Tajemné Turínské plátno se ukáže během Velikonoc

Turínské plátno, ve kterém bylo, jak věříme, zabaleno Kristovo tělo, když jej sňali z kříže, se v sobotu ukáže na virtuální výstavě. Mimořádné představení plátna má povzbudit věřící po celém světě v modlitbě za ukončení pandemie koronaviru, napsala agentura Reuters. Turínský arcibiskup Nosiglia uvedl, že se bude před plátnem modlit od 17:00, a vyzval věřící, aby se připojili z domova.
Publikováno: 8. 4. 2020 17:45

Foto: Vatican News

Turínský arcibiskup Cesare Nosiglia uvedl, že v poslední době obdržel tisíce žádostí o předvedení plátna. Plátno bude 11. dubna, na Bílou sobotu, vystaveno bez přítomnosti veřejnosti. Arcibiskup Nosiglia uvedl, že se bude před plátnem modlit od 17:00 hodin a vyzval věřící, aby se připojili z domova. Bude to mimořádná událost pořádaná katolickou církví v době pandemie, která se bude v přímém přenosu vysílat na internetu a v televizi.

Arcibiskup Nosigli chce tímto společně s námi požádat Krista „o milost k překonání zla, jako to On udělal na kříži“.
„Láska je silnější. Toto je velikonoční prohlášení, ke kterému nás plátno přivádí, abychom znovu prožili velikonoční tajemství, které naplňuje naše srdce vděčností a vírou. Láska, kterou nám Ježíš dal svůj život a kterou slavíme během Svatého týdne, je silnější než každé utrpení, každá nemoc, každá nákaza, každá zkouška a nezdar. Nic a nikdo nás nikdy nemůže oddělit od této lásky, protože je navždy věrná a spojuje nás s Ním nerozlučným poutem,“ uvedl arcibiskup Nosiglia.

Plátno je uchováno v trezoru s kontrolovaným klimatem v kapli v turínské katedrále Jana Křtitele. Jen málokdy je vystavováno kvůli svému extrémně křehkému stavu. Naposledy bylo krátce ukázáno v roce 2018 skupině mladých lidí. Několik milionů lidí si plátno prohlédly v roce 2015, kdy bylo naposledy takto předvedeno.

Turín je hlavním městěm Piemontu, ve kterém nákaze koronavirem podlehlo více než tisíc lidí. Region sousedí s nejhůře postiženou Lombardií. 

Zdroj: Vatican News a ČTK

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Dokážeme pomoci chráněné dílně?

Chráněná dílna Inspirace pro handicapované absolventky Dívčí katolické střední školy během nouzového stavu pomáhala - ušila a zdarma rozdala roušky více než tisícovce potřebným – seniorům, pečovatelkám a jejich klientům, zaměstnancům lékáren…Protože ale byly zrušeny všechny tradiční prodejní akce, nevydělala prodejem výrobků letos zatím ani korunu. Dokážeme nyní naopak my pomoci chráněné dílně….? Proklik na bližší informace pod obrázkem.
03.06.2020

ŠKOLA PŘIPRAVUJE NA PRÁCI, KTERÁ MÁ SMYSL

I krizový stav kvůli koronaviru mohl být“ příležitostí ke svědectví“. O ně se pokusila i Dívčí katolická škola - viz přiložený rozhovor. Handicapované klientky její chráněné dílny, většinou absolventky školy, ušily a zdarma jiným potřebným rozdaly přes tisíc roušek….
03.06.2020

Výstava o arcibiskupovi Otčenáškovi otevřena

Na Terasách Karla Otčenáška, na jižní straně Velkého náměstí v Hradci Králové, byla v úterý 2.6. slavnostně instalována expozice o životě 23. hradeckého biskupa.
03.06.2020

COMECE: Obnova Evropy ať stojí na spravedlnosti

„V tento čas, kdy je zapotřebí jednoty mezi námi samými i mezi národy, se dnes modlíme za Evropu, aby se jí tuto bratrskou jednotu, o níž snili otcové zakladatelé Evropské unie, dařilo vytvářet...“ řekl papež František. Na základě toho COMECE (Komise biskupských konferencí zemí EU) vyzývá EU, aby obnovila ducha solidarity a shodla se na plánu obnovy během pandemie Covid - 19, který do středu pozornosti staví otázku spravedlnosti.
03.06.2020

Papež František: Bůh nás nikdy neopustí, je naším společníkem a průvodcem

Během své pravidelné středeční audience, která byla opět přenášena z knihovny Apoštolského paláce, pokračoval papež František v cyklu katechezí věnovaných modlitbě, tentokrát modlitbě Abrahámově.
03.06.2020