banner sekce
Sekce

Mládež

Sekce pro mládež vybízí ke společné modlitbě

Sekce pro mládež ČBK vybízí ke společné modlitbě a k pomoci potřebným v současné složité situaci, kdy se ruší mimo jiné také diecézní setkání mládeže.
Publikováno: 16. 3. 2020 13:45

Ilustrační foto: Anička Vrhelová, Člověk a Víra

Přinášíme vám video, v němž P. Kamil Strak, ředitel Sekce pro mládež ČBK, zdraví všechny mladé z celé republiky a zároveň připomíná naléhavost modlitby v současné složité situaci.

I přesto, že jsou letošní diecézní setkání mládeže zrušena, to neznamená, že bychom se neměli zamyslet nad slovy, které k tomuto setkání papež František vybral, totiž: „Mládenče, pravím ti, vstaň!“ (srov. Lk 7,14). Vybízí proto k vytvoření malých společenství (třeba propojených přes sociální sítě) a ke společné četbě, sdílení a přemýšlení, co pro nás slova tohoto úryvku znamenají. Ať už je to v tuto chvíli modlitba, pomoc potřebným v našem okolí nebo třeba čas s našimi nejbližšími. 

Závěrem otec Kamil vyzývá k připojení se k Týdnu modliteb za mládež (30.3. – 5.4.2020) a modlitbě za Celostátní setkání mládeže, které se má uskutečnit příští rok (10. – 15. 8. 2021) v Hradci Králové. 

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Prázdninový speciál časopisu IN! - dívčí svět

Už je to tu! Prázdniny začaly a my jsme pro vás připravily skvělé číslo na dny volna. A jako každý rok, i tentokrát je výjimečné. Letos jsme se inspirovaly čtyřmi živly.
11.07.2022

Merch pro CSM 2022 na e-shopu!

Máme pro vás exkluzivní novinku, která tu ještě nikdy dříve nebyla! Nyní je možné merch k Celostátnímu setkání mládeže 2022 v Hradci Králové zakoupit i na našem e-shopu.
16.06.2022

Červnové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Červen je měsíc slunce, třešní a jahod. Zdálo by se, že je to malá předprázdninová idylka. Pro naše čtenářky je to však poslední měsíc školy. Poslední šance ukázat, co v nich je. V červnu to staré končí a nové začíná. I červen má své hezké stránky. Společně s rodinou se můžete těšit a slavit hned několik svátků. Kromě Dne dětí, tu máme Den otců a také slavnost Seslání Ducha Svatého. IN! vám nabízí inspiraci, jak si nároční červen zpříjemnit.
31.05.2022

Patroni SDM Lisabon 2023

Příprava každého Světového dne mládeže, jeho realizace a dynamika, která je vtisknuta setkání mladých lidí z celého světa s papežem, je svěřena patronům, tedy kanonizovaným světcům nebo světcům v procesu kanonizace. Pro Světové dny mládeže v Lisabonu 2023 navrhl místní organizační výbor 13 patronů, žen, mužů a mladých lidí, kteří, jak potvrzuje kardinál patriarcha, "ukázali, že život v Kristu naplňuje a zachraňuje mládež všech dob". Těmito patrony, kteří se narodili ve městě, kde se Světové dny mládeže konají, nebo pocházejí z jiných zemí, jsouvzory pro mladé lidi. Patrony Světových dnů mládeže v Lisabonu 2023 představuje kard. Manuel Clemente, lisabonský patriarcha, který poukazuje na hlavní historické odkazy každého z nich, stejně jako na jejich pastorační a duchovní význam pro přípravu a slavení příštího Světového dne mládeže.
26.05.2022

Květnové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Vše kvete a voní a do schránky přistává všem našim čtenářkám časopis IN! Je stejně barevný a pestrý jako příroda na jaře. Plný vůní, zajímavostí a příběhů. Začtěte se!
04.05.2022