Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Vyjádření k postupnému rozvolňování opatření kolem bohoslužeb

Datum publikace21. 4. 2020, 11.00
TiskTisk

Přinášíme vyjádření generálního sekretáře ČBK P. Stanislava Přibyla k postupnému rozvolňování opatření kolem bohoslužeb.

Foto: Jaroslav Jiřička

Předseda České biskupské konference (ČBK) kardinál Dominik Duka i sekretariát ČBK dostávají v těchto dnech mnoho podnětů týkajících se postupného zmírňování opatření kolem veřejných bohoslužeb. Děkujeme za ně, ale v tuto chvíli nejsme na ně schopni odpovídat jak pro jejich množství, tak z toho důvodu, že ČBK ani její předseda nejsou tvůrci oněch opatření. Program postupného rozvolňování je reakcí vlády na společnou žádost ERC a ČBK v této záležitosti. To, co se podařilo vyjednat, je v tuto chvíli maximum možného.

Realizace kroků spojená s rozvolňováním opatření probíhá v jednotlivých diecézích a za jejich provedení potom zodpovídá ten, kdo předsedá bohoslužbě. Na konkrétní podobu v jednotlivých farnostech tedy ani předseda ani sekretariát ČBK nemá žádný bezprostřední vliv.
 
Děkujeme za pochopení a prosíme o trpělivost.
 
P. Stanislav Přibyl, generální sekretář ČBK
 
Praha, 21. dubna 2020

Autor článku: Monika Klimentová
Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou