Vyjádření k postupnému rozvolňování opatření kolem bohoslužeb

Přinášíme vyjádření generálního sekretáře ČBK P. Stanislava Přibyla k postupnému rozvolňování opatření kolem bohoslužeb.
Publikováno: 21. 4. 2020 13:00

Foto: Jaroslav Jiřička

Předseda České biskupské konference (ČBK) kardinál Dominik Duka i sekretariát ČBK dostávají v těchto dnech mnoho podnětů týkajících se postupného zmírňování opatření kolem veřejných bohoslužeb. Děkujeme za ně, ale v tuto chvíli nejsme na ně schopni odpovídat jak pro jejich množství, tak z toho důvodu, že ČBK ani její předseda nejsou tvůrci oněch opatření. Program postupného rozvolňování je reakcí vlády na společnou žádost ERC a ČBK v této záležitosti. To, co se podařilo vyjednat, je v tuto chvíli maximum možného.

Realizace kroků spojená s rozvolňováním opatření probíhá v jednotlivých diecézích a za jejich provedení potom zodpovídá ten, kdo předsedá bohoslužbě. Na konkrétní podobu v jednotlivých farnostech tedy ani předseda ani sekretariát ČBK nemá žádný bezprostřední vliv.
 
Děkujeme za pochopení a prosíme o trpělivost.
 
P. Stanislav Přibyl, generální sekretář ČBK
 
Praha, 21. dubna 2020

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Bylo zveřejněno logo Světových dnů mládeže 2023 v Lisabonu

V pátek 16. října, který je také dnem výročí zvolení sv. Jana Pavla II. papežem, se konala virtuální prezentace nového loga nejbližších Světových dní mládeže v Lisabonu. Původně se SDM měly konat v roce 2022, ale v důsledku pandemie byly přesunuty na srpen 2023.
19.10.2020

Přímé přenosy bohoslužeb od 19. do 25. října 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
19.10.2020

Papež: Posláním křesťanů je mluvit o Bohu a dosvědčovat Jej

V Římě přivítalo babí léto pár stovek turistů a poutníků, kteří se dnes před polednem shromáždili na Svatopetrském náměstí, aby si vyslechli pravidelnou promluvu papeže před mariánskou modlitbou Anděl Páně.
18.10.2020

Papež k FAO: Hlad je pro lidstvo nejen tragédií, ale také ostudou

Papež František včera (16. října 2020) zvláštním videoposelstvím pozdravil generálního ředitele agentury OSN pro výživu a zemědělství, pana Qu Donguy, u příležitosti Světového dne výživy, který byl touto organizací stanoven na právě na tento den.
17.10.2020

I v kritické době Komunita Sant’Egidio pomáhá nejzranitelnějším

Stejně jako v mnoha dalších zemích světa také u nás působí již dlouhé roky křesťanská laická Komunita Sant’Egidio. Jejím posláním je přivádět k životu evangelium skrze službu potřebným – lidem žijícím na ulicích našich měst, uprchlíkům hledajícím útočiště a bezpečí, vzděláváním dětí na okraji společnosti a podobně.
17.10.2020