Vyjádření k postupnému rozvolňování opatření kolem bohoslužeb

Přinášíme vyjádření generálního sekretáře ČBK P. Stanislava Přibyla k postupnému rozvolňování opatření kolem bohoslužeb.
Publikováno: 21. 4. 2020 11:00

Foto: Jaroslav Jiřička

Předseda České biskupské konference (ČBK) kardinál Dominik Duka i sekretariát ČBK dostávají v těchto dnech mnoho podnětů týkajících se postupného zmírňování opatření kolem veřejných bohoslužeb. Děkujeme za ně, ale v tuto chvíli nejsme na ně schopni odpovídat jak pro jejich množství, tak z toho důvodu, že ČBK ani její předseda nejsou tvůrci oněch opatření. Program postupného rozvolňování je reakcí vlády na společnou žádost ERC a ČBK v této záležitosti. To, co se podařilo vyjednat, je v tuto chvíli maximum možného.

Realizace kroků spojená s rozvolňováním opatření probíhá v jednotlivých diecézích a za jejich provedení potom zodpovídá ten, kdo předsedá bohoslužbě. Na konkrétní podobu v jednotlivých farnostech tedy ani předseda ani sekretariát ČBK nemá žádný bezprostřední vliv.
 
Děkujeme za pochopení a prosíme o trpělivost.
 
P. Stanislav Přibyl, generální sekretář ČBK
 
Praha, 21. dubna 2020

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Mediace - lektor Mgr. Aleš Bednařík

Seminář je navázáním na kurz Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů. Lektor Aleš Bednařík představí interaktivní metody vedení skupinových diskuzí, které pomáhají vést ke konstruktivnímu řešení a smysluplným cílům pro skupinu. Jsou konflikty, ve kterých už strany neumějí nebo nechtějí spolu jednat, ale jejich dohoda je potřebná, nebo si ji sami přejí, ale neumějí se k ní dopracovat. V těchto situacích se často obracejí na autoritu, aby jim pomohla. Kněz nebo jáhen jako mediátor – jako nestranná třetí osoba může takovéto spory pomáhat řešit.
15.06.2021

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
15.06.2021

Školení copywritingu

Víme, co a komu chceme sdělit, ale jak na to? Jednodenní školení, jehož cílem je zlepšení dovedností v oblasti komunikace psanou formou je připraveno na míru zaměstnancům z církevních institucí a z Charit.
15.06.2021

Katolický týdeník: Libuše Šafránková se vrací domů

Jako na půvabnou Popelku, laskavou filmovou maminku, šarmantní dámu i hluboce věřící ženu budeme vzpomínat na herečku Libuši Šafránkovou. Zemřela 9. června v 68 letech.
15.06.2021

Národní plán obnovy je schválen vládou

Národní plán obnovy (NPO), ve kterém chce stát investovat zhruba 200 miliard korun 17. května 2021 schválila vláda. Z EU by měla ČR získat na investice 172 miliard korun.
15.06.2021