Vznikl nový internetový portál Velikonoce.cz

Farnosti a sbory mohou nově prezentovat své velikonoční programy na stránkách www.velikonoce.cz. Návštěvníci webu mohou vyhledávat v nabídce programů podle jednotlivých dnů, podle věkového zaměření (pro děti, mládež, rodiny, seniory). Je uveden přehled nejen online přenosů, ale také kostelů otevřených k soukromé modlitbě, inspirace k prožití velikonočního smíření s Bohem, k vedení domácí bohoslužby či tvoření nebo netradiční aktivity o Velikonocích...
Publikováno: 9. 4. 2020 17:15

Internetové stránky Velikonoce.cz přibližují veřejnosti duchovní poselství Velikonoc a nabízejí nejširší veřejnosti možnost sledovat duchovní programy probíhající tradičně ve farnostech a sborech během Svatého týdne, Velikonočního třídenní a nadcházející velikonoční doby.

Programy je možné vyhledávat podle místa, kostela, data, věkového zařazení či kategorií, které zahrnují celou řadu možností jak prožít čas Velikonoc.

Web pamatuje také na mimořádnost současné situace, a tak zde návštěvníci najdou nejen přehled velikonočních bohoslužeb a obřadů přenášených online, ale také např. podklady a návod pro vykonání kající bohoslužby pro situaci, kdy není možné přistoupit ke svátosti smíření, materiály pro vedení domácí liturgie Velikonočního třídenní v době mimořádného slavení Velikonoc 2020 či videoprůvodce portálu Liturgie.cz o tom, jak při rodinné modlitbě využít prvky, které známe z velikonočních obřadů. Rodiny s dětmi ocení také pracovní sešit pro děti s tématikou Svatého týdne.

V nadcházejícím velikonočním čase zde návštěvníci najdou mnoho možností jak prožít atmosféru křesťanských Velikonoc a vnímat jejich duchovní poselství.

Pozvání k zapojení do nabídky duchovních programů na Velikonoce.cz

Pomozte nám přinést duchovní atmosféru a radost velikonočního času ke všem, kteří v současné době touží po naději a povzbuzení a připojte se do nabídky duchovních programů na Velikonoce.cz.

Pokud již byly vaše farnosti či sbory zapojeny do některého z projektů Noc kostelů, Křesťanské Vánoce či Církevní turistika, můžete využít přihlašovací údaje a přímo se přihlásit pro vložení velikonočního programu.

V současné chvíli je zapojeno více než 26 farností a sborů z různých míst České republiky.

Zdroj: Martina Jandlová

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Dokážeme pomoci chráněné dílně?

Chráněná dílna Inspirace pro handicapované absolventky Dívčí katolické střední školy během nouzového stavu pomáhala - ušila a zdarma rozdala roušky více než tisícovce potřebným – seniorům, pečovatelkám a jejich klientům, zaměstnancům lékáren…Protože ale byly zrušeny všechny tradiční prodejní akce, nevydělala prodejem výrobků letos zatím ani korunu. Dokážeme nyní naopak my pomoci chráněné dílně….? Proklik na bližší informace pod obrázkem.
03.06.2020

ŠKOLA PŘIPRAVUJE NA PRÁCI, KTERÁ MÁ SMYSL

I krizový stav kvůli koronaviru mohl být“ příležitostí ke svědectví“. O ně se pokusila i Dívčí katolická škola - viz přiložený rozhovor. Handicapované klientky její chráněné dílny, většinou absolventky školy, ušily a zdarma jiným potřebným rozdaly přes tisíc roušek….
03.06.2020

Výstava o arcibiskupovi Otčenáškovi otevřena

Na Terasách Karla Otčenáška, na jižní straně Velkého náměstí v Hradci Králové, byla v úterý 2.6. slavnostně instalována expozice o životě 23. hradeckého biskupa.
03.06.2020

COMECE: Obnova Evropy ať stojí na spravedlnosti

„V tento čas, kdy je zapotřebí jednoty mezi námi samými i mezi národy, se dnes modlíme za Evropu, aby se jí tuto bratrskou jednotu, o níž snili otcové zakladatelé Evropské unie, dařilo vytvářet...“ řekl papež František. Na základě toho COMECE (Komise biskupských konferencí zemí EU) vyzývá EU, aby obnovila ducha solidarity a shodla se na plánu obnovy během pandemie Covid - 19, který do středu pozornosti staví otázku spravedlnosti.
03.06.2020

Papež František: Bůh nás nikdy neopustí, je naším společníkem a průvodcem

Během své pravidelné středeční audience, která byla opět přenášena z knihovny Apoštolského paláce, pokračoval papež František v cyklu katechezí věnovaných modlitbě, tentokrát modlitbě Abrahámově.
03.06.2020