banner sekce
Sekce

Mládež

Sekce pro mládež vybízí ke společné modlitbě

Sekce pro mládež ČBK vybízí ke společné modlitbě a k pomoci potřebným v současné složité situaci, kdy se ruší mimo jiné také diecézní setkání mládeže.
Publikováno: 16. 3. 2020 13:45

Ilustrační foto: Anička Vrhelová, Člověk a Víra

Přinášíme vám video, v němž P. Kamil Strak, ředitel Sekce pro mládež ČBK, zdraví všechny mladé z celé republiky a zároveň připomíná naléhavost modlitby v současné složité situaci.

I přesto, že jsou letošní diecézní setkání mládeže zrušena, to neznamená, že bychom se neměli zamyslet nad slovy, které k tomuto setkání papež František vybral, totiž: „Mládenče, pravím ti, vstaň!“ (srov. Lk 7,14). Vybízí proto k vytvoření malých společenství (třeba propojených přes sociální sítě) a ke společné četbě, sdílení a přemýšlení, co pro nás slova tohoto úryvku znamenají. Ať už je to v tuto chvíli modlitba, pomoc potřebným v našem okolí nebo třeba čas s našimi nejbližšími. 

Závěrem otec Kamil vyzývá k připojení se k Týdnu modliteb za mládež (30.3. – 5.4.2020) a modlitbě za Celostátní setkání mládeže, které se má uskutečnit příští rok (10. – 15. 8. 2021) v Hradci Králové. 

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Únorové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Únor je čas, kdy našim čtenářkám začínají jarní prázdniny. A co by to bylo za prázdniny bez zajímavých, poučných a vtipných článků v IN!?
21.01.2022

Synoda - nejde o shromažďování názorů, ale o živé setkání lidí

Probíhající Synodu někdo přivítal s nadějí a radostí, někdo se skeptickou nedůvěrou. Zeptali jsme se proto P. Prokopa Brože, člena Národního synodálního týmu, na otázky, které mohou lidi v souvislosti se Synodou napadat. Snad se mu povedlo rozptýlit některé obavy a předsudky, které můžeme mít, když o Synodě přemýšlíme.
18.01.2022

Pozvánka na kurzy Alfa

Zveme mladé na online kurz Alfa pro mládež, který začne 27. 1. Kurz organizuje Kancelář Alfy ve spolupráci s farností sv. Terezie v Kobylisích.
17.01.2022

Lednové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Nový rok nás vítá a my můžeme s novým odhodláním otevřít své oči pro to nové a hezké, co nás čeká. Otevřít srdce pro všechny nové i staré přátele a povznést duši k Bohu, který netrpělivě čeká na okamžik, kdy nás bude moci povzbudit a zahrnout svou Láskou.
11.01.2022

Přihlašování CSM 2022 Hradec Králové

Po roce odkladů konečně přichází sedmé Celostátní setkání mládeže. A proto se již 3. ledna spouští přihlašování na tuto výjimečnou akci. I zahájení přihlašování bude výjimečné, kdy se budete moct připojit k on-line modlitbě chval vedenou skupinou Brno Worship. Chvály začnou stejně jako přihlašování v 19 hodin a stream bude probíhat na YouTube kanále Sekce pro mládež ČBK.
29.12.2021