Programové tipy Radia Proglas na 13. týden 2020

Datum publikace20. 3. 2020, 16.30

V aktuálním týdnu vysílá Radio Proglas v přímém přenosu následující bohoslužby:v pondělí v 18.00 mši svatou ze studia Radim s kapucíny z Olomouce, v úterý v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu, ve středu 25. března v 18.00 mimořádnou mši svatou z kostela Narození Panny Marie (celebruje Mons. Pavel Konzbul), ve čtvrtek v 18.00 mši svatou z komunitní kaple salesiánů v Brně-Žabovřeskách, v pátek v 18.00 z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v sobotu v 18.00 z kostela Panny Marie Sněžné v Praze a v neděli mše svaté v 9.00 a v 19.30.

V týdnu zazní také modlitba růžence každý všední ve 20.00 a v sobotu od 22.30.
K modlitbě Křížové cesty se můžete připojit v postní době každou středu a pátek v 15.10.
Vzhledem k vládním opatřením proti šíření koronaviru přistoupil Proglas na několik programových změn, které platí do odvolání.

Každý všední den se můžete připojit ke slavení mše svaté od 18 hodin. Na ni naváže oblíbený cyklus Bible v liturgii. Přenos bohoslužby najdete v programu Proglasu také v sobotu od 18.00. Každou neděli kromě pravidelné bohoslužby v 9.00 nabídne Proglas i mimořádnou mši svatou od 19.30. Některé bohoslužby můžete sledovat i obrazem na našemYoutube kanále. Mše svaté nově vysíláme i od kapucínů Olomouc, františkánů Praha a salesiánů Brno.

Na slavnost Zvěstování Páně 25. března připadá letos 780. výročí zjevení Panny Marie ve Vranovských lesích nemocnému zbloudilému šlechtici maršálku Vilémovi z Rožemberka. U této příležitosti bude v 18.00 sloužena slavnostní mše svatá. V kostele narození Panny Marie na Vranově u Brna ji od 18.00 celebruje pomocný biskup brněnský Mons. Pavel Konzbul.

Hudební deníky Jak se vám líbí naladíte každý všední den ve 22 hodin a v sobotu 15.15. Týdeník Slyšte, lidé! nově v premiéře v sobotu v 19.00. Hitparádu Kolem se toč vysíláme premiérově v neděli v 18.00. Dále pravidelné rubriky Třikrát z Proglasu (všední dny 7.45 a v 14.00) a Na kanapi (neděle 16.30).

Na Proglasu myslíme také na školáky, od 14.30 proto zařazujeme pohádky. O víkendu přidáme k nedělní pohádce ve 14.00 i pohádku v sobotu také od 14.00.  Večerní zíváček naladíte od 19.15 (v sobotu 18.45). Dále vysíláme v pravidelném čase Barvínek (úterý 16.00), Proglaso (neděle v 11.00) a Hvězdnou ránu (středa 16.00).

Připravujeme také program katecheze pro školáky 1. stupně základní školy a přípravu letošních prvokomunikantů ve spolupráci se sestrami z kongregace sv. Cyrila a Metoděje v Brně. Těšit se na ně můžete každý všední den od 10 hodin. Relaci TWR se proto přesouvá na 11.30. V pondělí je program věnovaný prvňákům, v úterý druhákům, ve středu třeťákům, ve čtvrtek je určen pro žáky 4. třídy a v pátek pro páťáky.

Jako Duchovní slovo každý den v 6.20 (o víkendu v 6.50) a ve 23.45 vám Proglas nabídne zamyšlení z podcastu U ambonu, který připravují bosí karmelitáni. Těšit se můžete na karmelitány Petra Glogara a Pavla Polu, salesiána Ladislava Heryána, jezuitu Petra Vacíka, spirituála Nepomucena Tomáše Rouleho a faráře na Lomci Josefa Prokeše.

Chtěli bychom vám touto cestou poděkovat za to, že nám zachováváte přízeň i v nelehké době, kdy může být ze dne na den všechno jinak. Díky za finanční i modlitební podporu. Díky za slova uznání a podpory, ale i laskavé kritiky. Díky, že chápete četné změny v programu, jimiž na aktuální situaci reagujeme. Podpořit nás můžete také v aktuálním projektu na www.darujme.cz.
Aktuální programové změny sledujte na webu www.proglas.cz a na sociálních sítích rádia.

Zdroj: Sabina Hauserová, Radio Proglas

Autor článku: Monika Klimentová