Poděkování arcibiskupa Graubnera pracovníkům Charit

Arcibiskup Jan Graubner, předseda Komise pro Charitu při ČBK, napsal děkovný dopis řediteli Charity ČR Mgr. Lukáši Curylovi, ve kterém děkuje všem pracovníkům Charit za jejich mimořádné nasazení v této době.
Publikováno: 31. 3. 2020 11:30

Vážený pane řediteli,
 
rád bych jako předseda Komise ČBK po Charitu a místopředseda ČBK Vašim prostřednictvím oslovil všechny pracovníky Charit.
 
Vím, že v této napjaté situaci jste na roztrhání, proto Vám nebudu psát dlouhý dopis, ale chci Vám stručně vyjádřit veliké a upřímné poděkování. Nemám moc informací o tom, jak se daří každému z Vás a jaké jsou podmínky zrovna u Vás, ale to, co vím, je dost pro to, abych Vás provázel svou modlitbou daleko více než běžně. I tak jsem denně posílal ráno a večer požehnání všem naši pracovníkům a mezi nimi jsem jmenoval pracovníky Charit, ale dnes máte spolu s nemocnými mimořádné místo v mých modlitbách.
 
Jsem hrdý na Vaši službu, která si dlouhodobě získala důvěru lidí i úřadů, takže na vás spoléhají, a Vy na mnoha místech rozšiřujete službu potřebným a ohroženým.  Mám radost, že přibývá dobrovolníků, bez nichž některé věci dělat nejde. Je to dobré znamení, že lidé chtějí a dovedou pomáhat. Vám děkuji za jejich organizování.
 
Ještě jednou každému z Vás děkuji a všem vyprošuji Boží ochranu před vlastním onemocněním i vyčerpáním. Ujišťuji Vás, že v každé chvíli, kdy sloužíte z lásky, Bůh není daleko, ale je ve Vás a dokonce ve Vás aktivně působí  a skrze Vás dělá své dílo záchrany, protože On je Láska.
 
Vám i Vašim rodinám a všem spolupracovníkům i dobrodincům ze srdce žehná
 
 
Arcibiskup olomoucký Jan Graubner

předseda Komise ČBK pro Charitu
 
 
27. 3. 2020

Soubory ke stažení

Autor článku:
Jiří Gračka

Související články

Další aktuality

Robert Schuman, jeden ze zakladatelů EU, blíže ke svatosti

Roberta Schumana, jednoho z otců zakladatelů Evropské unie, čeká podle prefekta Kongregace pro blahořečení a svatořečení kardinála Semerara první krok na cestě ke svatosti. Papež František by mu měl již letos v červnu udělit přídomek "ctihodný", což je úvodní stupeň kanonizačního procesu.
13.04.2021

Charta Œcumenica: 20 výročí od podpisu

Charta Œcumenica - směrnice ohledně spolupráce mezi církvemi v Evropě, kterou v roce 2001 podepsali předsedové CCEE a CEC, je zásadním dokumentem, který usiluje o zachování a rozvoj bratrství mezi evropskými církvemi. K připomínce 20. výročí od podpisu tohoto dokumentu vydávají kardinál Angelo Bagnasco, předseda Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), a reverend Christian Krieger, předseda Konference evropských církví (CEC), společné prohlášení.
13.04.2021

Únos pěti kněží a dvou sester na Haiti

Zločinecká banda unesla na Haiti pět kněží a dvě řeholní sestry. Pachatelé požadují za rukojmí tučné výkupné.
12.04.2021

Prezentace Mezinárodního sympózia o teologii kněžství

Fundamentální teologii kněžství se bude věnovat mezinárodní sympózium, které bylo dnes představené v Tiskovém středisku Svatého stolce. Jeho pořadatelem je Kongregace pro biskupy a náplánováno bylo na únor příštího roku (17. – 10. 2. 2022).
12.04.2021

Přímé přenosy bohoslužeb od 12. do 18. dubna 2021

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
12.04.2021