Vyjádření k postupnému rozvolňování opatření kolem bohoslužeb

Přinášíme vyjádření generálního sekretáře ČBK P. Stanislava Přibyla k postupnému rozvolňování opatření kolem bohoslužeb.
Publikováno: 21. 4. 2020 11:00

Foto: Jaroslav Jiřička

Předseda České biskupské konference (ČBK) kardinál Dominik Duka i sekretariát ČBK dostávají v těchto dnech mnoho podnětů týkajících se postupného zmírňování opatření kolem veřejných bohoslužeb. Děkujeme za ně, ale v tuto chvíli nejsme na ně schopni odpovídat jak pro jejich množství, tak z toho důvodu, že ČBK ani její předseda nejsou tvůrci oněch opatření. Program postupného rozvolňování je reakcí vlády na společnou žádost ERC a ČBK v této záležitosti. To, co se podařilo vyjednat, je v tuto chvíli maximum možného.

Realizace kroků spojená s rozvolňováním opatření probíhá v jednotlivých diecézích a za jejich provedení potom zodpovídá ten, kdo předsedá bohoslužbě. Na konkrétní podobu v jednotlivých farnostech tedy ani předseda ani sekretariát ČBK nemá žádný bezprostřední vliv.
 
Děkujeme za pochopení a prosíme o trpělivost.
 
P. Stanislav Přibyl, generální sekretář ČBK
 
Praha, 21. dubna 2020

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

IROP podpoří projekty v oblasti zdravotnictví, sociálních služeb a IZS

Evropská unie poskytne ČR dodatečné prostředky z nového investičního nástroje REACT-EU. Celkem se jedná o cca 21,7 mld. Kč, které budou rozděleny prostřednictvím nových výzev Integrovaného regionálního operačního programu.
19.01.2021

Z olomouckého Arcibiskupského paláce zazní „Koncert pro Hrdiny z první linie“

Jako poděkování všem bezejmenným hrdinům, kteří v tomto čase denně nasazují své životy v boji proti koronaviru, se ve čtvrtek 21. ledna 2021 od 18.00 uskuteční ve slavnostní dvoraně Arcibiskupského paláce „Tříkrálový koncert pro Hrdiny z první linie“. Koncert je možné sledovat on-line na webu města Olomouce nebo na YouTube, odkazy naleznete v článku.
19.01.2021

Brutální vražda kněze v Nigérii

V Nigérii byl unesen a brutálně zabit P. John Gbakaan z farnosti sv. Antonína v Gulu, v diecézi Minna, ve státu Niger. Informaci včera potvrdil otec Jana Jataua, podle něhož k únosu došlo na cestě z Makurdi ve státu Benue, kde byl kněz se svým bratrem na návštěvě u své matky.
19.01.2021

Úvodní bohoslužba Týdne modliteb za jednotu křesťanů 2021

Úvodní bohoslužba Týdne modliteb za jednotu křesťanů z 18. ledna 2021 na téma „Zůstaňte v mé lásce a ponesete hojné ovoce.“ (J 15, 5-9) vysílaná přímým přenosem ze sboru Církve bratrské na Praze 3 - Žižkově. Za katolickou církev se společné modlitby představitelů křesťanských církví účastnil plzeňský biskup Tomáš Holub, biskup - delegát pro ekumenismus a mezináboženský dialog v rámci ČBK.
19.01.2021

Přímé přenosy bohoslužeb od 18. do 24. ledna 2021

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
18.01.2021