Výtvarná soutěž: Bože, kdo je člověk, že na něj pamatuješ

Centrum excelence Univerzity Karlovy: Teologická antropologie v ekumenické perspektivě ve spolupráci s badatelskou skupinou Teologie a současná kultura na ETF UK vyhlašuje soutěžní výtvarnou přehlídku pro děti, seniory i ostatní dospělé, lidi v karanténě i mimo ni na téma: Bože, kdo je člověk, že na něj pamatuješ.
Publikováno: 20. 3. 2020 11:15

Zúčastnit se může každý, bez omezení.
Pošlete, prosím, do 30. dubna 2020, fotografii svého výtvarného díla (kresby, obrazu, koláže, grafiky, sochy, loutky, komiksu, ručně dělané knihy, výtvarně ztvárněné hry, pletené nebo vyšívané roušky … zkrátka čehokoliv rukodělného) na adresu
clovek@etf.cuni.cz
Uveďte: Název, techniku, jméno a věk autora, a pokud chcete, nějaký vzkaz pro ostatní. Můžete popsat, proč jste tvořili, jak jste tvořili, jak jste se cítili, či co Vám to přineslo. Jinými slovy, otisknout svou ruku a něco ze svého srdce do takového „vzkazovníku" a „povzbuzovníku“ pro druhé.
 
Online galerie všech zaslaných prací bude na webových stránkách https://ei.etf.cuni.cz/cz/unce/clovek. Nejlepší práce v různých kategoriích budou vybrány na výstavu a jejich autoři obdrží zajímavé věcné ceny.
 
Organizátoři: Ivana Noble, František Štěch, Daniela Brůhová 

Zdroj: Daniel Brůhová

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Komentář C. V. Pospíšila: Naprosto nevědecké „přemalby“ obrazu historického Ježíše

Přinášíme vám komentář profesora Ctirada Václava Pospíšila, teologa a kněze, ve kterém se zamýšlí (nejen) nad doku-dramatem Poslední dny Ježíše Krista, který nedávno odvysílala Česká televize.
26.02.2021

COMECE: Princip nediskriminace nesmí rozostřovat limity EU

Zvláštní péče o dítě před i po jeho narození je součástí mezinárodních právních standardů. Ani legislativa Evropské unie ani Evropská konvence o lidských právech nepředvídají právo na potrat. Zákony o interrupcích jsou v kompetenci právních systémů jednotlivých členských zemí - to jsou hlavní argumenty, s nimiž se vedení Komise evropských biskupských konferencí (COMECE) ohradilo proti rezoluci Evropského parlamentu z 26. listopadu ohledně změny potratového zákona v Polsku.
26.02.2021

Karmelitánské nakladatelství spustilo nový e-shop

Karmelitánské nakladatelství spustilo nový e-shop na adrese eshop.cirkev.cz. V novém e-shopu je možné zakoupit nejen knihy, ale i mešní víno, liturgické předměty či klášterní produkty, nyní nově vše v jednom společném nákupním košíku. Přinese také zásadní změnu v distribuci zboží, a to díky tisícovkám výdejních míst Zásilkovny po celé ČR a na Slovensku, čímž se zvýší a zlevní dostupnost sortimentu celého Karmelitánského nakladatelství.
25.02.2021

Bývalý vatikánský velvyslanec v Bagdádu o nadcházející cestě Svatého otce do Iráku

Během své funkce apoštolského nuncia sloužil kardinál Fernando Filoni mezi lety 2001 až 2006 také v Iráku. Po vypuknutí války odmítl opustit svůj úřad a zůstal v zemi po celou dobu konfliktu, navzdory četným výbuchům a sebevražedným útokům. Plánovaná návštěva papeže Františka se uskuteční ve dnech 5. - 8. března. Bude to vůbec poprvé, co papež tuto zemi navštíví, a podle kardinála Filoniho bude jeho cesta „dobrou příležitostí k mezináboženskému dialogu“ a k tomu, „aby dodal křesťanům nadšení a odvahu“.
25.02.2021

Připomínáme si 71. výročí úmrtí P. Josefa Toufara

Na dnešní připadá 71. výročí úmrtí číhošťského faráře Josefa Toufara, který 25. února 1950 zemřel na následky krutého mučení ze strany Státní policie.
25.02.2021