Vyjádření k postupnému rozvolňování opatření kolem bohoslužeb

Přinášíme vyjádření generálního sekretáře ČBK P. Stanislava Přibyla k postupnému rozvolňování opatření kolem bohoslužeb.
Publikováno: 21. 4. 2020 11:00

Foto: Jaroslav Jiřička

Předseda České biskupské konference (ČBK) kardinál Dominik Duka i sekretariát ČBK dostávají v těchto dnech mnoho podnětů týkajících se postupného zmírňování opatření kolem veřejných bohoslužeb. Děkujeme za ně, ale v tuto chvíli nejsme na ně schopni odpovídat jak pro jejich množství, tak z toho důvodu, že ČBK ani její předseda nejsou tvůrci oněch opatření. Program postupného rozvolňování je reakcí vlády na společnou žádost ERC a ČBK v této záležitosti. To, co se podařilo vyjednat, je v tuto chvíli maximum možného.

Realizace kroků spojená s rozvolňováním opatření probíhá v jednotlivých diecézích a za jejich provedení potom zodpovídá ten, kdo předsedá bohoslužbě. Na konkrétní podobu v jednotlivých farnostech tedy ani předseda ani sekretariát ČBK nemá žádný bezprostřední vliv.
 
Děkujeme za pochopení a prosíme o trpělivost.
 
P. Stanislav Přibyl, generální sekretář ČBK
 
Praha, 21. dubna 2020

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Papež přijal křesťany, kteří uprchli z Afghánistánu

Vatikán. Před středeční generální audiencí se papež František setkal s asi patnácti lidmi, včetně sedmi dětí, kteří mu vyprávěli o svém útěku z Afgánistánu do Itálie: „Čtyři dny a noci jsme byli zavření ve sklepě ze strachu, že nás zatknou.“ Zprávu o setkání přináší dnešní vydání deníku Svatého stolce, L´Osservatore Romano.
23.09.2021

Pavel Svoboda: Svoboda vyznání se týká každého člověka, i nevěřícího

Pavel Svoboda je bývalým europoslancem za KDU-ČSL, expertem na evropské právo a „otcem“ Červené středy v České republice. Mezinárodní akce Červená středa se letos v České republice uskuteční již počtvrté, a to 24. listopadu, kdy se po celé zemi, ale také ve světě, rozsvítí načerveno stovky budov, modliteben a kostelů. Proč si pronásledované pro víru připomínáme a odkud se tato připomínka vzala?
23.09.2021

Celostátní akce Den Charity začala. Předvedeme vám, co umíme

Oslavme to spolu! V těchto dnech probíhá série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce. Dny otevřených dveří, kulturní akce, či bohoslužby se konají od začátku září a pokračují i během října. „Máme čím se pochlubit, ale bez zájemců, příznivců a dárců, kteří nás podporují, bychom svoji práci dělat nemohli,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo a předem děkuje návštěvníkům akcí za dodržení všech platných bezpečnostních pravidel.
23.09.2021

Arcibiskup Gänswein: Emeritní papež se stále aktivně podílí na životě církve

Emeritní papež Benedikt XVI. se i nadále aktivně podílí na životě církve, uvedl pro německou redakci Vatikánského rozhlasu jeho osobní sekretář. Arcibiskup Georg Gänswein byl jedním z přednášejících na letošním setkání kruhu nových studentů Josepha Ratzingera, které se zabývalo vykoupením a Božím příslibem spásy.
23.09.2021

Konference církevních škol a školských zařízení 2021

Dovolujeme si vás všechny pozvat na další KONFERENCI CÍRKEVNÍCH ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ, která letos proběhne ve dnech 10. - 12. listopadu 2021 v Parkhotelu Plzeň. On-line přihlašování se uzavírá dne 27. 9. 2021. Přihlásit se můžete zde: http://sk.cirkev.cz/ Pokud máte o účast na konferenci zájem, přihlaste se, pokud možno, obratem. Věnujte, prosím, přihlašování náležitou pozornost. Veškeré bližší informace a program naleznete v přílohách.
23.09.2021