Kardinál Angelo De Donatis je pozitivní na koronavirus

Datum publikace31. 3. 2020, 17.00

V pondělí 30. března 2020 byl kardinál Angelo De Donatis, generální vikář římské diecéze, po projevu některých symptomů pozitivně testován na koronavirus (COVID-19). Kardinál byl převezen do nemocnice Gemelli v Římě.

Foto: wikipedia, lu pasci

Kardinál De Donatis má horečku a začal podstupovat protivirovou léčbu. Jeho celkový stav je ale dobrý. Nejbližší spolupracovníci kardinála jsou nyní preventivně v izolaci.

„Také já prožívám tuto zkoušku, jsem klidný a plný důvěry,' řekl kardinál De Donatis. „Svěřuji se Pánu a opírám se o modlitby vás všech, drazí věřící římské církve. Žiji tento moment jako příležitost, kterou mi dala Prozřetelnost, abych sdílel utrpení mnohých bratrů a sester. Obětuji svoji modlitbu za celé diecézní společenství a za obyvatele města.”

Biskupem římské diecéze je papež, který jmenuje kardinála vikáře a ten jeho jménem řídí římskou diecézi.

Angelo De Donatis se narodil 4. ledna 1954 v jihoitalském městě Casarano, v roce 1980 byl vysvěcen na kněze, 9. listopadu 2017 byl vysvěcen na biskupa. Papež František ho jmenoval generálním vikářem pro město Řím 26. května 2017 a o rok později dne 28. června byl kreován kardinálem.

Zdroj:  www.dioecesidiroma.it, přeložil P. František Ponížil

Autor článku: Monika Klimentová