banner sekce
Sekce

Mládež

Sekce pro mládež vybízí ke společné modlitbě

Sekce pro mládež ČBK vybízí ke společné modlitbě a k pomoci potřebným v současné složité situaci, kdy se ruší mimo jiné také diecézní setkání mládeže.
Publikováno: 16. 3. 2020 13:45

Ilustrační foto: Anička Vrhelová, Člověk a Víra

Přinášíme vám video, v němž P. Kamil Strak, ředitel Sekce pro mládež ČBK, zdraví všechny mladé z celé republiky a zároveň připomíná naléhavost modlitby v současné složité situaci.

I přesto, že jsou letošní diecézní setkání mládeže zrušena, to neznamená, že bychom se neměli zamyslet nad slovy, které k tomuto setkání papež František vybral, totiž: „Mládenče, pravím ti, vstaň!“ (srov. Lk 7,14). Vybízí proto k vytvoření malých společenství (třeba propojených přes sociální sítě) a ke společné četbě, sdílení a přemýšlení, co pro nás slova tohoto úryvku znamenají. Ať už je to v tuto chvíli modlitba, pomoc potřebným v našem okolí nebo třeba čas s našimi nejbližšími. 

Závěrem otec Kamil vyzývá k připojení se k Týdnu modliteb za mládež (30.3. – 5.4.2020) a modlitbě za Celostátní setkání mládeže, které se má uskutečnit příští rok (10. – 15. 8. 2021) v Hradci Králové. 

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Varování (nejen) mladých křesťanů před online studiem Bible se sektou Sinčchondžhi

Sekta Sinčchondžhi (Shincheonji), která v minulých letech cílila především na mladé křesťany v pražských ulicích, se v posledních měsících přizpůsobila přesunu do online prostředí. Nadále sice využívá možnosti oslovování křesťanů na základě osobních kontaktů (oslovování rodiny a přátel studenta, případně mladých v jeho farnosti a jiném společenství), ale ve velké míře nyní ke kontaktování využívá sociálních sítí: jedná se především o Instagram, ale používá rovněž Facebook, Pinterest a další sítě.
10.08.2021

Proběhl akreditovaný kurz hlavních vedoucích dětských táborů

V prvním víkendu měsíce června proběhl kurz pro hlavní vedoucí dětských táborů, do kterého se letos zúčastnilo dvacet vedoucích.
09.06.2021

Novou zábavou bylo streamování modliteb a mší

Diecézní centrum života mládeže MAMRE (DCŽM Mamre) je fara v Osové Bítýšce, která již více než dvacet let slouží všem mladým lidem. Na faře neustále žije a pracuje tým dvou kněží a čtyři mladí laičtí spolupracovníci. V akademickém roku 2020/2021 to jsou konkrétně: P. Juris Jeniš, P. Tomáš Žižkovský, Dan Fiala, Domča Forbelská, Lukáš Mráz a Maruška Kyliánová, která se podělila o své zkušenosti na DCŽM Mamre.
04.06.2021

Červnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2021

Čas slunce, prvního ovoce a volnosti. Konečně můžeme vydechnout úlevou a nadechnout se z plných plic. Nejen venku, ale i v červnovém IN! najdete spoustu slunce, zajímavostí, zodpovězených dotazů, ale také zamyšlení o tom, co znamená jít s Pánem.
28.05.2021

Úřad pro laiky: Diecézní den mládeže je „epochální pastorační prioritou“

Úřad pro laiky, rodinu a život dnes zveřejnil nový pastorační dokument, který se zaměřuje na slavení Světového dne mládeže na diecézní úrovni. Příručku, kterou 22. dubna – ve výroční den předání kříže Světových dní mládeže – schválil papež František, dnes představili její autoři ze zmíněného vatikánského úřadu v Tiskovém středisku Svatého stolce.
19.05.2021