Pražská Charita otevřela stanové městečko pro lidi bez domova. Omezí tím jejich pohyb po ulicích

I během nouzového stavu, kdy lidé musí omezit pohyb na veřejnosti, jsou lidé bez domova nuceni trávit čas na ulici. Běžné sociální služby, jako jsou noclehárny či denní centra, jsou ze své povahy otevřeny jen určitou část dne. Dosud lidé bez přístřeší neměli místo, kde by mohli zůstávat nepřetržitě. To řeší nové „stanové městečko“ v Praze-Troji. Lidé bez přístřeší tu mohou přenocovat ve stanech, vysprchovat se a získat potravinovou pomoc.
Publikováno: 30. 3. 2020 10:00

„Běžnou noclehárnu musí bezdomovec ráno opustit. Stanové městečko nikoli. Je žádoucí eliminovat pohyb lidí bez domova na ulicích, nabídnout jim odpovídající hygienické zázemí a ochranné prostředky (roušky). Lidé budou motivováni, aby v městečku zůstávali po celý den,“ vysvětluje Stanislav Fiala, ředitel Azylového domu sv. Terezie.

Stanové městečko slouží od 26. března až 70 osobám. Službu zajišťuje Arcidiecézní charita Praha ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy. „O chod městečka se starají naši pracovníci spolu s dobrovolníky,“ dodává Stanislav Fiala.

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Robert Schuman, jeden ze zakladatelů EU, blíže ke svatosti

Roberta Schumana, jednoho z otců zakladatelů Evropské unie, čeká podle prefekta Kongregace pro blahořečení a svatořečení kardinála Semerara první krok na cestě ke svatosti. Papež František by mu měl již letos v červnu udělit přídomek "ctihodný", což je úvodní stupeň kanonizačního procesu.
13.04.2021

Charta Œcumenica: 20 výročí od podpisu

Charta Œcumenica - směrnice ohledně spolupráce mezi církvemi v Evropě, kterou v roce 2001 podepsali předsedové CCEE a CEC, je zásadním dokumentem, který usiluje o zachování a rozvoj bratrství mezi evropskými církvemi. K připomínce 20. výročí od podpisu tohoto dokumentu vydávají kardinál Angelo Bagnasco, předseda Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), a reverend Christian Krieger, předseda Konference evropských církví (CEC), společné prohlášení.
13.04.2021

Únos pěti kněží a dvou sester na Haiti

Zločinecká banda unesla na Haiti pět kněží a dvě řeholní sestry. Pachatelé požadují za rukojmí tučné výkupné.
12.04.2021

Prezentace Mezinárodního sympózia o teologii kněžství

Fundamentální teologii kněžství se bude věnovat mezinárodní sympózium, které bylo dnes představené v Tiskovém středisku Svatého stolce. Jeho pořadatelem je Kongregace pro biskupy a náplánováno bylo na únor příštího roku (17. – 10. 2. 2022).
12.04.2021

Přímé přenosy bohoslužeb od 12. do 18. dubna 2021

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
12.04.2021