banner sekce
Sekce

Mládež

VSTAŇ! Oslava Světového dne mládeže na TV Noe

Pohodlně se posaďte a spojte se v jedno společenství prostřednictvím TV Noe.
Publikováno: 2. 4. 2020 19:30

Foto: Vojtěch Hlávka, Člověk a Víra

V době, kdy nemohou být diecézní či děkanátní setkání mládeže, přináší TV Noe v sobotu 4. 4. 2020 krátkou alternativu v podobě studia VSTAŇ!  Pořadem nás provede od 17. hod. ředitel Sekce pro mládež Kamil Strak a pracovnice brněnského diecézního centra mládeže Jitka Tesařová.

Prostřednictvím videonahrávek k nám promluví otec biskup Pavel Posád, delegát ČBK pro mládež, Mons. Zdenek Wasserbauer v krátké katechezi a živě bude na naše otázky odpovídat plzeňský biskup Tomáš Holub. Setkání zakončíme společnou mší svatou v 18. hod., kterou bude celebrovat Mons. Martin David.

Dotazy posílejte na mail vysilani@tvnoe.cz nebo sms 775 177 377 ve formě: VSTAŇ a otázka.

Ke stažení:

Poselství Světového dne mládeže naleznete zde

program v příloze pod článkem

Těšíme na virtuální setkání s vámi se všemi.

Autor článku:
Tereza Myslilová

Další aktuality

Konference o mládeži 2021

Konference o mládeži proběhne online z důvodů nepříznivé situace pro setkávání a to 6.5.2021. Letošním tématem je Mladí v dnešním světě. Promluví zde odborníci z řad pracovníků s mládeži, specialistů na online prostor a psychologů.
08.04.2021

Akreditovaný kurz pro hlavní vedoucí dětských táborů

Sekce pro mládež ČBK a Asociace křesťanských spolků mládeže, z. s. (AKSM) organizují kurz pro hlavní vedoucí táborů či jiných prázdninových pobytů pro děti (s akreditací MŠMT).
31.03.2021

Dubnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2021

Duben, měsíc kdy se už opravdu probouzí jaro. Vítáme vše krásné, nový život, jako by nás sama příroda zvala ke chvále Boha. A do toho všeho krásně zapadá slavení Velikonoc, velikonoční oktáv i neděle Božího milosrdenství. Pojďme se tento měsíc radovat, chválit a věřit.
30.03.2021

7D: ROZUM

Jak se stát rozumným člověkem? A co to vlastně znamená být rozumný? Pokud vám toto abstraktní slovo není tak úplně jasné, máme pro vás pár myšlenek, které vám jej snad pomohou lépe uchopit. Následující článek je dalším ze série textů o sedmi darech Ducha svatého; tentokrát se zamýšlí nad darem rozumu a nad tím, jak jej v životě vnímat. Pokud vám unikl předchozí článek o moudrosti.
23.03.2021

Do Plzně mě táhlo nejen pivo

Diecézní centrum mládeže v Plzni založil v roce 1993 první plzeňský biskup Mons. František Radkovský, aby jménem plzeňského biskupa sloužilo mladým lidem. Jeho posláním je pomáhat mladým poznávat Boha a žít s Ním. Prakticky to znamená podporovat společenství mladých ve farnostech, připravovat různé akce a spolupracovat se všemi, kteří v plzeňské diecézi s mladými lidmi pracují. Tento akademický rok se do DCM týmu přidala Sára Kolbová, která se s námi podělila o to, jak svoji službu vnímá a co DCM v Plzni v této době i mimo ni nabízí.
16.03.2021