banner sekce
Sekce

Mládež

VSTAŇ! Oslava Světového dne mládeže na TV Noe

Pohodlně se posaďte a spojte se v jedno společenství prostřednictvím TV Noe.
Publikováno: 2. 4. 2020 19:30

Foto: Vojtěch Hlávka, Člověk a Víra

V době, kdy nemohou být diecézní či děkanátní setkání mládeže, přináší TV Noe v sobotu 4. 4. 2020 krátkou alternativu v podobě studia VSTAŇ!  Pořadem nás provede od 17. hod. ředitel Sekce pro mládež Kamil Strak a pracovnice brněnského diecézního centra mládeže Jitka Tesařová.

Prostřednictvím videonahrávek k nám promluví otec biskup Pavel Posád, delegát ČBK pro mládež, Mons. Zdenek Wasserbauer v krátké katechezi a živě bude na naše otázky odpovídat plzeňský biskup Tomáš Holub. Setkání zakončíme společnou mší svatou v 18. hod., kterou bude celebrovat Mons. Martin David.

Dotazy posílejte na mail vysilani@tvnoe.cz nebo sms 775 177 377 ve formě: VSTAŇ a otázka.

Ke stažení:

Poselství Světového dne mládeže naleznete zde

program v příloze pod článkem

Těšíme na virtuální setkání s vámi se všemi.

Autor článku:
Tereza Myslilová

Další aktuality

Varování (nejen) mladých křesťanů před online studiem Bible se sektou Sinčchondžhi

Sekta Sinčchondžhi (Shincheonji), která v minulých letech cílila především na mladé křesťany v pražských ulicích, se v posledních měsících přizpůsobila přesunu do online prostředí. Nadále sice využívá možnosti oslovování křesťanů na základě osobních kontaktů (oslovování rodiny a přátel studenta, případně mladých v jeho farnosti a jiném společenství), ale ve velké míře nyní ke kontaktování využívá sociálních sítí: jedná se především o Instagram, ale používá rovněž Facebook, Pinterest a další sítě.
10.08.2021

Proběhl akreditovaný kurz hlavních vedoucích dětských táborů

V prvním víkendu měsíce června proběhl kurz pro hlavní vedoucí dětských táborů, do kterého se letos zúčastnilo dvacet vedoucích.
09.06.2021

Novou zábavou bylo streamování modliteb a mší

Diecézní centrum života mládeže MAMRE (DCŽM Mamre) je fara v Osové Bítýšce, která již více než dvacet let slouží všem mladým lidem. Na faře neustále žije a pracuje tým dvou kněží a čtyři mladí laičtí spolupracovníci. V akademickém roku 2020/2021 to jsou konkrétně: P. Juris Jeniš, P. Tomáš Žižkovský, Dan Fiala, Domča Forbelská, Lukáš Mráz a Maruška Kyliánová, která se podělila o své zkušenosti na DCŽM Mamre.
04.06.2021

Červnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2021

Čas slunce, prvního ovoce a volnosti. Konečně můžeme vydechnout úlevou a nadechnout se z plných plic. Nejen venku, ale i v červnovém IN! najdete spoustu slunce, zajímavostí, zodpovězených dotazů, ale také zamyšlení o tom, co znamená jít s Pánem.
28.05.2021

Úřad pro laiky: Diecézní den mládeže je „epochální pastorační prioritou“

Úřad pro laiky, rodinu a život dnes zveřejnil nový pastorační dokument, který se zaměřuje na slavení Světového dne mládeže na diecézní úrovni. Příručku, kterou 22. dubna – ve výroční den předání kříže Světových dní mládeže – schválil papež František, dnes představili její autoři ze zmíněného vatikánského úřadu v Tiskovém středisku Svatého stolce.
19.05.2021