Vznikl nový internetový portál Velikonoce.cz

Datum publikace9. 4. 2020, 15.15

Farnosti a sbory mohou nově prezentovat své velikonoční programy na stránkách www.velikonoce.cz. Návštěvníci webu mohou vyhledávat v nabídce programů podle jednotlivých dnů, podle věkového zaměření (pro děti, mládež, rodiny, seniory).Je uveden přehled nejen online přenosů, ale také kostelů otevřených k soukromé modlitbě, inspirace k prožití velikonočního smíření s Bohem, k vedení domácí bohoslužby či tvoření nebo netradiční aktivity o Velikonocích...

Internetové stránky Velikonoce.cz přibližují veřejnosti duchovní poselství Velikonoc a nabízejí nejširší veřejnosti možnost sledovat duchovní programy probíhající tradičně ve farnostech a sborech během Svatého týdne, Velikonočního třídenní a nadcházející velikonoční doby.

Programy je možné vyhledávat podle místa, kostela, data, věkového zařazení či kategorií, které zahrnují celou řadu možností jak prožít čas Velikonoc.

Web pamatuje také na mimořádnost současné situace, a tak zde návštěvníci najdou nejen přehled velikonočních bohoslužeb a obřadů přenášených online, ale také např. podklady a návod pro vykonání kající bohoslužby pro situaci, kdy není možné přistoupit ke svátosti smíření, materiály pro vedení domácí liturgie Velikonočního třídenní v době mimořádného slavení Velikonoc 2020 či videoprůvodce portálu Liturgie.cz o tom, jak při rodinné modlitbě využít prvky, které známe z velikonočních obřadů. Rodiny s dětmi ocení také pracovní sešit pro děti s tématikou Svatého týdne.

V nadcházejícím velikonočním čase zde návštěvníci najdou mnoho možností jak prožít atmosféru křesťanských Velikonoc a vnímat jejich duchovní poselství.

Pozvání k zapojení do nabídky duchovních programů na Velikonoce.cz

Pomozte nám přinést duchovní atmosféru a radost velikonočního času ke všem, kteří v současné době touží po naději a povzbuzení a připojte se do nabídky duchovních programů na Velikonoce.cz.

Pokud již byly vaše farnosti či sbory zapojeny do některého z projektů Noc kostelů, Křesťanské Vánoce či Církevní turistika, můžete využít přihlašovací údaje a přímo se přihlásit pro vložení velikonočního programu.

V současné chvíli je zapojeno více než 26 farností a sborů z různých míst České republiky.

Zdroj: Martina Jandlová

Autor článku: Tereza Myslilová