Pražská Charita otevřela stanové městečko pro lidi bez domova. Omezí tím jejich pohyb po ulicích

I během nouzového stavu, kdy lidé musí omezit pohyb na veřejnosti, jsou lidé bez domova nuceni trávit čas na ulici. Běžné sociální služby, jako jsou noclehárny či denní centra, jsou ze své povahy otevřeny jen určitou část dne. Dosud lidé bez přístřeší neměli místo, kde by mohli zůstávat nepřetržitě. To řeší nové „stanové městečko“ v Praze-Troji. Lidé bez přístřeší tu mohou přenocovat ve stanech, vysprchovat se a získat potravinovou pomoc.
Publikováno: 30. 3. 2020 12:00

„Běžnou noclehárnu musí bezdomovec ráno opustit. Stanové městečko nikoli. Je žádoucí eliminovat pohyb lidí bez domova na ulicích, nabídnout jim odpovídající hygienické zázemí a ochranné prostředky (roušky). Lidé budou motivováni, aby v městečku zůstávali po celý den,“ vysvětluje Stanislav Fiala, ředitel Azylového domu sv. Terezie.

Stanové městečko slouží od 26. března až 70 osobám. Službu zajišťuje Arcidiecézní charita Praha ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy. „O chod městečka se starají naši pracovníci spolu s dobrovolníky,“ dodává Stanislav Fiala.

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Mariánský sloup se vrátil na Staroměstské náměstí

Po sto jedna letech, sedmi měsících a jednom dni se ve čtvrtek 4. června 2020 na pražské Staroměstské náměstí vrátil mariánský sloup.
04.06.2020

Fotogalerie: Návrat mariánského sloupu na Staroměstské náměstí

Socha Panny Marie je zpátky na Staroměstském náměstí. Prohlédněte si fotografie z dnešní instalace.
04.06.2020

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc červen 2020

Naléhavý úmysl papeže Františka na tento měsíc se věnuje modlitbě za světlo a sílu Ducha Svatého pro církev, aby svoji vnitřní obnovou pomáhala horlivěji celé lidské rodině vyjít z krize způsobené pandemií a vydala se vstříc nové epoše příchodu Božího království.
04.06.2020

Charita pokračuje v pomoci indickým rodinám

HRADEC KRÁLOVÉ: Mezi deset zemí, které nejvíce zasáhla pandemie nového koronaviru, patří také Indie. Počet nakažených aktuálně překročil 200 tisíc obyvatel a přes 100 milionů Indů přišlo kvůli koronakrizi o svoji obživu. Do pomoci potřebným v Indii se zapojili také dárci z České republiky. Diecézní charita Hradec Králové tak mohla podpořit hladovějící indické rodiny již částkou 715 657 korun. Další příspěvky je stále možné zasílat na sbírkové konto 1387434288/2700 (VS 53000).
04.06.2020

Dokážeme pomoci chráněné dílně?

Chráněná dílna Inspirace pro handicapované absolventky Dívčí katolické střední školy během nouzového stavu pomáhala - ušila a zdarma rozdala roušky více než tisícovce potřebným – seniorům, pečovatelkám a jejich klientům, zaměstnancům lékáren…Protože ale byly zrušeny všechny tradiční prodejní akce, nevydělala prodejem výrobků letos zatím ani korunu. Dokážeme nyní naopak my pomoci chráněné dílně….? Proklik na bližší informace pod obrázkem.
03.06.2020