Liturgie.cz: Liturgika na dobrou noc

Každou středu od 20.00 hodin nabízí portál Liturgie.cz možnost připojit se on-line k „bytovému semináři” Liturgika na dobrou noc věnovanému jednotlivým částem Denní modlitby církve neboli breviáři. Smyslem tohoto cyklu je lépe porozumět liturgii hodin a více si zamilovat modlitbu církve.
Publikováno: 22. 4. 2020 12:00

Cyklus Liturgika na dobrou noc pořádá Liturgie.cz a Katolická teologická fakulta UK.

Cyklus se koná od 22. 4. do 17. 6. 2020, změna termínu vyhrazena. 

On-line spojení


K účasti není nutné se hlásit předem. 

Zoom

Pomocí videokonference spolu budeme moci být v opravdovém kontaktu například pro položení otázek. Aplikaci Zoom pro PC stáhnete zde.  Můžete ji také instalovat do svého telefonu nebo tabletu s Androidem či iOS

Odkaz na konkrétní setkání se objeví každou středu v 19:50 na webu Liturgie.cz

Youtube

Pokud nemáte rádi Zoom a nevadí vám ochuzení o možnost přímého vstupu, můžete přednášky sledovat v přímém přenosu na youtube kanále Liturgie.cz. Konkrétní odkaz na přímé vysílání se objeví každou středu v 19:50 na webu Liturgie.cz

Program 

Každé setkání trvá 45-50 minut a je tvořeno dvěma minipřednáškami a prostorem na dotazy. 

Změna programu vyhrazena. 

Přednášející 

Kmenovými přednášejícími jsou P. Petr Soukal a P. Radek Tichý. 

Pro druhou polovinu cyklu přislíbili účast hosté, bližší informace budou upřesněny. 

Více informací zde.

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Papež: Víra nás nabádá odporovat lhostejnosti

Dnes dopoledne pronesl Petrův nástupce pravidelnou katechezi, stále jen z knihovny Apoštolského paláce v přímém televizním přenosu. Druhou katechezi nového cyklu Uzdravit svět nazval papež František Víra a lidská důstojnost. V pozdravu adresovanému do Polska papež František připomněl 100. výročí "zázraku na Visle", tedy vítězství polské armády nad přesilou sovětských bolševiků u Varšavy.
12.08.2020

Poutní místo Mariahilf nad Zlatými Horami a kostel sv. Michaela Archanděla v Hrozové

Videopozvánka na poutní místo MariaHilf ve Zlatých Horách, které si 15. srpna 2020 připomene 25 let od posvěcení obnoveného chrámu.
12.08.2020

Slavnost Mariina Nanebevzetí bude v některých farnostech provázet i žehnání bylin a květin

Slavnost Nanebevzetí Panny Marie oslaví církev v sobotu 15. srpna. Na několika místech ostravsko-opavské diecéze proběhnou poutě, v Hrabyni či na Maria Hilf dokonce půjde o poutě hlavní. V některých farnostech bude součástí oslav tohoto velkého mariánského svátku i prastarý zvyk žehnání bylin a květin.
12.08.2020

Den Brna 2020

Pontifikální bohoslužbu v rámci letošních jubilejních oslav Dne Brna bude brněnský biskup Vojtěch Cikrle slavit v sobotu 15. srpna v 10.00 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Brně (u jezuitů). Po mši slavnostně požehaná sochu jezuitského kněze P. Martina Středy, který svými modlitbami provázel Brňany v bojích při ubránění města před švédskými vojsky v roce 1645. Vše bude živě přenášet Česká televize ČT 2.
12.08.2020

Charita pro Libanon: Peníze českých dárců pomohou v Bejrútu

Nedávná exploze v bejrútském přístavu způsobila obrovské škody, ovšem vzápětí vyvolala velkou vlnu solidarity na celém světě. Do pomoci se okamžitě zapojila místní Caritas Lebanon, která se na místě stará o raněné a poskytuje přístřeší. Tuto sesterskou organizaci podporuje také česká Charita – a prvních 10 tisíc eur (přibližně 262 tisíc Kč) z krizového fondu Charity Česká republika odešlo do Libanonu právě dnes. Charita Česká republika současně vyhlásila finanční sbírku, kam už přispěly desítky lidí z celé České republiky.
12.08.2020