banner sekce
Sekce

Mládež

Sekce pro mládež vybízí ke společné modlitbě

Sekce pro mládež ČBK vybízí ke společné modlitbě a k pomoci potřebným v současné složité situaci, kdy se ruší mimo jiné také diecézní setkání mládeže.
Publikováno: 16. 3. 2020 13:45

Ilustrační foto: Anička Vrhelová, Člověk a Víra

Přinášíme vám video, v němž P. Kamil Strak, ředitel Sekce pro mládež ČBK, zdraví všechny mladé z celé republiky a zároveň připomíná naléhavost modlitby v současné složité situaci.

I přesto, že jsou letošní diecézní setkání mládeže zrušena, to neznamená, že bychom se neměli zamyslet nad slovy, které k tomuto setkání papež František vybral, totiž: „Mládenče, pravím ti, vstaň!“ (srov. Lk 7,14). Vybízí proto k vytvoření malých společenství (třeba propojených přes sociální sítě) a ke společné četbě, sdílení a přemýšlení, co pro nás slova tohoto úryvku znamenají. Ať už je to v tuto chvíli modlitba, pomoc potřebným v našem okolí nebo třeba čas s našimi nejbližšími. 

Závěrem otec Kamil vyzývá k připojení se k Týdnu modliteb za mládež (30.3. – 5.4.2020) a modlitbě za Celostátní setkání mládeže, které se má uskutečnit příští rok (10. – 15. 8. 2021) v Hradci Králové. 

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Tajemství partnerských vztahů

pro zadané i nezadané. Věříme, že to může být přínosné a zajímavé i pro vás, je to stejně jako na podzim online formou, takže se může připojit kdokoliv odkudkoliv. Můžete se těšit na zajímavá témata, jako např. sebepojetí, vztah, dimenze lásky, chození a etapy chození, mužství a ženství, komunikace ve vztahu. Součástí je i možnost využít individuální konzultace s lektorkou. Začíná se v týdnu od 24.5.2021.
11.05.2021

Květnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2021

Sluníčko už nám konečně vykouklo zpoza mraků a my si můžeme jaro užívat plnými doušky. Věříme, že k dobré náladě vám přispěje i květnový IN!
04.05.2021

7D: Rada

Blíží se čas maturit, čas státnic a odevzdávání diplomových prací. S tím se pojí i spousta rozhodnutí, která budeš muset udělat. A jsou to důležitá a dospělá rozhodnutí. Pokračovat, nebo nepokračovat? Práce, nebo studium? A když studium, tak která z těch škol pro mě bude lepší? Co když mě ta práce nebude bavit? A nedám si radši rok pauzu? Rozhodnutí, ať už jsou jakákoliv, vyžadují spoustu rozmýšlení. Ale někdy je taky dobré se s někým poradit a vidět jiný pohled na věc. Kam se ale pro tuto radu obrátit, aby mi ještě víc nezamotala hlavu, ale pomohla mi? Pár myšlenek k tomuto tématu nabízí následující článek, který je dalším ze série textů o darech Ducha Svatého.
04.05.2021

Konference o mládeži 2021

Konference o mládeži proběhne online z důvodů nepříznivé situace pro setkávání a to 6.5.2021. Letošním tématem je Mladí v dnešním světě. Promluví zde odborníci z řad pracovníků s mládeži, specialistů na online prostor a psychologů.
08.04.2021

Akreditovaný kurz pro hlavní vedoucí dětských táborů

Sekce pro mládež ČBK a Asociace křesťanských spolků mládeže, z. s. (AKSM) organizují kurz pro hlavní vedoucí táborů či jiných prázdninových pobytů pro děti (s akreditací MŠMT).
31.03.2021