Poděkování arcibiskupa Graubnera pracovníkům Charit

Arcibiskup Jan Graubner, předseda Komise pro Charitu při ČBK, napsal děkovný dopis řediteli Charity ČR Mgr. Lukáši Curylovi, ve kterém děkuje všem pracovníkům Charit za jejich mimořádné nasazení v této době.
Publikováno: 31. 3. 2020 13:30

Vážený pane řediteli,
 
rád bych jako předseda Komise ČBK po Charitu a místopředseda ČBK Vašim prostřednictvím oslovil všechny pracovníky Charit.
 
Vím, že v této napjaté situaci jste na roztrhání, proto Vám nebudu psát dlouhý dopis, ale chci Vám stručně vyjádřit veliké a upřímné poděkování. Nemám moc informací o tom, jak se daří každému z Vás a jaké jsou podmínky zrovna u Vás, ale to, co vím, je dost pro to, abych Vás provázel svou modlitbou daleko více než běžně. I tak jsem denně posílal ráno a večer požehnání všem naši pracovníkům a mezi nimi jsem jmenoval pracovníky Charit, ale dnes máte spolu s nemocnými mimořádné místo v mých modlitbách.
 
Jsem hrdý na Vaši službu, která si dlouhodobě získala důvěru lidí i úřadů, takže na vás spoléhají, a Vy na mnoha místech rozšiřujete službu potřebným a ohroženým.  Mám radost, že přibývá dobrovolníků, bez nichž některé věci dělat nejde. Je to dobré znamení, že lidé chtějí a dovedou pomáhat. Vám děkuji za jejich organizování.
 
Ještě jednou každému z Vás děkuji a všem vyprošuji Boží ochranu před vlastním onemocněním i vyčerpáním. Ujišťuji Vás, že v každé chvíli, kdy sloužíte z lásky, Bůh není daleko, ale je ve Vás a dokonce ve Vás aktivně působí  a skrze Vás dělá své dílo záchrany, protože On je Láska.
 
Vám i Vašim rodinám a všem spolupracovníkům i dobrodincům ze srdce žehná
 
 
Arcibiskup olomoucký Jan Graubner

předseda Komise ČBK pro Charitu
 
 
27. 3. 2020

Soubory ke stažení

Autor článku:
Jiří Gračka

Související články

Další aktuality

Dokážeme pomoci chráněné dílně?

Chráněná dílna Inspirace pro handicapované absolventky Dívčí katolické střední školy během nouzového stavu pomáhala - ušila a zdarma rozdala roušky více než tisícovce potřebným – seniorům, pečovatelkám a jejich klientům, zaměstnancům lékáren…Protože ale byly zrušeny všechny tradiční prodejní akce, nevydělala prodejem výrobků letos zatím ani korunu. Dokážeme nyní naopak my pomoci chráněné dílně….? Proklik na bližší informace pod obrázkem.
03.06.2020

ŠKOLA PŘIPRAVUJE NA PRÁCI, KTERÁ MÁ SMYSL

I krizový stav kvůli koronaviru mohl být“ příležitostí ke svědectví“. O ně se pokusila i Dívčí katolická škola - viz přiložený rozhovor. Handicapované klientky její chráněné dílny, většinou absolventky školy, ušily a zdarma jiným potřebným rozdaly přes tisíc roušek….
03.06.2020

Výstava o arcibiskupovi Otčenáškovi otevřena

Na Terasách Karla Otčenáška, na jižní straně Velkého náměstí v Hradci Králové, byla v úterý 2.6. slavnostně instalována expozice o životě 23. hradeckého biskupa.
03.06.2020

COMECE: Obnova Evropy ať stojí na spravedlnosti

„V tento čas, kdy je zapotřebí jednoty mezi námi samými i mezi národy, se dnes modlíme za Evropu, aby se jí tuto bratrskou jednotu, o níž snili otcové zakladatelé Evropské unie, dařilo vytvářet...“ řekl papež František. Na základě toho COMECE (Komise biskupských konferencí zemí EU) vyzývá EU, aby obnovila ducha solidarity a shodla se na plánu obnovy během pandemie Covid - 19, který do středu pozornosti staví otázku spravedlnosti.
03.06.2020

Papež František: Bůh nás nikdy neopustí, je naším společníkem a průvodcem

Během své pravidelné středeční audience, která byla opět přenášena z knihovny Apoštolského paláce, pokračoval papež František v cyklu katechezí věnovaných modlitbě, tentokrát modlitbě Abrahámově.
03.06.2020