ať už je to v tuto chvíli modlitba, pomoc potřebným v našem okolí nebo třeba čas s našimi nejbližšími. 

Závěrem otec Kamil vyzývá k připojení se k Týdnu modliteb za mládež (30.3. – 5.4.2020) a modlitbě za Celostátní setkání mládeže, které se má uskutečnit příští rok (10. – 15. 8. 2021) v Hradci Králové. 

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články